Flet ushtari i sulmuar nga rusët në Gramsh: Ja si e kapëm rusin që na sulmoi me spray

21 Gusht 2022, 15:17Kronika TEMA

Flet ushtari i sulmuar nga rusët në Gramsh: Ja si e kapëm rusin

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi vizitoi sot në ambientet e spitalit të QSUT-së dy ushtarët e plagosur me të cilët foli nga afër. Gjatë bisedës me Peleshin, një nga ushtarët pohoi se pas ngjarjes kishte humbur shikimin për pak kohë.

“Edhe nga fytyra kishim djegie. Shikimi për momentin na iku. Për momentin po. E kapëm të dy dhe e po mbanim poshtë, derisa njoftuam patrullat”, tha ai.

Kujtojmë se sy shtetas rusë, 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva, 23-vjeçari Mikhail Zorin dhe ukrainasi Fjodor Mihajlov janë arrestuar mbrëmjen e së shtunës pas një incidenti në uzinën ushtarake në Gramsh.

I riu rus sulmoi me spray neuro-paralizues dy ushtarët shqiptarë që ndodheshin në uzinë, teksa ata përpiqeshin ta neutralizonin atë. Ka dyshime se ata janë pjesë e një celule të spiunazhit rus.

4 Komente

 1. A
  Agron

  Mos na hap barkun o ushtar se ti ke qene Duke ngrene luledielli

  1. t
   te paaftet

   ju marte muti shalet.nje koqe plumi pleres e sju kapte asnje ligj se jeni ne zon ushtarake.

   1. U
    Ushtaraku.

    Në zonë ushtarake të paralajmerojn me plumba në air pastaj nese nuk ndalojnë qëllohen. Mundesisht nga këmbet. Mend për herë të tjera.

    1. !
     !!!

     Ne nji Zone Ushtarake - ( qe ne Realitet ajo qe shitet si e tille ku ndodhi Ngjarja ) - ka jovetem Roje kompetente qe s'lejojn te provokohen ne meyren aq Ordienre dhe demtohen nga Civilet dhe sigurishte Kamera Sigurie , jovetem per mbikqyrje e Siguri por edhe per te tilla Raste ku Filmohet gjithcka kalon para Objektit duke mbajtur gjithcka nenKontroll - poooooooor para Objektit vendosen Tabela parandaluese dhe te qarta qe i bihen ne sy civileve vendas dhe te huaj - qe jane te Lexushme dhe bejne te qarte per te gjithe se eshte nji Zone e Ndaluar te shkelet nga Civilet ! Poashtu edhe ne Tynelet e Policanit vendosen Tabela madje edhe nji Gardh qe cdo civil ti qendroj Larg Objekteve Ushtarake ! - Nqs Ministria e Mbrojtjes nuk ben si duhet ,Deytrat e veta ,nuk merr Masat e nevojeshme te Siguroje Objektet Ushtarake ,atehere nuk eshte aspak cudi qe te kemi edhe Vizitore te tille ne kto Objekte qe do ndezin Flak Kazaneve te Shqiperise . Mirpo Kush di ne ate Vend se cdo te thote Rregull e Siguri ? Kafshet e shpellave qe degjenruan cdo Objekt Ushtarake dhe i shiten e fituan Miljona me makinerite e prodhimit te Armeve dikur apo kaqolat qe jane sot e vijne verdall dy Kermave qe sot kapardisen me Mut ne goje mbi Vilat e Lalzit !!!

     Lini një Përgjigje