Hynë në tunelet e uzinës së armëve në Poliçan, lirohen 2 çiftet çeke

22 Gusht 2022, 10:30Kronika TEMA

Hynë në tunelet e uzinës së armëve në

Dy çiftet çeke që u kapën një ditë më parë në tunelet e uzinës së armëve në Poliçan janë lënë të lirë. 

Gjykata ka vendosur që ata të hetohen në gjendje të lirë për shkelje të perimetrit të sigurisë.


Gjatë marrjes në pyetje turistët kanë pretenduar se janë turistë dhe se kanë ngatërruar rrugën duke përfunduar brenda në tunel. Tashmë do të jetë prokuroria e Beratit që do të vijojë hetimet ndaj tyre në gjendje të lirë.

Lini një Përgjigje