U kapën gati për vrasje në Vlorë, lihen në burg 6 të arrestuarit

20 Shtator 2023, 12:40Kronika TEMA

U kapën gati për vrasje në Vlorë, lihen në burg 6

Gjykata e shkallës së parë në Vlorë ka vendosur të lërë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për 6 personat e arrestuar në operacionin “Obelisku”.

Santiljano Basho dhe Mariglen Aliaj të cilët u ndaluan në flagrancë nën akuzën e “armëmbajtjes pa leje” qëndruan në burg.


Pas hekurave me afat 45 ditë mbetën edhe 4 personat e akuzuar për moskallëzim krimi, Bruno Shehu, Mehmet Hoxhaj, Beraldo Xhindi dhe Kevin Metaj. Në mesin e tyre janë edhe pronari dhe kamarieri lokalit ku u ndaluan personat që posedonin armë.

“Obelisku” u zhvillua mbrëmjen e së dielës nga forcat Renea, FNSH dhe drejtoria vendore e policisë së Vlorës. 

Gjatë operacionit u sekuestruan edhe 2 pistoleta, fishekë, 3 automjete, 2 mijë e 600 euro dhe 8 celularë.

3 Komente

 1. N
  Nuk janë trima, janë..... opo lere fare

  Mariglen, Santiljano, Beraldo - çfare emra katunarësh. Qe ketu e kupton pse kane perfunduar kështu këta. Ka deshtuar edukimi ne familje. Trapa prindërit, trapa femijët. Me paratë qe bejne djemtë ne punë të ndyra, këta lloj prinderish barkderra, trashen gjithe diten kafeneve dhe restauranteve të Shqipërisë, dhe mburren me çunat "trima", qe perfundojne ose ne burg ose ne varr. Nuk ka nevojë te jesh i pasur per t'u dhene edukatë femijeve. Shumica e familjeje të varfra shqipetare rrisin femijë të shkelqyer, të ndershem, qe ose punojne gjithë diten ne Shqipëri, ose Jane ne emigrim me pune të ndershme. Këta derra nuknvojne nga familjet e varfra dhe të ndershme shqipetare. Këta vijne nga llumi i Shqipërisë. Se per shembull, edhe Fredi Ndyresira Bejleri nuk është i varfër, por prapë ndyresirë mbetet, sepse është rritur nga prindër ndyresira qe e kane ushqyer me urrejtje per Shqipërinë. Ndersa këta "trimat" me pistoletë ja ushqyer me mungesë totale respekti per të tjerët dhe per jetët e njerezve.

  1. D
   Dikushi

   E ke thënë shumë saktë, ska nevojë të shtoj asgjë tjetër.

  2. P
   Pellazgu

   Korrake islamista

   Lini një Përgjigje