Filmi tjetër i Piratëve të Karaibeve do jetë një ribërje

28 Mars 2024, 08:39Kulturë TEMA
Filmi tjetër i Piratëve të Karaibeve do jetë një

Producenti i Piratëve të Karaibeve Jerry Bruckheimer ka konfirmuar që Piratët e Karaibeve 6 do të jetë një ribërje e filmit të famshëm.

Ai u shpreh se “Me Top Gun keni një aktor që është brilant dhe ikonik. Sa filma bëri ai përpara Top Gun, këtë nuk mund ta thotë askush. Por do të ribëjmë Piratët, sepse është më e lehtë të bëhet sesa të presësh aktorë të caktuar”.

Gjithashtu presidenti Sean Bailey insistoi vitin e kaluar që ribërja e piratëve ishte një prioritet kryesor për të sjellë në kinematografi shumë heronj më parë të animuar.

Më herë në 2022 ai u tregua kontrovers duke thënë se Johnny Depp, që luante Jack Sparrow në të pesë filmat e mëhershëm të Piratëve nuk ishte dakord me filmin e gjashtë. Ato po luajnë me idenë e një aktori kryesor femër si Margot Robbie. A.K./TemA

 

Lini një Përgjigje