Spiunë rusë në Gramsh? Eksperti i kriminalistikës: Që mbrëmë ka shumë dhimbje koke në Kremlin, Lavrovi ktheu në shtëpi Lanën

21 Gusht 2022, 13:32Kronika TEMA

Spiunë rusë në Gramsh? Eksperti i kriminalistikës: Që

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka reaguar në lidhje me sulmin që ndodhi dje në uzinën e armatimeve në Gramsh, ku shtetas rus dhe një ukrainas tentuan të hynin në godinë.

Përmes një mesazhi në Facebook, eksperti Karamuço theksoi se rrezikun e kishte paralajmëruar 4 muaj më parë.


"Përpara 4 muajsh paralajmërova rrezikun rus të inteligjencës me mbulim turistik. Kanë vite që e bëjnë në vendin tonë dhe nuk ishte shumë e vështirë ta parashikoje.

Kërkova gatishmëri dhe vigjilencë institucionale dhe publike.

Disa menduan për konspiracion, të tjerë për imagjinatë të shfrenuar profesionale.

Gjithsesi që mbrëmë ka shumë dhimbje koke në Kremlin.

Lavrovi e pati shumë të lehtë ta kthente në shtëpi “asetin” Lana nga Egjipti. Me Tiranën zyrtare mbase do ta ketë më të vështirë. Diplomacia dhe gjyqësori jonë janë para një sprove të fortë…", shkruan Karamuço. 

9 Komente

 1. K
  Këshilltari Presidentit BEGAJ

  Rusia ka probleme tjerra më të mprehta, ky rast duhet të minimizohej nga ana jonë, duke ditur që uzina nuk është në rrezik shpërthyes.

  1. 0
   007-a nga Vidhasi

   ke te drejte keshilltari i vellait Putin,bile tu kerkojme falje e japim ndonje koqe leku shperblim.Na mbyten spiunet e mutit sllave

  2. S
   Saliziu

   Hahahahahahaaaa, po me thoni ore zotërij, çfare sekreti do kerkoj atje inteligenca ruse, sekretin e kallashnikoveve apo ao te pistoletës tt qe jane marka ruse dhe qe sot nuk u hyjnë në punë as aborigjenëve te Amerikës apo Afrikës? O idiotër, fotot e uzinave te dikurëshme të armatimit behen fare lehtë nga sateliti pa harxhuar "ASETET e ketij havanit qe na paska paralajmëruar. Këto janë karagjosllëqe vetëm per trushplarët e 30 vjetëve dekokraci allashqiptarçe ahahahahaaa humor me bollëk për ju të pakokë

   1. N
    Niko prej leshi

    Kaq ta besh dhembin o Salzi nuk ta ftejme se cfare prodhohet atje,E dim qe ben si bir kurve qe ne te na rreshkase goja e tregojme sekretet e tmerrshme qe kemi.E megjitheate po ta them Ne prodhojme bomben me gazra qe shqiptaret i kane me shumice

    1. N
     Niko prej leshi

     Kaq ta besh dhembin o Salzi nuk ta ftejme se cfare prodhohet atje,E dim qe ben si bir kurve qe ne te na rreshkase goja e tregojme sekretet e tmerrshme qe kemi.E megjitheate po ta them Ne prodhojme bomben me gazra qe shqiptaret i kane me shumice

    2. a
     arditi

     Ekspert leshi.U be me dhimbje koke Kremlini nga ne.

     1. K
      Kuçioti

      Po cfar do zbulonin ,ka 30 vite e e cvaten dhe shkaterruan kete vend,ketu jan hapur te gjitha kan nxjerre bythen zbuluar.u hap e u vodh gjadri pashalimani bunkarti reparti special i diko zeqos,u vodhe floriri ne krabegjith bazat ushtarake i ke yutube,tynelet e skraparit kuksi mbi tok e nentoke u vodh sazani shikoni ndertesat etj eti.cfar ngeli nga uzina e gramshit e policanit.hoqen breket per cdo gje o karamuco..Ketu sherbimet bejne cfar i do me nder bytha Shtet pa kellqe.Shwiperia vetem 45 vite ka pasur shtet. Respekte per lexuesit.

      1. N
       Nona

       Me kanë pëlqyer shum komentuesit.. se për temen e spiunëve...ata bëjnë sikur gënjejne neve bëjmë sikur besojme

       Lini një Përgjigje