Mesazhet +18 me fansen dhe ndarja nga e dashura, çfarë ndodhi me jetën e Luiz Ejllit para se të futej në BBV

4 Shkurt 2023, 11:01Lifestyle TEMA

Mesazhet +18 me fansen dhe ndarja nga e dashura, çfarë ndodhi me

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito kanë rrëmbyer tashmë zemrën e të gjithëve. Ajo që prej javësh pritej, tashmë ndodhi. Çifti shkëmbeu edhe puthjen e tyre të parë, duke emocionuar fansat jashtë shtëpisë së Big Brother.

Një histori që u duk se nisi më së shumti si lojë, tashmë është shndërruar në një lidhje dashurie, shoqëruar me premtime të mëdha, për martesa reale dhe shumë detaje të tjera.

Por teksa në shtëpi ‘ka shpërthyer’ dashuria, jashtë ka shpërthyer një tjetër diskutim, që lidhet pikërisht me jetën e dy protagonistëve jashtë shtëpisë. Fillimisht të shumtë ishin ata që aluduan se moderatorja ka një lidhje jashtë, ndaj edhe po ngurronte t’i jepte një puthje Luizit.

Pas hipotezave për Butrint Imerin apo edhe për Mozzik, të shumtë ishin emrat që u përfolën për një histori me Kiarën. Megjithatë teksa gjithçka mbeti në kuadrin e thashethemet, një tjetër histori dashurie ka mbetur pezull. Dhe protagonist është pikërisht Luizi.

Ditët e fundit në rrjet po përflitet për një partnere që këngëtari ka lënë jashtë, para se të bëhej pjesë e shtëpisë. Mediat kanë shkruar se ishte pikërisht partnerja e tij që kujdesej edhe për faqen e tij të Instagramit dhe si rrjedhojë pikërisht ndaj edhe në profilin e tij mungonin fotot apo videot me Kiarën.

Por duket se historia këtë herë nuk është një trinom dashurie. Me atë çfarë kemi mundur të mësojmë, Luizi ka pasur një lidhje jashtë shtëpisë së Big Brother. Vajza në fjalë ishte nga Shkodra, por prej kohësh jetonte e punonte të Tiranë. Dyshja kalonte shumë kohë së bashku në Tiranë, duke shijuar një raport pa shumë pyetje apo komplikime.

Por e gjithë historia ka përfunduar pak para fillimit të Big Brother. Nuk dihet nëse dyshja është ndarë pikërisht se Luizi do të bëhej pjesë e lojës, apo kanë vendosur t’i japin fund pikërisht për problemet e tyre.

E pasi kanë kaluar vetëm pak ditë nga kjo ndarje, këngëtari u bë pjesë e shtëpisë, duke deklaruar që ditët e para pëlqimin e tij për Kiarën. Duket se kjo ka qenë edhe ‘goditja’ e fundit për raportin që kishte jashtë.

Edhe nëse do të kishin një mundësi për t’u ribashkuar, me afrimin e tij me moderatoren, kjo histori duket e mbyllur përfundimisht. Luiz Ejlli para se të bëhej pjesë e lojës nuk ishte aktiv në rrjetet sociale, ndaj edhe e gjithë historia e dashurisë është jetuar larg fokusit mediatik.

Por miqtë dhe rrethi i ngushtë e kanë njohur vajzën në fjalë, duke pranuar se shpesh kalonin kohë me këtë çift në Tiranë. Por duket se historia nuk ka qenë as shumë e gjatë dhe as shumë formale, duke sjellë distancimin në pak kohë, ndonëse me një shpresë për një ribashkim, që tashmë vështirë se do të ndodhë.

Pak para futjes së tij në Big Brother, këngëtari foli edhe për jetën e tij private, duke deklaruar se ishte single. Më tej ai ka ka treguar që nuk ka qenë asnjëherë i fejuar. Ai ka theksuar problemin e keqinformimit dhe fokusimit të mediave tek lajmet jo të duhura, problem ky për artistët që e kanë të ekspozuar jetën private, por edhe për publikun që i serviren lajme të tilla.

“Mua më kanë bërë të fejum e të martumë e me fëmijë e me gjithësend, por mirë i them unë vazhdo”. Gjerësisht në media është folur për lidhjen e tij me Megi Topallin. Çifti që kaloi shumë vite bashkë i dhanë fund këtij raporti pa shumë bujë.

Vetë Luizi e ka përmendur në shtëpinë e Big Brother, duke thënë se nuk do të donte të flitej për të brenda, duke qenë se tashmë ajo ka jetën dhe familjen e saj.

Megi nuk foli për ndarjen e bujshme, ndërsa Luiz-i pranoi të fliste për herë të parë në emisionin “Pasdite në Top Channel”, duke e përshkruar atë që kishte ndodhur për disa vite me Megin, si një flluskë sapuni.

Luizi tha se nuk kanë qenë të fejuar, por “ishte thjesht një lidhje”, e cila ishte e destinuar të përfundonte: “E di si ishte? Si një flluskë sapuni, e cila vjen e fryhet, ngrihet lart, fillon merr ngjyrat e bukura, bëhet një mrekulli atje dhe pastaj shpohet…”.

I pyetur për arsyet, këngëtari tha se tashmë ato nuk i interesojnë askujt: “Kam pasur dhe do të kem gjithmonë respekt, si për të, ashtu edhe për familjen e saj e për gjithçka. Nuk janë pak ato vite që kemi kaluar, nga unë do kenë mirënjohje gjithmonë”.

Por duket se si beqar, Luiz Ejlli i ka lënë disa bëma. Përveç momenteve kulminante në karrierën e tij si fitorja në Festivalin e Radio Televizionit Shqiptar në vitin 2005, përfaqësimi i Shqipërisë në ‘Eurovision 2006’ dhe fitorja në festivalin ‘Kënga Magjike 2010’, ai ishte përfshirë edhe në një skandal disa vite më parë.

Më saktësisht në vitin 2017, në mediat online kishin rrjedhur disa biseda intime që ishin kryer në llogarinë e tij zyrtare në Facebook, me një fanse. Bisedat që në shikim të parë mund të duken “normale” mes të rriturish për t’u bërë pas orës 00:00, në atë kohë kishin dëmtuar imazhin e artistit.

Vet këngëtari shkodran kishte bërë një reagim po në rrjetin social Facebook, duke iu kërkuar mediave që të mos e keqpërdornin emrin e tij.

“Ka ditë që po merren me mua portale të ndryshme për të fituar 15 mijë lekë të vjetra për një postim që bëjnë. Më vjen vërtet keq që e bëjnë këtë gjë. Sot kanë publikuar gjoja sikur unë kam folur me një fjalor banal me dikë. Ju kërkoj në mënyrë të hapur ju lutem mos e keqpërdorni emrin tim. Unë kam një familje, kam një nënë, kam një motër. Mos me dëmtoni në këtë mënyre”, kishte shkruar Ejlli në reagimin e tij.

Mesazhet përmbanin një bisedë erotike mes këngëtarit dhe një vajze. Por artisti mohoi që të ishin të tijat këto biseda. Por tani të gjitha këto i përkasin të shkuarës dhe artisti shkodran është duke këmbëngulur për dashurinë e Kiarës.

Madje aq i dashuruar duket sa publikisht ka bërë plane për tu martuar me moderatoren dhe për të vijuar jetën larg famës dhe zhurmës mediatike.(Panorama Plus)

40 Komente

 1. Roberto

  Filluan portalet te merren me jeten personale te te tjerve vetem per klikime dhe "BOOM" mediatik. Sii Luizi apo me keq si ai ka me miijra e qindra-mijra. Mos shkoni aq larg. Keni plot ne qeverite shqiptare qe nga komunizmi dhe deri ne ditet e sotme.

  1. A
   Albina

   Sigurisht që do të ketë respekt për familjen e Jozefinës, Luisi............. E bëri konsull në Francë, pa mbaruar ende shkollën............... . I dha juridikun pa shkuar asnjë ditë në shkollë....................................... . I dha liçensën e avokatit dhe të noterit duke mos patur asnjë ditë punë në profesionin e juristit................................... Mediokritet total........... . Po dhe gocën ja mbajti me tana tmirat............... .

   1. L
    Lolo

    Çjan këto budallalliqe për favoret që i jan bërë Luizit ? Kushdo që ka qen mik i dikuj që ka qen apo ësht mik i një deputeti të kujdo partije ,sigurisht që do kishte favore ..dhe kjo ka ndodhur me çdo të afërm të figurave të larta...sh mir....nuk ka asgjë të keqe këtu.kusht na nevoj kërkon atje ku të ndihmojnë .dhe kush ka në dorë le të ndihmojë nevojtarin.

    1. L
     Loni

     Qeke tamam Lolo me kete koment. Cfare nevoje ka pasur Luizi me u be konsull apo noter. Tjeter gje eshte te ndimosh nevojtari dhe tjeter gje te shfrytezosh pozitat dhe ti japesh nje vend te pamerituar nje personi qe eshte i afermi yt apo kandidat per dhender dhe duke i hequr riskun nje personi qe e meriton. Sa per kete mashtruesin e BBV, eshte tipiku i personave qe nuk bejne gje tjeter vecse te perfitojne ne kuriz te nje tjetri. Ka vec nje fjale per ta pershkruar si karakter njeriu. KERPUSHE!!

     1. L
      Loni

      Qeke tamam Lolo me kete koment. Cfare nevoje ka pasur Luizi me u be konsull apo noter. Tjeter gje eshte te ndimosh nevojtari dhe tjeter gje te shfrytezosh pozitat dhe ti japesh nje vend te pamerituar nje personi qe eshte i afermi yt apo kandidat per dhender dhe duke i hequr riskun nje personi qe e meriton. Sa per kete mashtruesin e BBV, eshte tipiku i personave qe nuk bejne gje tjeter vecse te perfitojne ne kuriz te nje tjetri. Ka vec nje fjale per ta pershkruar si karakter njeriu. KERPUSHE!!

      1. L
       Loni

       Qeke tamam Lolo me kete koment. Cfare nevoje ka pasur Luizi me u be konsull apo noter. Tjeter gje eshte te ndimosh nevojtari dhe tjeter gje te shfrytezosh pozitat dhe ti japesh nje vend te pamerituar nje personi qe eshte i afermi yt apo kandidat per dhender dhe duke i hequr riskun nje personi qe e meriton. Sa per kete mashtruesin e BBV, eshte tipiku i personave qe nuk bejne gje tjeter vecse te perfitojne ne kuriz te nje tjetri. Ka vec nje fjale per ta pershkruar si karakter njeriu. KERPUSHE!!

      2. Z
       Zagali

       Po na çani bythen me kete Luizin. Histori bajate.

       1. D
        Drejtpërdrejti

        Kësaj i thonë që të ka pushtuar cmira,shpirt ligësia dhe xhelozia.Mos ke qenë dedektivja private e Luisit moj ti shpifësira me emrin albina...??? Po ik moj shurufull Sei una merda !

        1. A
         Aida

         Familja Topalli e ndihmoi se I shikonte aftësitë e tij. Ai nuk I shpërdoroi asnjhere parate dhe ndihmat qe ju dhanë. Eshte I zoti dhe e meriton edhe cmimin se Holta pa zgjuarsi pretendon te fitoje me nderhyrje. Luisi e meriton.

        2. L
         Lolo

         Sh keq të hulumtosh dhe ta përdorësh jetën private të gjithkuj......ta denigrosh....ta përflasësh...sh keq...aq më tepër nga mediat......kush nuk ka folur e kush nuk ka bërë......partnerët me njëri tjetrin ...uaaa...po sigurish...edhe burrë e grua...pa tjetër.....sa të prapambetur që jeni...të kohës së qepës...dhe ju që denigronu jeni të rinjtë...jeni që i bëni vetë.dhe e godisni.......

         1. L
          Lala i Mezeqesë malok si Ju

          Për të gjithë ata që shkruajnë për jetë personale, të drejta personale e pordhët me rigon. Që nga dita që ke hequr brekët qoftë për nga përpara, qoftë për nga mbrapa je burdello e asgjë tjetër. Theshtë kur punon në burdellot me kamera paguhesh më shumë.

          1. F
           Fans i çiftit

           Luiz o yll o drite :) Ofroj 1000 euro per kapuçin portokalli te Luizit.

           1. D
            Departamenti marketingut

            Po per breket, ofron gje??

          2. E
           Enes

           A ka njeri qe nuk ben keshtu bisedash?

           1. L
            Lolo

            Ku ka më mirë.ky ësht komunikimi mëëëë i sinqertë në mes çiftit...sot...në kohën e teknollogjisë inteligjente as që nuk duhet të paragjykohen...gjykohen....nuk duhen përdorur për prishje imazhi e aq më tepër për...denigrim....

           2. J
            Jari

            Mjer ne ça shohim te Top Ch, ka zbritur një Dukagjins të cilin e bëri njeri me dy lekë Xhozi e tani shet pordhë në Big Albana - Lori, po ka thënë Ai, dale, dale se s kemi parë gjë akoma, kur të gjithë banorët e Shtëpisë së Vjollca H të dalën të gjithë CULLAK, dmth, lakuriq fare. Gëzohuni.

            1. L
             Lolo

             Si ësht puna e dukagjinsave na e trego i çik...jo un nuk kam fare lidhje me dukagjinin ,por ti o zotri ose e përbuz ? Dukagjini qenka nga ana jote ,se dhe ti nga ajo anë je...çbëri dukagjini ,çbëri konispoli......të gjith shqiptar jemi........dukagjinsi ...çësht ky përçmim një herë ..phyyy

             1. M
              Melek

              O Lolo o çamuran ja keshtu jane dhe keta dukagjinasit si lopet balance of mentally, pa nder apo lavdi. Lum kush ai qe u qi nonën.

            2. E
             Eri

             Keto biseda jane private nuk duhen se ata qe i publikojne s’kane pse vec njerez qe duan ta demtojne ate e kush nuk bene keto biseda me te dashirin ose te dashuren pune tij po cmira e atij qe ka dhene keto informata lig

             1. E
              Eri

              Keto biseda jane private nuk duhen se ata qe i publikojne s’kane pse vec njerez qe duan ta demtojne ate e kush nuk bene keto biseda me te dashirin ose te dashuren pune tij po cmira e atij qe ka dhene keto informata lig

              1. A
               Atdheu

               Ore Mero, i kontrollon dikush keto pacavure qe shkruhen ketu ne gazeten tema, po na hapet barkun more me menyren se si shkruani. Cjane keto idiotesira qe shkruani. Me te vertete, do te doja ta dija se kush e ka shkruar kete artikull pleher, si nga menyra e te shkruajturit si dhe nga permbajtja. Cju duhet dhe cna duhet ne per jeten private te tjetrit, more. Ajo qe ka mbetur tani te futeni ne cdo krevat, te filmoni, te komentoni dhe te na e sherbeni. Si sju vjen turp.

               1. L
                Laura

                Luiz Ejlli eshte nje mashtrues i semure.

                1. A
                 Atdheu

                 Laura, pirdh pirdh le lirohesh..

                 1. P
                  Ping pong

                  Mbase je ti duke u liruar???? fansat e fjalorit te aromatizuar, kategoria 0 e shoqerise

                 2. B
                  Bsjsj

                  Laura ma ha karin

                 3. Roberto

                  Luiz Ejlli eshte nje artist ne te gjitha drejtimet dhe askush nuk ka goje te flase keq per te. Askush nuk eshte i kulluar ne kete bote. Luizi me lojen e tij po i mposht te gjithe nje nga nje. Edhe ate Amosin qe uron Luizin te digjet i gjalle diten e dasmes do ta mposhti pasdiskutim edhe pse motra e tij Elja Zaharia ka titullin princese me qe eshte martuar me Leka Zogun e dyte e si rrjedhoje e kesaj edhe Amos e quan veten Duke sic kane emertimet familjet mbreterore i cili sipas tij niveli i Luizit qenka 0 ndersa ai ka nje kulture jashtezakonisht te madhe dhe te pakrahasushme me te tjeret sa qe na hapi barkun ke ato qe thote.

                  1. A
                   Agron

                   Amosi është djali më i pjekur aty, mendoj. Albana, Luisi, motrat Hoxha..... një tmerr i madh.

                  2. A
                   Ada

                   Shikoje veten Laura ske anje te drejte se nene, moter e vella mbase i shajne dhe te tute me shume se po e akuzeve tjetrin ja kalon ti me shume

                   1. E
                    Ejlli

                    Pse e ndyni gocen e Zhozit me ate foton me kete mashtrues, me kete ordiner!

                    1. p
                     pinoku

                     Sa poshtë ka rënë katundi! Këta të dy paskan rrëmbyer zemrën e të gjithëve?! Kush?! Mos jam në ënderr?! Për çfarë janë dalluar këta të dy që na "mbinë" te "Tema" dhe media të tjera nga mëngjezi deri në darkë! A u shkërdhefsha demokracinë tuaj. Kurvëri, korrupsion, vjedhje, grabitje, shitje të pasurive kombetare, korrupsion në çdo qelizë, të pasur që nuk dinë sa kanë dhe të varfër që nuk kanë ç'të hanë etj etj. Hashash nga mëngjezi në darkë me këta Luizat, Kthjellinat, Errësinat, Big Brodher dhe A po puthen? etj etj. Thoshim ne në një kohë: "U kanë hedhur trutë e gomarit"! A lexuat dje për atë "vip-en" e leshit që pohonte se Skënderbeu ka lindur në shekullin e 20-të! Si ka mundësi të ecësh kaq mprapsht për kaq pak kohë?!

                     1. A
                      Alush Gajtani

                      Ore Jari cjane keto budallalleqe pse ata qe jane nga Dukagjini nuk jane njerez e quan veten me te mencur ti

                     2. A
                      Arben Uldedaj

                      Ju a luan zotin Edi Rama kur ju thotë kazani kazani . Një media shumë e shëmtuar. Gazetarucë provincial .Turp të keni

                      1. B
                       Beni

                       Ku u be edhe ky zhulaqi personazh ambasade...kokpalare! Nese eshte njeriu i Zhozefines, eshte bastard!! Me kujtohet koha e njerezve te Zhozefines ne konsullaten ne Milano...njerez te ndyre!!....krijuan nje kafaz ne piazza Duomo ne Milano dhe krijuan nje sistem te peshtire..nese nuk paguaje 50€ nuk hyje brenda nuk mbaroje pune...per te mos lene diten e punes ishim te detyruar t'a paguaje...e gjitha kjo per nje certifikate Ptuuu rrace e flliqur!!! Na u be ky Vip...qe nuk e di as domethenien e fjales...rrace e qelbur...1 muaj kam qe kerkova tani pashaportin aty ne Milano....tjere njerez, kulture...dhe respekt...si nata me diten... Te vjen peshtire kur degjon qe ky lloj paska shume admirues ne Shqiperi...ky meriton vec nje shuplake te forte mbas qafe..

                       1. D
                        Deda

                        Të na e rruajnë të dy për verë se në dimër na mban ngrohtë

                        1. D
                         Drejtesia e munguar

                         Kur zhurma behet per analfabete qe nuk dine asgje per jeten shqiptare,per njerez qe shurojne ne mes te" shtepise",per njerez qe te shquar kane vetem lidhjet dashurore e jo pune ,eshte fatkeqesi.E gjithe kjo pacavure behet qe njerezit te mos merren me hallet e perditeshme te jetes.Ta lene qeverine e opoziten ne rrugen e shkaterimit te cdo vlere morale e shoqerore e duke e cuar gjendjen e vendit gjithmon e me keq.

                         1. O
                          Orient

                          Sot,zemërligësa të bën trendi. Nuk do e doja këtë modernitet.

                          1. E
                           ELVA

                           LUIZI ON TOP ....te hidherohen ata qe se duan dhe te lumturohen ata qe e duan.

                           1. E
                            ELVA

                            LUIZI ON TOP.Te hidherohen ata qe se duan dhe te lumturohen ata qe e duan.

                            1. T
                             Tommy

                             EMRI IM ESHTE TOMMY LUKAS, KJO ESHTE EKSPERIENCA IME: Normalisht nuk besoj në fuqi të tjera më parë. Por Dr Ogundele më dha një shpresë dhe arsye të madhe për të besuar tek ai. Unë dhe gruaja ime u divorcuam për më shumë se 7 vjet dhe isha i vetmuar dhe vuajtur me fëmijët e mi, por kisha nevojë për të përsëri në jetën time, kështu që kërkoja ndihmë kudo, por vetëm Dr Ogundele ishte në gjendje të më ndihmonte. Ky njeri është i fuqishëm, Dr ogundele ma ktheu gruan time brenda 48 orëve me fuqitë e tij, dhe magjitë e tij janë të padëmshme. I thashë se do t'i dëshmoj njerëzve si vlerësim nga ana ime, prandaj po e ndaj historinë time, nëse dikush ka nevojë për ndihmën e tij kontaktoni urgjentisht në WhatsApp, Viber ose Telegram chat: 27638836445. Ai është i ndershëm dhe efektiv.

                             1. S
                              Shqiptar

                              Ne nje gazete te nderuar si Tema eshte turp te permenden llumra si ky bandit i vogel, i ashtuquajtur Vip. Ky eshte per te perfunduar ne burg me gjithe kercenimet pa fund qe ben, bashke me autoret dhe nxitesit e ketyre veprimeve.

                              Lini një Përgjigje