Është mirë ta shikojmë Vjosën si vajzë Instagrami 

11 Qershor 2022, 19:13Editorial Mero Baze

Nuk mendoj se Vjosa Osmani ka bërë ndonjë dëm ndaj Shqipërisë me gjestin e saj si vajzë Instagrami. Në fund të fundit, ka plot njerëz që kanë vërejtje për stilin e veshjes së Edi Ramës, apo pamjen e tij.  

Po ashtu edhe ajo ka të drejtat e saj të vërë veten në qendër të fotove. Nuk është ndonjë mëkat i madh që e ka prerë Edi Ramën dhe ka lënë Vuçiqin me të tjerë. E di që e ka bërë me shumë vetëdije këtë, se nuk e duron dot, por nuk u mërzit askush për këtë. Sidomos Edi Rama. Ai nuk është mërzitur as me ne që i kemi botuar fotot lakuriq, e jo me Vjosën, që se ka botuar fare.

Problemi është tek gëzimi që ka ngjallur tek gjithë enturazhi qeveritar i Kosovës ky gjest. Ky është ai moment, që dhe nëse e shfajësojmë si vajzë Instagrami, që do të bjerë në sy se ka heq kaçurrelat dhe i ka shtrirë flokët, apo që është dobësuar, gëzimi i papërmbajtur i qeverisë së Kosovës dhe zyrtarëve më të lartë të saj, pa llogaritur militantët, i kanë prishur punë ndoshta motivit personal femëror që ka shtyrë Vjosën tek ai gjest. 

Madje ata janë të parët që e kanë kuptuar këtë, se askush në Tiranë nuk i ka parë postimet e Vjosës dhe aq më tepër të konstatonte mungesën e Ramës në krah të saj. Poston aq shumë foto Edi Rama sa të lodh me të gjithë ata që janë aty.

Shpërthimi i urrejtjes ndaj kryeministrit të Shqipërisë, nga mbështetësit e saj dhe të Albinit, është një problem që dëmton Kosovën dhe jo Shqipërinë apo Edi Ramën. Dëmton Kosovën, pasi në vend të prodhoheshin lajme për prioritetin kryesor të kancelarit Scholz për Kosovën, që është paqja afatgjate me Serbinë, portalet u mbushën me lajme për prioritetin kryesor të Vjosa Osmanit, që është nxitja e urrejtjes ndaj Edi Ramës dhe Shqipërisë. 

Kjo e bën joserioze gjithë situatën, pasi Perëndimi është i shqetësuar për armiqësinë e Kosovës me Serbinë dhe zbulon se prioritet është armiqësia e njerëzve në pushtet në Kosovë, me Shqipërinë. 

Dhe në fakt kjo është armiqësia reale, e cila fshihet dhe pastaj vetë lexohet nga po ajo vetë në detaje të tilla banale, që dhe kur nuk i shikojmë ne, duartrokasin idiotë të rëndësishëm të qeverisë së Kosovës dhe na e bëjnë me dije.

Tani merreni me mend nëse sekretarja e kancelarit Scholz, nesër në mëngjes i çon reagimet e shtypit për darkën në Selanik dhe do të reshtoj si ngjarje kryesore që Vjosa Osmani e paska prerë nga foton e Edi Ramës në krah të saj. Mendo çfarë hallesh ka kancelari i Gjermanisë për Kosovën, çfarë prioritetesh ka caktuar në axhendën e tij, dhe çfarë hallesh ka presidentja e Kosovës.

Kaq është i gjithë dëmi që ka bërë Vjosa. As e ka fyer Edi Ramën, as Shqipërinë, dhe as ka shkaktuar ndonjë shqetësim këtej kufirit. Maksimumi ka nxitur ndonjë batutë. 

Pushtetin e Kosovës e ka bërë qesharak, pasi ka treguar që ata që e drejtojnë sot Kosovën, në rastin më të mirë më shfajësues, siç unë dua të jem në anën e Vjosës këtë radhë, na tregon që ka presidente një vajzë që kujdeset të dalë mirë në foto me njerëz të rëndësishëm dhe të tjerët i heq se i prishin foton. 

Në rastin më të keq, që është dhe i vërteti, ashtu siç e interpretoi dhe një zëvendës i Albin Kurtit, na tregon që presidentja e Kosovës ka në axhendë urrejtjen ndaj Shqipërisë, në vend të detyrimit për një marrëveshje me Serbinë, për të cilën po investohet BE dhe SHBA.

Dhe s'ka më keq kur nuk të marrin më seriozisht pas gjesteve të tilla. Shpresoj që dikush t'ia shpjegojë kancelarit Scholz, me ngjyra showbizz-i këtë episod. Ti thotë se Vjosa ka pasur merak se kanë qenë fotot e para pas operacionit në stomak, si dhe pas frizurës së re të flokëve. Të paktën do ta shikojë si diçka njerëzore, për një njeri që ka qenë i frustruar nga fiziku i vet dhe jo si një njeri që është e frustruar nga kryeministri i Shqipërisë.  

Madje t'i thotë se ajo edhe pasaportën e parë diplomatike si presidente ja ka lëshuar rrobaqepësit të saj, qe i qep fustanet. Ky është një argument për të ardhmen e saj në botën e Instagramit.

Se përndryshe, njeri është dhe kancelari gjerman, nxehet dhe thotë “scheisse”, ç’punë kam unë me këta idotë. Ndaj është mirë ta paraqesim Vjosën në këtë rast si vajzë Instagrami dhe jo si njeri që urren Shqipërinë. Së paku me versionin e parë na shkakton humor, edhe pse e dimë të vërtetën.

 

79 Komente

 1. T
  Taulant

  I jap te drejte Vjoses kur shikoj kerricin e Vucicit qe i shkon nga mbas Vucicit. Aq me keq kur Vucici ftoi ne Beograd kriminelin e luftes ne Ukrain min.e jashtem Rus Lavrov. Vucici eshte sinonim i Putinit . Nuk mund ti japim leksione Kosoves per maredheniet me Serbin. Aq me keq kur vendi yne drejtohet prej nje ' grupi te strukturuar kriminal'. Vetem ne 6 muajt e fundit 18 atentate me tritol.

  1. L
   Lenci bira

   Ah mor zen ta q….arminen

   1. M
    Meritoni

    Komlekset bëjnë çudira,bisht dhie keni qenë,të till do të vdisni. Pse more jeni të dashuruar ne kriminel? Pse? miku I'm Vuçiq? Droga eshtë e vështir,të rrjedh nga truri!

    1. N
     NjeQytetarOptimist

     hahaha, e bukur..

     1. u
      u qifsha rrobt

      Zeni do te shkerdheje motrat,mamane,gruan jo vetem ty por dhe mjeros burrit te dashnores xenit,dhe ju te tjereve.Pyeteni ed’drogen dhe thuajini po si ta kapen ushtar kajmakun more padrino i trafiqeve,more te shkerdhefte e gjithe Shqiperia rrobt ty,te gjithe ripjellsave dhe atyre qe ju mbeshtesin te gjithve ju qe keni drejtuar dhe vazhdoni te drejtoni vendit qe pas Enver Hoxhes,o dobica te ngjizur nga plehrat me te medha te shqiptarise.

      1. V
       Vito

       Ca hyn Zen krimineli i biri i agjentit me te mire te UDBse ne Shqiperi apo e shikoni qe po i vjen fundi dhe mendoni se po e mbroni. Thjesht po i shpejtoni fundin

     2. A
      Aron

      O idiot, ku dini ju cfare eshte politika dhe pse Edi po mundohet qe Vucicin ta terrheq nga perendimi, sic duan edhe fuqite e medha perendimore.

      1. A
       Agoni

       Edi trheq nga perendimi vetem drog po kush pordh per edi ramen e qmendur vetm ju dhe vuqiqi

       1. N
        Nandi

        I"qmendur" eshte dordoleci bythqir i vucidolit o shpellar qe akoma nuk di te shkruash shqip

      2. B
       Bato

       O Taulant, samiti Selanikut eshte vepr.nderk., ndaj foto nga ky aktivitet politik shfaq te fig. Rames Jo Edin, por km Shqiperise!

      3. M
       Mitrovicë

       Une jo vetem qe kam votuar por kam qene edhe ndihmes i madh qe te votohet Vjosa presidente. Tani e kuptoje gabimin qe kam bere. Sincerisht nga zemra u kerkoje falje gjithe shqiptarve te zjgenjyer e te irituar ne kete te njeri qe edhe per fajin tim eshte sot presidente. Kjo formalisht mund te qendroj presidente, por kurr nuk do ta ndjejme si presidente nje njeri mashtruese, karririste arrogante, injorante e katile si kjo. Kjo eshte nje person pa edukat elementare. Kjo ish e panjeri!

       1. S
        Sadedini

        Bukur Mero. Humori i holle dhe me kripe i shkon Vjoses se instagramit.

        1. E
         Elisa-beth Spiropalikari von de Prrenjas

         Mërobazetari nga Pësht-ani është mirë që presidenten e Kosovës ta shohësh me dylbi në Instagram. Pasi të lash zhulin e gojës. Po hajt'mo pirdh pirdh se meazallah nuk lirohesh. Ke dhe dy brima nënbisht. Po koka vazhdon të të fryhet..ballonë tabake, shalqi Rrogozhine. Kalo nga financa se ti ka ble Bajromi këpucet për dasmën e Edvinit.

         1. A
          Arjan

          Vjosa eshte heroine dhe prandaj u be presidente e kosoves sepse nuk pranoj te behej pjese e planit famekeq te ndarjes se kosoves nga kuislingu hashim thaqi e kryeministri yne sharlatan rahmut ne sherbim te kriminelit serb vucic.Tani meqe rahmuti nuk e arrti ate plan vazhdon lojen e tij tradhtare duke rehabilituar serbine fashiste dhe paraqitur ate si progressiste.Kush ka sy dhe tru e mban mend takimin ndermjet presidentit kriminel serb Aleksander vucic dhe ish tradhtarit president te kosoves hashim thaqi me austri kur vucici i tha nen ze mos fol se karagjozit president hashimit te brojes i shpetoj goja,kjo beri qe presidentit te austrise te qeshe.Merua e ka me Albin kurtin dhe vjosen sepse keshtu i ka urdherat ,cdo jave shkruan nga 3-4 opinione te njejta kunder udheheqjes se zgjedhur me vote nga populli i kosoves.Serbia ka investuar para te shumta duke blere kanale televizive dhe udheheqes shteteror shqiptare gazeta te ndryshme.Nje nga keta pjesetare te UDB eshte direkt Baton Haxhiu keshilltari i kryeministrit shqiptar rahmut,Gazeta tema arriti kulmin kur be nje nga shkrimet e te famshit Mero gelbaza thuhet se ne kosove nuk ndodhi genocid shteteror ne vitet 1999.

         2. L
          Ladi

          ???????????????????????? Je fantastik

          1. S
           Shqiptari i Ilirisë

           Pika që s'i bie Kosovës! Po i dergjen nëpër burgje burrat e mëdhenj dhe mendje ndritur si Hashim Thaçi,Kadri Veseli,Jakup Krasniqi e tj,dhe i ka rënë për hise të qeveriset nga një bibë fshatare që i kanë dalë mend mbi flokë si V.Osmani dhe një dallkauk ekscentrik si Albin Kurci. Pika që s'i bie Kosovës!

           1. V
            Vega

            Per fat te keq , ke te drejte ...

           2. D
            Dani

            Po cmerreni me keta Idioter te Kosoves,mor aman.Jane aq Idioter sa kur vinin deri para 1 viti takonin Bacen Sali.Si Viosa ,si Albini,harronin qe ky Baca Sali ka vrare me qindra ne Shqiperi,dhe kto jane te gjitha te dokumentuara.Tani qe Baca Sali,nga Nene Amerika eshte Non Grada,si kriminel dhe hajdut,keta Idioter nuk ja mban Bitha me te dalin fotografi me Bacen Sali,dhe jo me ta urojne qe u be perseri Kryekari i PD,se eshte bere dhe ja 10 here te tjera me pare.Vinte Eduartin,pastaj e hiqte dhe vinte veten,keshtu beri me Azemin,Tritan Prasin,Gencin e Dorisit nga Gjermania,Lulken e UCK,dhe shume te tjere.Prandaj mor ZMero,cmerreni me Zogj Kurve me emrin Osmani dhe Kurti,vetem nen udheheqjen Largpamese te ketyre,Armiqte Serve kane marre per nje vit 300 miljone euro me shume.Ju Koqevaret e kuptoni nga pjell gomarica?Pse nuk Bllokoni tregtine me Serbine,kur Kurti e urren kaq shume,dhe merrini te gjitha prodhimet,kur sdoni nga Shqipnia per inat te Edit,merrini nga Croacia qe eshte ne Europe,eshte mbi Serbine ekonomikisht sepse eshte ne Europe,dhe eshte Mikja me e madhe e Shqiptareve ne Ballkan.Kshu qe mbani ate Viosa Bythderren dhe ate Cimken Albin,dhe ne te semes shkofshi,sepse shume po e kaloni cakun.

            1. M
             Mondi

             Bravo Dani.I ke thene te gjitha.

             1. N
              N.MEHMETI

              Koplimente @Dani, Arsyetim brilant!... Mero Pashë Tepelena, Je i papamë , siç thone në një dialekt te Shqipes! Mero ti je nje pene e mprehte dhe i drejtperdrejt.Por dhe me ironi qëllon atje ku goditet Luani.... Fatkeqsi qe Kosova jone martire qeveriset nga keta kokë e Sumështember dhe DJEMT E KOSOVËS, dergjen ne Hagë per shkak te intrigave dhe shpifjeve te mizerrabilitetit te Kosovës.... Por shpresa vdes e fundit... SE PAS CAR STEFAN DUSHANIT, DO TE VIJË S K E N D E R B E U...!

             2. R
              Rrespekt

              Wow kjo i përmbledh të gjitha dhe kush nuk e kupton shkrimin tuaj ose është qorr e shurdh ose është budalla....

             3. E
              Endri

              Vjosa te kishte hequr dhjamin qe i rrethon trute do kishte bere mire. Bashke me KM e Kosoves vuajne nga kompleksi inferioritetit nga Edit. Atij i bejne nder por dy vendeve tona i bejne qeder

              1. M
               Misioni i paperfunduar i Slobos

               Duhet thenë qartë Mero që urrejtja e kafshëve kosovare të cilët banojnë në Krahinen Autonome të Serbisë Kosovë,ka rrenjë të thella historike...Kësisoji nuk eshtë asgjë e re...Problemi eshtë kur më në fund Shqiperia do t'bëhet një shtet serioz duke u ndaluar hyrjen në Shqiperi këtyre fekaleve para-mesjetare me emrin Koqevar...

               1. T
                Taulant

                Plehr dukesh qe vuan nga sindroma e Stokholmit .

                1. P
                 PO, PO

                 Pse , si thua ti @Taulant , mund te gjendet shqipfoles me antishqiptar se sa ty dhe komentuesi @Erdogan ?!

                2. F
                 Fisnik

                 Ore ti "Misioni i Slobos" Nuk ka pas njerëz mbi Tokë që Shqipërinë e ka dashur më shumë se shqiptarët e Kosovës! Urrejtjen e gjetëm në Shqipëri dhe ti je shembull i kësaj urrejtje! Racizmi i llojit tënd nuk lejohet as në gazetat serbe sikurse këtu! Ti je maja e Ajsbergut e kësaj urrejtje. Edi Rama nuk dual kot, ka bazë të gjërë, që dëshmohet me mbi 3600 Vladimirë sa i ka Shqipëria!

                3. Visi

                 O loshesh kot me judtifikimin e Ramës kur ai vet nuk asnjë kompleks për proserbizmin e tij.I shërbeu Vuçiçit edhe në ato momente (kur filloi lufta në Ukrainnë) kur në Evropë nuk mund të gjeje asnjë politikan të kishte mirëkuptim për vëllanë e Edi Ramës Sandër Vuçiç. Prandaj mos u lodh kot derisa atij si ha palla se ç thonë Kosovarët për proserbizmin e tij sepse ai ndjehet mirë si proserb. Por problemi është te populli i Shqipërisë se si e duron këtë sjellje proserbe të kryeministrit të tyre?????!!!!!!

                 1. T
                  Taulant

                  E deklaroi kryeministri i Kroacis ne samitin e Natos ne Bruksel ne mes te prillit. Une kerkova anetaresimin e Kosoves ne Nato (sipas Kroatit) ndersa kryeministri i Shqiperis fliste per Vucicin qe kishte votuar ne OKB kunder pushtimit Rus ne Ukrain. Ja c'bente kerrici i Vucicit ne Bruksel propaganden Serbe.

                 2. t
                  t qin

                  O Mero,as Rama dhe as shumica e shqiptareve dhe kosovareve patriote nuk merziten me keto lloj @@rlliqesh.Le te themi qe jane disi indiferente ndaj cuces se instagramit dhe tallin ????me keta lloj liderash qe I mbajne turinjte ne sumen e saliut dhe shtojne importet me serbine .Respekt maksimal per udheheqsit dhe krejt luftetaret e UCK .

                  1. P
                   Po

                   Shume e thjeshte. Nje idiote e dobishme.

                   1. L
                    Lenci bira

                    Nje lufte me kosoven na duhet shpejt, ashtu si rusia me ukrainen Perdersa dy fekalet kryesore ne kosove po u bien burive te luftes,Dosa osmani albin kurti, ne duhet te pregaditemi ne te gjitha mynyrat Se pari te mbyllet qaf morini, pastaj te tjerat me radhe Edi rama qe diten kure hyri ne ndertesen e qeveris ku ju ka dhene rasti ka promovuar dhe mbrojtur serbin, bile ne mes beogradit Vetem lufta e ule valen e revanshit qe kane politikanet kosovar kundera shqiperis Ngelemi te mendimit qe mardhenjet tona me serbine te regullohen dhe sidomos ne turizem

                    1. T
                     Taulant

                     Me ke do luftosh Kosoven debil ? Kosova me 1mije ushtar cliron Shqiperine prej hajduteve krimineleve e tradhetareve.

                     1. L
                      Luli

                      O Tao, mos more! Po qenke fare debil! Vjosa e Albini duhet te luftojne te nxjerrin nga burgu ku i futen spiunet serbe e kosovare. Po ashtu te mbledhin bythen e zgjidhin punet e Kosoves se aty ne kufi kemi xhelatin e shqiptareve, qe akoma nuk njeh pavaresine e saj. Mos u merrni me Tiranen!

                      1. N
                       NjeQytetarOptimist

                       Po clirojne shume ata. Po e shihnim po mos te ishte per Perendimin.. Kastraveci i pergjigjet kastravecit tjeter..

                       1. M
                        Mandi

                        Shqiperia fshin bythen me 1000 kosovaret e tu o kokloqe Ata 1000 vete nuk u bene kur serbi po ju shkerdhente motrat po erdhen ne Shqiperi dhe fusnin koken neper tasat me makarona

                        1. M
                         Mandi

                         Shqiperia fshin bythen me 1000 kosovaret e tu o kokloqe Ata 1000 vete nuk u bene kur serbi po ju shkerdhente motrat po erdhen ne Shqiperi dhe fusnin koken neper tasat me makarona

                         1. M
                          Mandi

                          Shqiperia fshin bythen me 1000 kosovaret e tu o kokloqe Ata 1000 vete nuk u bene kur serbi po ju shkerdhente motrat po erdhen ne Shqiperi dhe fusnin koken neper tasat me makarona

                         2. R
                          RKS

                          A dini te luftoni ju a? E more gubana Nji plumb se keni shkrepur per ate vend qe e keni dhe qe eshte krijuar falè masakrave ndaj nesh. Por,e di qe keni pervoja,e keni ba permes pashiqit,edhe kesaj here ju ndihmon vuçko. Shyqyr Zotit qè e kemi shtetin tonè e sa per ju,u pa puna!

                         3. S
                          Shqipkari nga kosova

                          Hahahah.Sapo perfundova nje mender debati me nje idiot Kosovar qe ishte gati tja jepte bythen serisht Titos,pasi ai sipas tij i donte dhe respektonte kosovaret,i la gjuhen shqipe i nxori ne emigracion,mire qe sme tha dhe i rregulloi ca rracen.Keta funderrina duhen lene ne mjerimin e tyre pasi jane rrahur qysh kelysh dhe eshte e turpeshme te harxhosh kohe e energji me ta

                          1. G
                           GRAMOZ

                           VJOSA OSMANI DHE AKBIN KURTI JANE POLITIKANE DILITANTE JO PROFESIONALE DHE IDIOTE TE [POLITIKES SHQIPETARE,,KANE REMINISHENCA TE UTBASHEVE JUGOSLLAVE TE REKRETUARE TE TYRE..DHE MARIN POROSI NGA NON GRATA AMERIKANE SALI BERISHA,,ESHTE IDIOTE DHE INJORANTE VJOSA OSMANI QE MER POROSI NGA NON GRATA DHE RETUSHON FOTON E EDI RAMES,NDERSA ALBIN KURTI VEN NE PUNE ZV KRYEMINISTRIN BESNIK BISLIMI KU I THOTE NE FESBUK SE EDI RAMA ESHTE PROSERB..EDI RAMA ESHTE LIDER PROEVROPIAN DHE PROAMERIKAN DHE LIDER I MADH BALLKANIK DHE EVROPIAN..,,ALBINI DHE VJOSA JANE PATRIOTE FALSE PROSERBE..INPORTOJNE MBI 400 MILION USHQIME NE VIT NGA SERBIA PER TE USHQYER KOSOVARET DHE NUK BEJNE MAREVESHJE SHQIPERINE SEPSE MARIN POROSITE NGA NON GRATA..

                           1. T
                            Taulant

                            Po thua qe Edi Rama eshte lider proevropian proamerikan dhe lider i madh Ballkanik. Nuk te kuptoj dot si mund te quhet lider nje kryeminister qe ne 9 vjte ne pushtet shkaktoi emigracionin e mbi 600mije Shqiptareve. Rama eshte nje lider pa bereqet i thone nga anet tona. Eshte thjesht nje hajdut nje shkolle pak nje provincial qe nuk ngopet me vjedhjet qe ben . Eshte fatkeqesi per Shqiptaret por injornaca keta lidera prodhon.

                           2. A
                            AX

                            Qeka bo si Karmina mender

                            1. i
                             ilir

                             o mero shkau kot e ki se flet gjithmon kunder vjoses e alibinit po trregohesh hapur se je klysh i shkaut e i grekut

                             1. N
                              Noli

                              Ne Kosove ndjehet mungesa e lidershipit. Largimi i Rrugoves dhe burgosjet e drejtusve te UCK kan krijuar nje boshllek te madh ne lidershipin e Kosoves. Albini e Vjosa nuk kan kapacitet te perballojne probllmet qe ka Kosova.

                              1. L
                               Lani

                               Si ka mundesi qe i zgjidhni te drejtojne në Kosovë?!

                               1. d
                                demokrati

                                Edi Rama nuk merzitet me ne qe e kemi njerre lakuriq jo me vjosen qe se ka nxjere fare.Me falni, po lot gezimi jane.Antishqiptarizmi ne kosove eshte sport masiv.

                                1. T
                                 Tarasi

                                 Sa karagjoza jeni ju qe shani Vjosen edhe Albinin ne kete rast....asnje bisede me serbet pa e njohur kosoven...vucic thote akoma kosova eshte serbi....servilet e rames jeni te gjithe ju qe shani vjosen

                                 1. T
                                  Tironsi

                                  Turp per Kosoven qe ka per presidente “ mom Shejen” nje femer me trurin sa te pules.

                                  1. N
                                   NjeQytetarOptimist

                                   E ke qare Mero.. Dua te rishkruaj te njejten fraze per liderat e tanishem te Kosoves dhe ajo ka per te mbet derisa qytetaret kosovare te zene mend: I got 99 problems but the bitch ain't one.. Te pershendes Lope Vjosa me Instagram..

                                   1. Z
                                    Zogu nga Tropoja

                                    U sa gjynah me ca ngelen akoma duke kerkuar moter…. Pse lodhesh a i vrare Taulant, moter Ke Dosen e Kosove, ta japin falas kosovaret dhe si kusur merr dhe Albinin hiqja nga kembet. Po qenke toc fare more i shkrete. Ne nga anet tona themi sa gjynah i ka humbur mendje. Taulant kujdes kallaballeku lali

                                    1. N
                                     Një qytetar

                                     Edi Rama, i cili prioritet mbi gjithçka ka vetëm një sundim sa më jetëgjatë në Shqipëri, e ka kuptuar më së miri rëndësinë që kanë mardhëniet me Sërbinë për jetëgjatësinë e pushtetit të tij. Politika e tij në raport me Sërbinë është fiks ajo e Enver Hoxhës në raport me Jugosllavinë e Tito's. Të dy, si Enveri dhe Rama kujdesin për mardhënie sa më të mira me Sërbinë e kanë mbuluar me një propagandë formale të gjoja dashurisë për Kosovën, Enveri dikur për lirinë e saj, sot Rama për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga ana e Sërbisë. Retorikë boshe, fjalë për fshehur qëllimin e vërtetë, jetëgjatësinë e pushtetit. Lufta kundër zonjës Osmani nuk është ashtu siç do t'a paraqes Mero Baze, si luftë për arsye estetike, është luftë kundër përpjekjeve të Kurtit dhe Osmanit për të dobësuar pushtetin e tij këtu në Shqipëri. Kjo është arsyeja e vërtetë pse enturazhit socialist i djeg aq shumë sjellja e zonjës Osmani.

                                     1. m
                                      mirel

                                      Taulant sufllaqexhiu Salisumlepires…. Te fala PeDe-rave shqupisa ndyresira Ai kerrici qe thua ti ja plasi ne fytyre Vucicit mu ne mes te Beogradit: pavaresia e Kosoves eshte realitet qe sa me shpejt ta pranoje Serbia aq me mire do te jete per te dy vendet.

                                      1. P
                                       Paul Saddy

                                       Nena natyre e ka fajen ne Kosove se pse inteligjencen e ka dhuruar me pikatore,çfare faje ka mama vjosa? Apo jo Taulant prasi?

                                       1. P
                                        Poli

                                        VJOSA SI VAJZE INSTAGRAMI DHE RAMIU SI CUN FACEBOOKU,STA MBAN BYTHA TA COSHE FJALINE DERI NE FUND MERO LEPURI.

                                        1. S
                                         Samir Potera

                                         Marrezira Te paska fluturue imagjinata. Pse duhet me ndertue situata te paqena. Cka i paska be Vjosa Edi Rames. Kurrgje. Asni fjale kunder tij s'e ka thane. Ja ka pre fotografine? Nuk e dime per cok a eshte ashtu a jo. OR i Vjoses e ka fokusue Vjosen. Scholz e ka ule Vjosen krye veni. Edi Rama nuk eshte ndie mire per kete. E ka largue karrigen. Edhe kjo po doket ne foto. Kaq eshte muhabeti. Sholz po ka ma shume respekt per Vjosen se per Ramen te cilin ne Gjermani e kane trajtue si kriminel para nje muaji.

                                         1. S
                                          Samir Potera

                                          Marrezira Te paska fluturue imagjinata. Pse duhet me ndertue situata te paqena. Cka i paska be Vjosa Edi Rames. Kurrgje. Asni fjale kunder tij s'e ka thane. Ja ka pre fotografine? Nuk e dime per cok a eshte ashtu a jo. OR i Vjoses e ka fokusue Vjosen. Scholz e ka ule Vjosen krye veni. Edi Rama nuk eshte ndie mire per kete. E ka largue karrigen. Edhe kjo po doket ne foto. Kaq eshte muhabeti. Sholz po ka ma shume respekt per Vjosen se per Ramen te cilin ne Gjermani e kane trajtue si kriminel para nje muaji.

                                          1. S
                                           Samir Potera

                                           Marrezira Te paska fluturue imagjinata. Pse duhet me ndertue situata te paqena. Cka i paska be Vjosa Edi Rames. Kurrgje. Asni fjale kunder tij s'e ka thane. Ja ka pre fotografine? Nuk e dime per cok a eshte ashtu a jo. OR i Vjoses e ka fokusue Vjosen. Scholz e ka ule Vjosen krye veni. Edi Rama nuk eshte ndie mire per kete. E ka largue karrigen. Edhe kjo po doket ne foto. Kaq eshte muhabeti. Sholz po ka ma shume respekt per Vjosen se per Ramen te cilin ne Gjermani e kane trajtue si kriminel para nje muaji.

                                           1. S
                                            Samir Potera

                                            Marrezira Te paska fluturue imagjinata. Pse duhet me ndertue situata te paqena. Cka i paska be Vjosa Edi Rames. Kurrgje. Asni fjale kunder tij s'e ka thane. Ja ka pre fotografine? Nuk e dime per cok a eshte ashtu a jo. OR i Vjoses e ka fokusue Vjosen. Scholz e ka ule Vjosen krye veni. Edi Rama nuk eshte ndie mire per kete. E ka largue karrigen. Edhe kjo po doket ne foto. Kaq eshte muhabeti. Sholz po ka ma shume respekt per Vjosen se per Ramen te cilin ne Gjermani e kane trajtue si kriminel para nje muaji.

                                            1. S
                                             Samir Potera

                                             Marrezira Te paska fluturue imagjinata. Pse duhet me ndertue situata te paqena. Cka i paska be Vjosa Edi Rames. Kurrgje. Asni fjale kunder tij s'e ka thane. Ja ka pre fotografine? Nuk e dime per cok a eshte ashtu a jo. OR i Vjoses e ka fokusue Vjosen. Scholz e ka ule Vjosen krye veni. Edi Rama nuk eshte ndie mire per kete. E ka largue karrigen. Edhe kjo po doket ne foto. Kaq eshte muhabeti. Sholz po ka ma shume respekt per Vjosen se per Ramen te cilin ne Gjermani e kane trajtue si kriminel para nje muaji.

                                             1. S
                                              Samir Potera

                                              Marrezira Te paska fluturue imagjinata. Pse duhet me ndertue situata te paqena. Cka i paska be Vjosa Edi Rames. Kurrgje. Asni fjale kunder tij s'e ka thane. Ja ka pre fotografine? Nuk e dime per cok a eshte ashtu a jo. OR i Vjoses e ka fokusue Vjosen. Scholz e ka ule Vjosen krye veni. Edi Rama nuk eshte ndie mire per kete. E ka largue karrigen. Edhe kjo po doket ne foto. Kaq eshte muhabeti. Sholz po ka ma shume respekt per Vjosen se per Ramen te cilin ne Gjermani e kane trajtue si kriminel para nje muaji.

                                              1. F
                                               Fisniku

                                               Eshte mire ta shohim Vjosen si vajze Instagrami dhe Edin si cun Facebook-u. Eshte njelloj e papranueshme qe Rama poston foto me kryeministrin grek, por nuk poston asnje foto me presidenten e Kosoves.

                                               1. m
                                                meshirojeni ushtarucin Mero

                                                Kush e sheh si Patriot te kullluar Edi Ramen aty parkuar tek poturet e Sander Vucicit natyrshem do kerkoje nga tjeret qe Vjosa Osmanin te shohe si vajze Instagrami.

                                                1. S
                                                 Skenderbegasi

                                                 Vjosa nuk mbahet diete nga krishtlindjet ne vitin e ri, por nga viti I ri ne krishtlindje. Per mendjen s'ke nevoj per diete, e ke me te dobet se c'duhet. Kur hyre ne presidence thon se s'te bente karrikja, po tani a u reatuan ato te karrikes? Ne shqiptaret kur hyjme ne presidence kemi merak me shume ato te karrikes se mend e kokes. Dhe nje sygjerim per keshilltaret:- Mbaj sa me te trashe qe te dukesh edhe "elegante" dhe e "zgjuar"

                                                 1. B
                                                  Balo

                                                  O Mero mutngrënësi...sa profile ke o krijesë!? Po mbron Ramën me arsyetimin " se Rama po bën lojën e perëndimit të tërheqë Vuçiç me vete "????!!! Serbët nuk fshijnë bythën me një homoseksual pasiv dhe narkoman si Edi! Shkurt , kosovarët e njohin më mirë Serbinë,se e kanë patur gjithë jetën në kurriz ,sesa psikopati i Tiranës që e njeh nga Pozdravi apo Povratak Otpisani! Kurse për fshatarët e Tepelenës që i solli " revolucioni" në Tiranë as bëhet fjalë fare të njohin çfarë bolle janë serbët.... Lerini kosovarët në punë të vet,janë një milion herë më të aftë për vendin e tyre ata sesa eskobarët e këtej kufirit për të gjorën Shqipëri!

                                                  1. A
                                                   Alban

                                                   ja ke gjet emrin vetes tamam ,Balo ...emer qeni... Dukesh qe je nga ata qente e kazaneve te malokut Berisha

                                                  2. q
                                                   qyfyre rilindjote

                                                   12 Qershor 1991 si sot 31 vite te shkuar, Partia e Punes ne Socialiste emrin ka nderruar / Eshte kjo "partia e shtresave ne nevoje" pra, qe prane Qife Rakipet e Dome Doshet ka / Keta dhe i quan sot 'Rilindas' kryetari, me mjekerr lene te ngjaje ca si Smail Qemali / Pas tij mjekerr ka lene dhe Malok Manja, me Gamor jo nuk ka si ben nana!

                                                   1. K
                                                    Krimi krimi, droga droga

                                                    Normalisht si vajzë instagrami e sheh ti Mero se je avokat i Ramës serbomadhit. Po për Kajmakun do thuash ndonjë gjë apo çe deshe? https://sot.com.al/politike/edi-rama-e-mbrojti-agim-kajmakun-arrestimi-ne-itali-i-ish-kryebashkiaku-i519257

                                                    1. h
                                                     huni

                                                     O mre Meri Baze mbaj vetem nje flamur se po lujte hu me hu nje ka me te hy ok

                                                     1. B
                                                      Bardhyli nga Kosova

                                                      RAMA PO E PËRÇANË KOMBIN ME POROSI TË VUQIÇIT ============================================ Në marsin e vitit 1999 delegacioni i Kosovës në Rambuje u kthye për në Prishtinë përmes aeroportit të Tiranës. Të gjithë anëtarët e delegacionit zbritën nga avioni për ta takuar presidentin e kohës në sallonin e VIP-ave të këtij aeroporti përpos Ibrahim Rugovës! Mediat e qeverisë së kohës e akuzuan presidentin historik për "idhnak", "hakmarrje" dhe "përçarje". Ai nuk u përgjigj. Kur mbërriti në Prishtinë gazetarët e lidhur me qeverinë e Tiranës zyrtare të tipit Kreta, mes tjerave e pyetën se "Kur do ta vizitonte Shqipërinë"! Ai tha: "Në rastin më të parë"! Nuk shau. Nuk iu kundërpërgjigj akuzave që i frymëzonte Rexhep Qosja në gojën e presidentit socialist, Meidani, apo eksponentëve të tjerë të qeverisë, përfshirë dhe ministrin e Jashtëm, Milo. Asnjëherë nuk foli. Nuk shau! Nuk kritikoi! Por ama ndryshonte rrugë kur përballej me renegatët e Kosovës që banonin në Tiranë. Nanos i tha se "Ju kujtoj që parlamenti i Shqipërisë e ka njohur Republikën e Kosovës në vitin 1991"! Sepse Nano u pajtua me Milosheviçin gjatë samitit të Kretës që Kosova të mbetej nën Serbi! Ndërsa pas çlirimit të vendit, kur presidenti i Shqipërisë e vizitoi Prishtinën, Rugova iku e shkoi në Bruksel. Rastësisht! Jo! Por, ikja e tij ishte ikje prej konfliktit! Sepse Ibrahim Rugova nuk kishte njëqind fytyra. Nëse do takohej me presidentin Mejdani, do të duhej t'i kërkonte llogari, pse ky i fundit e quajti pengmarrjen e Rugovës nga Milosheviçi si tradhti dhe vetë Rugovën "tradhtar"?! Do të duhej t'i thoshte se "Ti zoti president i Shqipërisë fole me mendjen, inatin dhe urrejtjen e Rexhep Qosjes dhe në emër të tij u hakmore"! Prandaj iku! Nuk e donte sherrin. Por edhe e urrente shpifjen, të ligën, maskarallëkun. Sot është 23 vjetori i çlirimit të Kosovës nga pushtimi dhe sundimi kolonialist i Serbisë. Dhe më duket se jemi në një dezhavu të asaj çfarë ka ndodhur para kësaj dite të shenjtë. Kryeministri i Shqipërisë së sotme, përtej maskave, ka dalë hapur në krah e në mbrojtje të Serbisë dhe presidentit të saj dhe kundër Kosovës. Nuk gjen rast pa atakuar kryeministrin dhe presidenten e vendit. Presidenten Osmani e injoroi kur ajo foli në parlamentin e Shqipërisë para një viti. Kërkesave të saj që Shqipëria duhej të përkrahte Kosovën dhe të bënte kujdes në marrëdhëniet me Serbinë, iu përgjigj me një arrogancë të pashoqe. E etiketoi dhe fyu rëndë presidenten e vendit. Kurrë, në asnjë rast, në asnjë rrethanë nuk e ka kritikuar Rama Aleksandër Vuçiqin qoftë dhe me fjalë këshilluese! Ndërkohë nuk ka lënë fyerje dhe akuzë të paskrupullt që nuk e ka vënë në gojën e tij kundër Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit. Sejmenët e Edi Ramës luftën e kryeministrit të Shqipërisë kundër kryeministrit të Kosovës e lidhin me pjesëmarrjen në zgjedhjet e vitit 2021 të Vetëvendosjes në Shqipëri. Alibi e besueshme. Por, nuk është ky shkaku. Lepuri fle në Beograd. Është e njohur tashmë se të gjitha elaborimet akademike e të Kishës Ortodokse të Serbisë rekomandojnë përçarjen e shqiptarëve e sidomos të politikës shqiptare. Këto programe e projekte anti-shqiptare konsiderojnë si suksesin më të madh përçarjen e politikës së Shqipërisë dhe të Kosovës! Dhe nëse ka ndonjë politikan në historinë e re të shqiptarëve, që ia ka arrit me shumë sukses ta realizojë këtë kërkesë të vjetër e të re të Serbisë, ky është Edi Rama. Askush nuk mund të m'i hedhë poshtë këto argumente, sepse gjithçka na shfaqet çdo ditë para syve. Megjithatë në rastin e publikimit të një fotoje në darkën e shtruar në Selanik të Greqisë me kancelarin Scholz jo pak miopë dhe argatë të së keqes fajësojnë Vjosa Osmanin. Po, është e vërtetë se presidentja Osmani publikoi foton e kësaj darke. Ndoshta e postoi edhe dikush tjetër para ose pas saj. Por nuk i tha Vjosa Edi Ramës ,qëndro dy metra larg meje, e mbaje gojën mbyllur! Nuk e bëri protokollin e asaj darke presidentja e Kosovës. Ai protokoll u zbatua nga mikpritësit. Unë e pranoj se Ramën e kishin vënë qëllimisht në një pozitë të tillë denigruese. Ndoshta mikpritësi ka zbatuar një skenar të tillë. Por Ramës i takonte të afrohej e të bisedonte me Vjosa Osmanin! Asnjë që do ishte në krah të kancelarit gjerman nuk do ta kishte mendjen te një personazh tjetër! Dhe Rama doli vetë blof në një cep të tavolinës e në pamundësi të bënte shoqëri me Aleksandër Vuçiqin! Ai do të donte të ishte përballë Vjosës e në krah të presidentit të Serbisë. Por nuk ia dhanë këtë mundësi! Për mua kanë bërë shumë mirë. Megjithatë shumë bananalistë kërkojnë të fajësojnë presidenten e Kosovës për këtë. Pse? Sepse publikoi atë foto. Megjithëse askush nuk mund të thotë nëse ishte Vjosa apo dikush tjetër që e postoi i pari foton në fjalë. Nuk e fajësojnë Edi Ramën që urren dhe hakmerret, madje pa u maskuar, me presidenten e Kosovës, por fajësojnë viktimën e kryeministrit të Shqipërisë për llogari të presidentit të Serbisë. Djalli është në Beograd dhe këta e kërkojnë në presidencën e Kosovës. Me djallin është bashkuar Edi Rama dhe këta fajësojnë Vjosa Osmanin. Njësoj si para 23 vitesh. Milosheviçi e mori peng presidentin Rugova dhe Tirana zyrtare nuk e fajësoi pengmarrësin e nuk i kërkoi Milosheviçit ta lirojë pengun e tij, Dr. Rugovën, por pengut Rugova i vunë etiketën e "tradhtarit". Tradhtarët thërrisnin "dënojeni tradhtarin", d.m.th. atdhetarin e madh Ibrahim Rugova! Tradhtarët e sotëm paguajnë miliona e bërtasin me të madhe "Dënojeni viktimat e duetit Rama-Vuçiq", pra Vjosa Osmanin e Albin Kurtin, pra Kosovën! Deri kur? (Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli.)

                                                      1. B
                                                       Bardhyli nga Kosova

                                                       RAMA PO E PËRÇANË KOMBIN ME POROSI TË VUQIÇIT ============================================ Në marsin e vitit 1999 delegacioni i Kosovës në Rambuje u kthye për në Prishtinë përmes aeroportit të Tiranës. Të gjithë anëtarët e delegacionit zbritën nga avioni për ta takuar presidentin e kohës në sallonin e VIP-ave të këtij aeroporti përpos Ibrahim Rugovës! Mediat e qeverisë së kohës e akuzuan presidentin historik për "idhnak", "hakmarrje" dhe "përçarje". Ai nuk u përgjigj. Kur mbërriti në Prishtinë gazetarët e lidhur me qeverinë e Tiranës zyrtare të tipit Kreta, mes tjerave e pyetën se "Kur do ta vizitonte Shqipërinë"! Ai tha: "Në rastin më të parë"! Nuk shau. Nuk iu kundërpërgjigj akuzave që i frymëzonte Rexhep Qosja në gojën e presidentit socialist, Meidani, apo eksponentëve të tjerë të qeverisë, përfshirë dhe ministrin e Jashtëm, Milo. Asnjëherë nuk foli. Nuk shau! Nuk kritikoi! Por ama ndryshonte rrugë kur përballej me renegatët e Kosovës që banonin në Tiranë. Nanos i tha se "Ju kujtoj që parlamenti i Shqipërisë e ka njohur Republikën e Kosovës në vitin 1991"! Sepse Nano u pajtua me Milosheviçin gjatë samitit të Kretës që Kosova të mbetej nën Serbi! Ndërsa pas çlirimit të vendit, kur presidenti i Shqipërisë e vizitoi Prishtinën, Rugova iku e shkoi në Bruksel. Rastësisht! Jo! Por, ikja e tij ishte ikje prej konfliktit! Sepse Ibrahim Rugova nuk kishte njëqind fytyra. Nëse do takohej me presidentin Mejdani, do të duhej t'i kërkonte llogari, pse ky i fundit e quajti pengmarrjen e Rugovës nga Milosheviçi si tradhti dhe vetë Rugovën "tradhtar"?! Do të duhej t'i thoshte se "Ti zoti president i Shqipërisë fole me mendjen, inatin dhe urrejtjen e Rexhep Qosjes dhe në emër të tij u hakmore"! Prandaj iku! Nuk e donte sherrin. Por edhe e urrente shpifjen, të ligën, maskarallëkun. Sot është 23 vjetori i çlirimit të Kosovës nga pushtimi dhe sundimi kolonialist i Serbisë. Dhe më duket se jemi në një dezhavu të asaj çfarë ka ndodhur para kësaj dite të shenjtë. Kryeministri i Shqipërisë së sotme, përtej maskave, ka dalë hapur në krah e në mbrojtje të Serbisë dhe presidentit të saj dhe kundër Kosovës. Nuk gjen rast pa atakuar kryeministrin dhe presidenten e vendit. Presidenten Osmani e injoroi kur ajo foli në parlamentin e Shqipërisë para një viti. Kërkesave të saj që Shqipëria duhej të përkrahte Kosovën dhe të bënte kujdes në marrëdhëniet me Serbinë, iu përgjigj me një arrogancë të pashoqe. E etiketoi dhe fyu rëndë presidenten e vendit. Kurrë, në asnjë rast, në asnjë rrethanë nuk e ka kritikuar Rama Aleksandër Vuçiqin qoftë dhe me fjalë këshilluese! Ndërkohë nuk ka lënë fyerje dhe akuzë të paskrupullt që nuk e ka vënë në gojën e tij kundër Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit. Sejmenët e Edi Ramës luftën e kryeministrit të Shqipërisë kundër kryeministrit të Kosovës e lidhin me pjesëmarrjen në zgjedhjet e vitit 2021 të Vetëvendosjes në Shqipëri. Alibi e besueshme. Por, nuk është ky shkaku. Lepuri fle në Beograd. Është e njohur tashmë se të gjitha elaborimet akademike e të Kishës Ortodokse të Serbisë rekomandojnë përçarjen e shqiptarëve e sidomos të politikës shqiptare. Këto programe e projekte anti-shqiptare konsiderojnë si suksesin më të madh përçarjen e politikës së Shqipërisë dhe të Kosovës! Dhe nëse ka ndonjë politikan në historinë e re të shqiptarëve, që ia ka arrit me shumë sukses ta realizojë këtë kërkesë të vjetër e të re të Serbisë, ky është Edi Rama. Askush nuk mund të m'i hedhë poshtë këto argumente, sepse gjithçka na shfaqet çdo ditë para syve. Megjithatë në rastin e publikimit të një fotoje në darkën e shtruar në Selanik të Greqisë me kancelarin Scholz jo pak miopë dhe argatë të së keqes fajësojnë Vjosa Osmanin. Po, është e vërtetë se presidentja Osmani publikoi foton e kësaj darke. Ndoshta e postoi edhe dikush tjetër para ose pas saj. Por nuk i tha Vjosa Edi Ramës ,qëndro dy metra larg meje, e mbaje gojën mbyllur! Nuk e bëri protokollin e asaj darke presidentja e Kosovës. Ai protokoll u zbatua nga mikpritësit. Unë e pranoj se Ramën e kishin vënë qëllimisht në një pozitë të tillë denigruese. Ndoshta mikpritësi ka zbatuar një skenar të tillë. Por Ramës i takonte të afrohej e të bisedonte me Vjosa Osmanin! Asnjë që do ishte në krah të kancelarit gjerman nuk do ta kishte mendjen te një personazh tjetër! Dhe Rama doli vetë blof në një cep të tavolinës e në pamundësi të bënte shoqëri me Aleksandër Vuçiqin! Ai do të donte të ishte përballë Vjosës e në krah të presidentit të Serbisë. Por nuk ia dhanë këtë mundësi! Për mua kanë bërë shumë mirë. Megjithatë shumë bananalistë kërkojnë të fajësojnë presidenten e Kosovës për këtë. Pse? Sepse publikoi atë foto. Megjithëse askush nuk mund të thotë nëse ishte Vjosa apo dikush tjetër që e postoi i pari foton në fjalë. Nuk e fajësojnë Edi Ramën që urren dhe hakmerret, madje pa u maskuar, me presidenten e Kosovës, por fajësojnë viktimën e kryeministrit të Shqipërisë për llogari të presidentit të Serbisë. Djalli është në Beograd dhe këta e kërkojnë në presidencën e Kosovës. Me djallin është bashkuar Edi Rama dhe këta fajësojnë Vjosa Osmanin. Njësoj si para 23 vitesh. Milosheviçi e mori peng presidentin Rugova dhe Tirana zyrtare nuk e fajësoi pengmarrësin e nuk i kërkoi Milosheviçit ta lirojë pengun e tij, Dr. Rugovën, por pengut Rugova i vunë etiketën e "tradhtarit". Tradhtarët thërrisnin "dënojeni tradhtarin", d.m.th. atdhetarin e madh Ibrahim Rugova! Tradhtarët e sotëm paguajnë miliona e bërtasin me të madhe "Dënojeni viktimat e duetit Rama-Vuçiq", pra Vjosa Osmanin e Albin Kurtin, pra Kosovën! Deri kur? (Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli.)

                                                       1. N
                                                        N.VJOSA

                                                        O Bardhyl Kërriçi, Qe je i trashë, kete nuk e diskutoj fare. Sipas teje Rama qenka tradhetar se pse kerkon te merret vesh me Vuçiçin...(!) Sipas kesaj llogjike edhe Kancelari gjerman duhet te jete tradhetar se shkoi takoi Vuçiçin dhe besedoi me të...! O Bardho, Une po te sjell vetem nje argument: Kur ish Presidenti Klinton ne Prishtine ju drejtua kosovareve: -LUFTEN E FITUAM, TANI TE SHOHIM PERPARA...DREJT NJOHJES RECIPROKE ME SERBINE... Keto mardhenie po nderton Rama, duke pare perpara...por ca Trapa si ty Bardhyl thone se Serbia na ka vra e na ka pre dhe nga nje ane bejne propagande per te mos ndermarre aktivitete per te permiresuar mardheniet dhe rrjedhimisht njohjen...por i fryjne eres se Urrejtjes dhe hakmarrjes, edhe pse defakto blejne mallrat serbe duke futur ne xhepin e Serbis miliona e miliona... Shtetet e Bashkuara te Amerikes i futen dy bomba atomike Japonis dhe sot kane mardhenie te shkelqyera... Tjeter o Bardho...Gjermania dhe Franca kane bere disa luftra me njeratjetren qindra mijera te vrare dhe sot bashkpunojne dhe jane Lokomotiva e Bashkimit Europian!!! Ti Bardho na shkruaj ca çarçafe , se Rama qe po ben ate qe thone Partneret tane Strategjike, qenka tradhetar!!!... Bardho, a më kuptooooooooooon?... (Bardho, te kerkoj ndjes per ndonje fjale te ashper por me beso, duke lexuar keto traplleqet e tua , nuk mund te frenohesh...)

                                                        1. M
                                                         Memaliaj

                                                         Mjero Gelbaza Shoku i batmutit Mut e bere veten Ne baze te statutit Vjollca urren ramen Por jo Shqiperine Se edi ne Durres Po e nxjerr Serbine Boll more matuf Te rente kolera Fundi ti dhe rames Po ju troket tek dera

                                                         1. M
                                                          Memaliaj

                                                          PO PSE MOJ TEME KURVA NUK I BOTON KOM.ENTET E MIA

                                                          1. M
                                                           Memaliaj

                                                           PO PSE MOJ TEME KURVA NUK I BOTON KOM.ENTET E MIA

                                                           1. J
                                                            Juliano

                                                            Z. Mero, niveli i një militanteje të qëllimeve të saj dhe kurtit, gjithmonë do ta bëjnë objekt për të qeshur apo hajgare për shqiptarët. Ajo nuk është vetëm e shkurtër por dhe e trashë si nga mëndja deri tek aty, ku nuk e mer vesh se ku i fillon qafa dhe ku mbaron bytha, sepse byth e qaf është komplet. Një idiote që do mbahet mënd si një paçavure që kur vjen në shqipëri, vizitën e parë e bën tek njeriu që investoi tek millosheviçi me naftë, por kurrë vjosa dhe kurti nuk e kanë denoncuar, sepse qëllimi është, si mund ta dëmtojnë qeverinë dhe kryeministrin. Për ne si shqiptar të shqipërisë, kjo dhe kurti kanë krijuar neveri politike.

                                                            1. D
                                                             Dani

                                                             Jepini Burra,tani shoh qe doli dhe Bardhyli (Ylberi nga Kosova)dhe tani qartesohen te gjitha.Shumica e juaj qe shkruani lart nuk merreni me problemin,qe pse Presidentia e nderume Viosa Osmani preu Fotografine,duke u munduar te mbaje Vucicin Kriminel???? per ju Kosovaret,dhe heq Kryeministrin e Shqipnise,dhe ne te njejten kohe del Belegu Bislim,qe per Fatkeqesi te VV eshte ZevendesKryeminister,dhe shkruan poshte Fotos Pro Serb per Kryeministrin e Shqipnise.Ky eshte problemi or Bardhyli nga Koqova,Taulanti i PD,ca te tjere si Lisi i Enverit,dhe ca Gomare te tjere qe shkruajne pa pushim se mendojne se duke shkruar ketu ,po e derrmojme Edken .Or Bislimra te PD dhe Koqoves:Ky qe ju shani para - mbrapa,nuk eshte Sali Mut Berisha,adashi i Vioses dhe Albinit,nuk eshte ai qe vrau ne Bulevard,vrau me te birin dhe Mediun mbi 27 veta ne Gerdec,nuk beri Luften Civile me 97,ku u vrane mbi 6000 vete,pra qe ti biem shkurt:Ai qe ka vra quhet Sali Ram Berisha,ky qe nuk ka vra dhe mundohet te beje Politike quhet Edi Rama.Ju te mesipermit qe shani Edin dhe mbroni Bislimrat,Viosat,Albinrat,e kuptoni ndryshimin ndermjet njerezve,dhe pastaj ky qe Ofendoni ju te Koqoves,a e dini qe ky nuk eshte Edi por Kryeministri i Shqiperise,qe disa te tjere ketu thone kane ikur 600,000 veta prej Edit.Or Idioter,emigracion do kete dhe mbas 30 vitesh te tjera,sepse ne te Shqipnise vetem 30 vjet kemivqe kemi dale nga izolimi,dhe sikur te futemi ne europe(qe as nuk besoj ndonjehere)prap ne do ikim nga vendi,se njeriu niset per nje jete me te mire.Dhe si perfundim:Shajeni Edin ore Koqevare,se Edi nuk ja var shume muhabeteve te juj,por mos Shani Kryeministrin e Shqipnise,se kshu po na shkelni ne kallo.Per ca Idioter qe shkruanin ne Koqevaret jemi trima dhe kemi luftuar kundra serbit,dhe ju te shqipnise asnje lufte:Me beni per te qesh me Filozofine tuaj Idiote,hapni historine dhe shikojini:Fatkeqesia juaj eshte Serbi,e jona ketu quhet Greqi,merrini dhe studioni sa luftera jane bere nga Shqipnia ne te pakten 600 vite,per te qene ky shtet qe jemi sot.

                                                             1. O
                                                              Open Ballkan ose New Yugoslavia

                                                              Sulmet e perditshme kunder Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit sepse keta nuk qendrojne poshte tavolines se Open Ballkan si rri Edi Rama, e bejne Mero Bazen vertet qesharak!

                                                              1. i
                                                               ish-dhëndër Prishtinali

                                                               LVV (Lëvizja për VetëVendosje) = VAJ (VetëAdministrimi Jugosllave), o injorantë e llum që ju ka zënë virusi Albin dhe Vjosa. Mjerë Ju të lagur keqazi nga virusi perverse Albin Vjosa, që sdo bëheni KURRË njerëz evropian, por do hani M... papushim dhe gjithë fajet tuaja do ja faturon Shqipërisë, e veçmas Edi Ramës, që është lideri i vetëm deri më sot ndër shqiptarët që në mes të Beogradit i kërkoi Serbisë e Vuçiçit, njohjen e Kosovës. Por Ju, pjesa me virus LVV=VAJ në Kosovë e kudo tjetër, "bisht qeni" keni për të ngelur nëse nuk ndryshoni sa nuk është vonë.

                                                              2. S
                                                               Sigmund

                                                               Mësimi i ditës, po pate për mision me vjellë mbi një foto, sigurohu që e vetmja foto që do shihet të mos jetë vetëm e jotja...

                                                               Lini një Përgjigje