Sejfulla Myftaraj: Koço Devole një njeri dhe regjisor i rrallë

29 Mars 2024, 09:13Kulturë TEMA
Sejfulla Myftaraj: Koço Devole një njeri dhe regjisor i rrallë

Sejfulla Myftaraj, i njohur për publikun si Cekja, ka dhënë një intervistë në RTSH kur thotë për kolegun dhe humoristin Koço Devole se ishte një artist dhe njeri i rrallë.

« Koçon e njoh mirë, kam ndenjur jashtë mase dhe Koçua ishte i rrallë si skenarist dhe regjisor.

Sinqerisht vlla, dhe Koçon e njoh shpejt që në kohë të ushtarit, kur kemi qenë atje tre vjet, ka qenë regjisor, ishte absolut për materialet, për tekstet, për skeçet, dialogjet. » - përfundon ai.

Koço Devole ishte një nga personalitetet më të rralla të artit dhe të humorit shqiptar. Ai u nda nga jeta në 2020 pas një beteje të gjatë me leuçeminë. A.K./TemA

Lini një Përgjigje