Po fotografonin uzinën e Poliçanit, Ministra e Mbrojtjes tregon se si u ndaluan 4 çekët

21 Gusht 2022, 14:06Kronika TEMA

Po fotografonin uzinën e Poliçanit, Ministra e Mbrojtjes tregon se

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar zyrtarisht për episodin e uzinës së Poliçanit në Berat, ku u kapën dy shtetas të tjerë të huaj duke filmuar këtë objekt ushtarak.

Këta shtetas janë nga Çekia dhe u gjetën brenda tuneleve të uzinës. Ata u ndaluan dhe së bashku me ta janë shoqëruar edhe dy bashkëjetueset e tyre çeke, rreth 1.5 kilometra larg tuneleve të uzinës.


“Rreth orës 08:40 të mëngjesit të sotëm, tek një nga tunelet në Uzinën  e Poliçanit, janë konstatuar lëvizje të personave të paidentifikuar. Menjëherë Policia Ushtarake në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kanë izoluar hyrjet e tuneleve të cilët janë pothuaj se të gjithë komunikues me njëri tjetrin dhe pas kërkimeve kanë ndaluar dy persona me kombësi çeke. Rreth orës 12:30 në distancë 1.5 km larg tuneleve jashtë perimetrit të rrethimit të repartit u konstatuan dhe shoqëruan edhe dy shtetase te kombësisë çeke, bashkëjetuese të dy shtetasve të mësipërm. Personat e mësipërm janë ndaluar dhe aktualisht vazhdojnë procedurat nga autoritetet e sigurisë në vend”, thuhet në reagimin e Ministrisë së Mbrojtjes.

9 Komente

 1. M
  Merni masat e perdorni kondome me turistet

  nuk lejohet pallimi cekeve ne tynele

  1. E
   Entoni

   Po keni 24 ore qe po na cani trapin qe ishin ruse??? Tani u ben cek???? Jeni shtet edhe media karnavale. Tavarish Peleshi thote qe kishte dite qe po i vezhgonte. Tani dilni edhe thoni qe as nenshtetesine e tyre nuk dini.

   1. E
    Entoni ha

    Enton po ngateron polican me gramshin kujdes me hashashin te prish trurin

   2. K
    Koqja MMB te zbythet nga ajo Ministri

    Jane thjeshte formale ne postet qe mbajne .Mirqe nuk ja kan iden se cdo te thote Ushtri e Siguri ,se si sigurohen Objektet Ushtarake dhe si ruhen ato ,si mbahen ne distance civili , por as qe i inttereson te mesojne dhe mjaftohen me ate Llafollogji Boshe e qesharake ,saher ndodhin Skandale . Paaftesia e Shtetit Shqiptare duket ne qarte ne te gjithe institucionet e vendit .Asgje nuk funskionon ne shtetin tone ,madje nuk ka asnji impenjim per ta ndryshuar kte Gjendje Skandaloze . (I thoni KM Rama ,te shkoje ne Europe dhe bej krahasimein ,se kushedi meson dicka dhe gjen pak KOhe te merret me Sigurine dhe Ligjet se sa 9-vjet tu bo llogje me dy Shkerdhata ,qe mesa duket i ka te vetmen reference gallate ne Politike )

    1. J
     Jorgo

     sa turiste e tille i kane fotografuar e zhbiriluar "sekretet" tona ushtarake keo 30 e ca vite

     1. A
      Agron

      Ko uzine ka qene objekt I rendesise te vecante Tani ka degraduar eshte lene pas dore nga shteti Kjo uzine duhej te prodhonte te shiste ne interese te vendit dhe jo te kthehej ne germadhe. Cfare nuk ka ndodhur ne kete vend ne keto 30 vite vetem shkaterrim te pasurise etj.

      1. A
       Agron

       Ko uzine ka qene objekt I rendesise te vecante Tani ka degraduar eshte lene pas dore nga shteti Kjo uzine duhej te prodhonte te shiste ne interese te vendit dhe jo te kthehej ne germadhe. Cfare nuk ka ndodhur ne kete vend ne keto 30 vite vetem shkaterrim te pasurise etj.

       1. A
        Agron

        Ko uzine ka qene objekt I rendesise te vecante Tani ka degraduar eshte lene pas dore nga shteti Kjo uzine duhej te prodhonte te shiste ne interese te vendit dhe jo te kthehej ne germadhe. Cfare nuk ka ndodhur ne kete vend ne keto 30 vite vetem shkaterrim te pasurise etj.

        1. B
         Behuni serrioze

         A keni vendosur tabela prone private, prone shteterore , zone ushtarake, nuk lejohet hyrja , nuk lejohet te fotografosh, nuk lejohet te afrohesh 5 m 10 m a keni vendosur vende kontrolle , kamera nese i keni bere keto keta shtetas duhen denuar nese nuk ka tabela per nje te huaje apo vendas nuk perben krime ndaj filloni nga vetja behuni serrioze

         Lini një Përgjigje