VIDEO/ Universiteti i Prishtinës renditet në top treshen e kompeticionit prestigjioz

29 Mars 2024, 12:21Kulturë TEMA
VIDEO/ Universiteti i Prishtinës renditet në top treshen e

Në një garë me pothuaj 400 Universitete, ekipi i fakultetit Juridik të Universitetit të Prishtinës ka arritur të renditet në top treshen më të mirë në botë.

Ata shkëlqyen në garën Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot duke marrë kështu një fitore historike për Universitetin e Prishtinës.

Për studentët në fushën e drejtësisë kjo tregon aftësi dhe talent të rrallë sidomos në krahasim me kolegët e tyre europianë.

Dea, Morea, Ariana, Melisa, Noli dhe Rea na bënë krenarë të gjithëve me performancën e tyre të shkëlqyer. A.K./TemA

3 Komente

 1. O
  Otto

  cfare lajmi uaaa si ka perfunduar tema

  1. D
   Detari

   kosova eshte 500 vite perpara albanistanit ne nivele inteligjence dhe kulturore.

   1. K
    Kapterri

    Bravo universitei i Prishtines,studentet,pedagoget.Ju lumte.

    Lini një Përgjigje