Ministri Blendi Gonxhja takohet me ambasadorin e Turqisë në Shqipëri

30 Mars 2024, 09:26Kulturë TEMA
Ministri Blendi Gonxhja takohet me ambasadorin e Turqisë në

Ministri për kulturën Gonxhja është takuar pardje me ambasadorin e Turqisë në Shqipëri Z.Tayyar Kagan Atay.

Ato diskutuan për rritjen dhe fuqizimin e partneritetit mes qeverisë shqiptare dhe asaj turke në fushën e kulturës.

Gjithashtu dhe koordinimin bipartizan të axhendës së dy ministrive në kuadër të javës kulturore turke.

Turqia mbetet dhe është një nga partnerët më të rëndësishëm për Shqipërinë sin ë fusha të tjera si ekonomia ashtu dhe për kulturën shqiptare. A.K./TemA

 

Lini një Përgjigje