Ata që dëshpërojnë opozitën dy javë para zgjedhjeve 

28 Prill 2023, 19:05Editorial Mero Baze

Po përsëritet sërish skenat e vitit 2021, tani jo më nga kryetari i ish- LSI, por nga ish- kryetarja e LSI. Njësoj si më 2021, kur dhjetë ditë para zgjedhjeve, Ilir Meta shpërtheu kundër ambasadores së SHBA Yuri Kim, dhe fjalë pas fjalë duke marrë zemër dhe kundër SHBA, duke pranuar se është gati dhe ta vrasin në Malin me Gropa.

Një sërë detajesh që lidhen me legjendat se Sigurimi i Shtetit i zhdukte kundërshtarët në Malin me Gropa ju përzienë me SHBA dhe nën një përçartje të plotë ai në fat hodhi në erë gjithë besimin e opozitës në fitoren në zgjedhje, edhe pse ishin shumë afër dhe shumë të bashkuar.

Dje në mbrëmje Monika Kryemadhi e përsëriti këtë skemë. Me një fjalor të rëndë, madje të rëndë dhe për burra të këqij, ajo ju turr ambasadores së SHBA duke përdor fjali të tipit “të shkojë në të sëmës”, apo “le të marë lekët e Edi Ramës” e duke vazhduar me përbetime kërcënuese se kush i prek fëmijët, ajo e vret, e djeg, e shqyen etj.

Kjo puna e instinktit mëmësor për të mbrojtur fëmijët është instikt biologjik, që e kanë dhe kafshët, jo vetëm njerëzit, kështu që nuk i duhet marrë për keq. Por ato të tjerat që janë huqe njerëzish, natyrisht që përbëjnë problem. Mbi të gjitha përbëjnë një problem politik për opozitën, që nuk di se kush ja mbush mendjen, se sa më agresiv të tregohen me SHBA, aq më shumë i do populli shqiptar.

Zonja Kryemadhi mnd të ketë hallet e veta me SHBA, mund të ketë dyshimet e veta se ata i anë zbuluar llogaritë në bankat e huaja dhe transaksionet me rusë, mund të ketë dhe dyshime të tjera që ne nuk i dimë, por hallet e saj nuk mund të jenë halle të opozitës dy javë para zgjedhjeve.

Me atë gjuhë dhe atë qëndrim, dhe sikur opozita të kërkojë falje çdo ditë deri më 14 maj, sërish e ka të humbur betejën, pasi e ka krijuar perceptimin se kjo opozitë është nisur të mundë SHBA dhe jo Edi Ramën.

Kështu ndodhi dhe më 2021, ende pa u shpallur Berisha “non grata”. Perceptimin e parë që opozita kishte betejë me SHBA e dha fjalori i Ilir Metës. Tani kushtrimin kundër SHBA e dha Monika Kryemadhi. 

Larg qoftë mos ndodhtë ndonjë vrasje që të kompletohet sërisht skenari i 2021 dhe ne të shikojmë se si po zhbëhet opozita para syve tanë, vetëm nga qejfi që ka çifti Meta- Kryemadhi që të shpërthejë ndaj SHBA gjithnjë dy javët e fundit të zgjedhjeve.

Dhe pastaj ankohet Ilir Meta se Edi Rama ka blerë sondazhet që e nxjerrin opozitën të shkatërruar. Edi Rama po qe se ka blerë njeri, ka blerë Ilirin dhe Monikën, se më shumë se këta si bën punë njeri. Dhe punë pa lekë madje.

16 Komente

 1. M
  Monika Putanova

  Nje liste e shkurter krimbash qe kane kercenuar Ameriken dhe kane shkuar ne te semes: Bin Laden,Sadam Husein,Kadafi,Al-Bagdadi,Qasem Soleimani,Al-Zawahiri etc.....

  1. I
   I Madhi Morricone

   Une dyshoj se likja mona dhe saliu (ujqerit) e politikes i ndjejne friken qe ka rama dhe spaku (lepujt) e qeverise . Eshte instikti kafsherise , ligji xhungles , ose nje mareveshje e fshehte midis tyre se ndryshe nuk ka mundesi tjeter mos te Kesh frike nga shteti, nga ligji dhe drejtesia. Mona eshte 10 here me e forte se ish gangsters pablo escobar. Kemi shtet prej kartoni or ti!

   1. D
    Dakord

    Morricone, e kunderta eshte e vertete. Sali-mona-metaj jane bisha te plagosura qe po nuhasin fundosjen dhe prangat dhe jo friken e Rames, po nuhasin sekuestrimin e gjese se vjedhur. Bisha e plagosur nuk ka asgje per te humbur prandaj hungerin dhe kercellin dhembet qe mos ti afrohet kush.

    1. I
     I Madhi Morricone

     Le te shpresojme se eshte ashtu si thuaj ti po te pakten na trego dhe sa do presin shqiptaret per sekuestrimet qe ti permende?

   2. r
    robi

    E ke qare Mero, exelent.Po Nafije dybeku i leshelise mbreme ishte shume e merzitur se macen Sasha e ka zene gripi dhe nuk mund te shkoje tani ne kohe fushate ne Angli per ta vizituar se bie ne sy ne Rinas dhe merr per keq fushata. Mos ja vini re e shohin humbjen apokaliptike qe i pret me 14 maj dhe jane ne fund te pusit, e kane humbur kontrollin, dje i forti i pazarit te ri kercenoi me hanxhar ne dore si ne 2021.

    1. J
     Jimi

     Familja Metaj - Kokemadhi, njelloj si edhe familja Berisha, jane "Non Grata", me te vetmin ndryshim, qe Familja Berisha eshte publikuar, ndersa cifti Metaj - Kokemadhi, eshte ne pritje. Kjo i ka nxjerre nga shinat ata. Por mbi te gjitha te dyja familjet i terbon fakti qe qe te dyja familjet kriminale jane shpallur "Non Grata" nga populli shqiptar.

     1. H
      Hektor Çitaku

      Në bulevardet e Europës zyrtarisht janë të evidentuara 100 mije kurva shqiptare. Rama ik.

      1. T
       Tuti

       Mero një shkrim për atë të Salës sot në Lushnje.ta kërkoj se ma hoqi kapakun e kokës me ato rrena

       1. E
        Evisa

        Edi Rama është gati të paguaj nga lekët e rrogës së tij për t'u kujdesur për shëndetin dhe jetën e gjatë të Berishës, Metës dhe Monika Kryemadhit. Vërtetë nuk ka shërbim më të madh për jetëgjatësinë e pushtetit të Ramës se qënia në politikë e këtyre monstrave. Epo të flasë një grua me këtë fjalor e të pretendoj për drejtimin e jetës shoqërore e politike të vëndit, kjo kalon çdo kufi të arsyes dhe moralit njerëzor.

        1. T
         Trotski

         Cfare Pret SPAK -Ti kapi per Bythesh keta Zagare te Super-Korruptuar .A ka ma Prova konkrete se keto qe japin cdo dite Sali Kerma,Like Hajdut -Spiuni dhe Mona Baxhella ????

         1. M
          Miradije Hoti

          Jav qifte Albin Kurti nenat, motran dhe grate mu ne vrime te bythes se pidhin ua ka shkerdhyer greku tash 100 vjet. Patronazhista. Moterqira interneti.

          1. Z
           Zeni Slobodankes

           te shkerdhevsha ty dhe Albin kurtin o kurve maloke

           1. I
            I Madhi Morricone

            Flet kopili qe ka lene serbi ne kosove, per pidhin e grekqireve, apo Jo miradije qeflie.

           2. P
            Posht SaliuMonaLikja voto ps

            Mero dihet boterisht qe MonaLikeSali qeni luften e kane me Ameriken po ju kane rene dhembet nje m . . do te hane , sa per femijet e MonaLikes nuk ka pune njeri por me kontot bankare qe kane neper bote qindarke te mos ju lene t’ja u merrin te gjitha se jane te popullit , ndersa per fjalorin Mona nuk mund te krahasohet as me kurvat neper rruget e Tiranes ne publik flasin 1000 here me me kulture se sa Mutnika e Likes jane goje qelbur .

            1. k
             kane ndodhur pa tregohen

             ...gjithmone e kam besuar Mero Bazen, qe kur ka shkruar e ster-shkruar se : '" Edi Rama ne gjygjin e divorcit me Matilda Makocin, atesine e Grigorit ja faturoi bab Kristaqit..."

             1. T
              Taqin bytaja

              Monika qeka ne menopauze,por e paska te rende fort.Duhet me bo seks Mona,por Likja ka maru se ka probleme.

              Lini një Përgjigje