Eksperti i UFO-ve: Alienët nuk vijnë në paqe, ata kanë një axhendë të fshehur

3 Shkurt 2023, 22:40Lifestyle TEMA

Eksperti i UFO-ve: Alienët nuk vijnë në paqe, ata kanë

Alienët nuk kanë një “axhendë paqësore” pas “mijëra” rrëmbimeve të UFO-ve në mbarë botën, pohon një ekspert i UFO-ve. Ndërsa ende nuk ka asnjë provë konkrete të jashtëtokësorëve, shumë njerëz besojnë në ekzistencën e tyre dhe faktin që shpesh vizitojnë Tokën.

Eksperti i UFO-ve Malcolm Robinson ka kaluar pjesën më të madhe të jetës së tij duke studiuar pamjet jashtëtokësore, duke shkruar 10 libra për alienët dhe UFO-t gjatë viteve.

Duke folur për “Daily Star”, Robinson tha se beson se alienët kanë frekuentuar planetin që kur njerëzit e shpellave enden në Tokë. Por plani i tyre për botën tonë është i paqartë dhe nuk mund të thuhet se është paqësor.

Por qeveria amerikane ka qenë pak më transparente në lidhje me mënyrën se si po i trajton pamjet e UFO-ve në vitet e fundit. Ushtria amerikane ka shpikur UAP si termin e ri për t’iu referuar objekteve fluturuese të paidentifikuara, që supozohet të shkundë disa nga stigmat që rrethojnë fjalën UFO.

Një raport i UFO-ve të ushtrisë amerikane në vitin 2021 njoftoi se “nuk konfirmon ose përjashton aktivitetin e alienëve” në Tokë. Departamenti i Mbrojtjes tha se dëshironte të “përmirësonte kuptimin” e fenomeneve ajrore të paidentifikuara (UAP), të njohura gjithashtu si UFO, dhe të përcaktonte nëse ato përbënin një kërcënim për sigurinë kombëtare.

Zyrtarët e mbrojtjes thanë se nga më shumë se 120 incidentet e dokumentuara gjatë dy dekadave të fundit, shumica u raportuan nga personeli i marinës amerikane.

Vetëm javën e kaluar, një sinjalizues i tha “The Sun” se objekte misterioze gumëzhinin rreth anijes së tij të marinës amerikane në një mënyrë që asnjë anije e kontrolluar nga njeriu mund ta bënte.

Marinari ishte në bordin e “USS Paul Hamilton” kur ekuipazhi raportoi se kishte “shumë” UFO që rrethonin anijen, ndërsa ajo lundronte në Oqeanin Paqësor. Incidenti ishte një nga shumë të përshkruara në një sasi dokumentesh të lëshuara aksidentalisht nga Marina e SHBA-së vitin e kaluar.

2 Komente

 1. D
  Deglisi

  Budalleqe "ekspertesh" gjene sa te duash ne internet Te ashtuquajter "alien" ne shqip quhen jashte tokesore (qe deri me sot nuk egzistojn)

  1. L
   Lili

   Shkoni ne malet e Permetit....dhe do shikoni ...naten .dritat e disqeve fluturues...si vezullojne e aty per aty zhduken....

   Lini një Përgjigje