FOTOT: Kjo është vajza ruse që u kap jashtë uzinës së Gramshit

21 Gusht 2022, 10:26Kronika TEMA

FOTOT: Kjo është vajza ruse që u kap jashtë uzinës

Dy shtetas rusë dhe 1 ukrainas u arrestuan nga policia mbrëmjen e së shtunës pranë uzinës së armëve në Gramsh. Rusët janë Mikhail Zorin 24 vjeç dhe 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva, ndërsa ukrainasi është F.A. 25 vjeç.


Policia dhe Ministria e Mbrojtjes kanë deklaruar zyrtarisht se 24-vjeçari Mikhail Zorin tentoi të futej brenda uzinës së ushtrisë, por kur u ndalua nga dy ushtarakët roje ai i sulmoi me sprej neuroparalizues duke ju shkaktuar lëndime në sy. Megjithatë ai u neutralizua dhe është i arrestuar.

Pranë perimetrit të uzinës, autoritetet e sigurisë konstatuan edhe dy shtetas të tjerë të huaj, rusen Svetlana Timofoeva dhe ukrainasin F.A. 25 vjeç. Të dy këta qëndronin brenda makinës së tyre tip Chevrolete ngjyrë portokalli. Edhe ata janë arrestuar, ndërsa makina është sekuestruar.

Rusët dhe ukrainasi kanë deklaruar për autoritetet shqiptare se janë turistë dhe fotografojnë baza të vjetra ushtarake për blogun e tyre. E paqartë mbetet përse kanë sulmuar me sprej neuroparalizues dy ushtarët shqiptarë. Çështja po hetohet nga Anti-Terrori, Policia Kriminale, ushtria dhe agjenci të tjera ligjzbatuese të sigurisë dhe shërbimit informativ.

Në fotot më poshtë është vajza ruse Svetlana Timofeva dhe ukrainasi F.A. 25 vjeç, si dhe automjeti i tyre i sekuestruar. 

 

15 Komente

 1. J
  John Qelbashi

  boll se late nam. nuk jane spiune. Edhe shkolla e gazidedes qe ka qene shkolla me kot e spiunazhit ne bote, nuk i mesonte spiunet te hynin ne objekte te rendesishme duke shtyre

  1. A
   Adi

   Po vidhnin sekretet e torrnove te kohes se leninit qe peleshi nuk ka cuar ende per skrap. Turp. Vend debilash. Me siguri bejne foto per faqe si Sovjet Tours dhe Northern Friend.

   1. G
    Gogoli

    Ju jeni copë mishi me dy sy, të gjithë komentuesit gjithollogë... rroftë interneti se dhe me idioti ka diçka për të thënë. Ajo zocka ka qënë arrestuar dhe njëherë tjetër po njëlloj në Egjipt... rastësi thoni ju rrota kari? Nuk ka mbetur Shqipëria për loqe kafeneshë si puna juaj shyqyr zotit, po rrofshi se na kënaqet.

  2. P
   Pickaxhiu

   Nqs nuk e denoni per spiunazh futini nje te qire po nje te QIRE ama

   1. K
    Këshilltari Presidentit BEGAJ

    Ka dashur të bëjë dashuri në uzinë, asgjë tjetër. Të përcillet në aeroport pasdite.

    1. .
     ....

     ccccccccccccccccccashtu bardhyl

     1. k
      kacaku

      Degjove Rama , po te jep urdher ky vandaku me bexga , ky keshilltari i karit , ky dilte nje here e nje here me inicialilin firmat e PD 1991 , dava dylberi qe qelb portalin e ymer bazes me karlliqe , tani qe portali eshte free in , ky ka me cfare te meret , po ta shterngoje pak Ymeri , ky gabzeri do mbledhi kanace alumini me thas te medhenj ....mos ja vini veshin , eshte gjysmak , pune muti me trute e kokes ....

     2. *
      *****

      Asete per shkembim ne te ardhmen?

      1. T
       Tropoja

       Kane menduar per mdonje shpi bari ata

       1. d
        dalta

        niko prej leshi shporru bajge e paafte (me e pakta)mos mbaj mbi shpatulla nje detyre qe se ben dot. ai post qe ne shqiptaret e paguajme me buken e gojes, ia heqim femijve qe te paguheni ju, ka nevoje per burra qe e duan Shqiperine. cdo aluzion eshte kurvllik qe i shmanget te vertetes. Shqiperia eshte ne dore te maskarenjve. mos trajtoni me delikates ato qe u duhet futur helli ne te pasme. ushtaret e pafte dhe dhjaksa shporri nga ushtri. apo mos duhet ti bejme heronj qe per pak sa s'i leroi ne te pasme rusi....! rama njelloj e demshem per Shqiperine si berishovici....

        1. E
         EHS

         Niko kur te ikesh merr me lehte edhe Shaqen

         1. E
          EHS

          Shteti yen eshte other ne softer qorrash

          1. J
           Jari

           O trimat e nongrates ! Po ce keni kete zell te madh per te paraqitur keta ruset si blogere !! Tamam siç pretendojne ata vete.Po si ka mundesi qe jeni ne nje mendje me ta ?! Po c'fare deshen kete ruset deri ne Gramsh,Kur uzina te braktisura ushtarake ka rreth Tiranes plot : e tankeve,e artilerise,e xhenjos,e llokacionit etj.Po dakort qe u vjen keq per keta gjoja blogeret ruse,po ushtarin qe ishte me sherbim,pse e sulmuan me spraj djeges ?! Jeni race e ndyre antikombetare,sepse sulmoni ne cdo rast vendin tuaj. Lol

           1. I
            I vela

            Ore tv klan shume I furnizuar me foto personazhi

            1. Z
             Zina (Zeqina) Sallaksja spiune Dhorit

             Po ca spiune leshi. Ça do zbulonin ketu? Sekretet e medha?? Lerini te ikin keta se late nam???

             Lini një Përgjigje