Iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale në zemër, aktori i njohur Reshat Arbana lë ambientet e spitalit

31 Mars 2024, 17:17Kulturë TEMA
Iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale në zemër, aktori i

Aktori i njohur Reshat Arbana i cili iu nënshtrua një operacioni të vështirë, është larguar nga ambientet e spitalit në Spitalin Universitar Nënë Tereza, në gjendje të mirë shëndetësore.

Më herët Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ekipi mjekësor kreu ndërhyrjen përmes një terapie moderne të insufciencës kardiake, duke vendosur tre sonda elektrike në zemër që realizon sinkronizimin e tkurrjes së muskulit të zemrës në tërësi dhe që përmirëson funksionin e zemrës dhe cilësinë e jetës.

Ndërhyrja delikate u realizua nga ekipi i mjekëve kardiologë dhe infermierore të Spitalit Universitar Nënë Tereza, Dr. Shk. Ormir Shurdha, Dr. Mirald Gina dhe infermiere Antuela Shkëmbi dhe Xhoana Xhanaku.

2 Komente

 1. T
  Tironsi ZZ, NYC

  Shëndet dhe jetë të gjatë i dashur ARTIST i Popullit. Brezi Juaj zorr se i vjen më artit shqiptar. E quaj veten me fat, që kam pirë kafe me Ty.

  1. N
   Nga Shkodra

   Urime Kollos, Gjigand. Del diku ne nje TV 5 minuta se na ka marre malli. Ti u a ke shti tmerrin horrave me ato recitimet e tua te paperseriteshme. Te duam shume. Zemren ta vume te re, tashti jepi, del e bej detyren o njeri i mire. Te perqafojme.

   Lini një Përgjigje