VIDEO: Berisha i ka lënë rrugëve, deputeti i PD punon si kamerier në restorantin e tij

2 Tetor 2023, 16:04Politika TEMA

VIDEO: Berisha i ka lënë rrugëve, deputeti i PD punon si kamerier

Në një kohë që Partia Demokratike është ndarë në disa grupime dhe ka përplasje mes tyre, deputeti demokrat Dashnor Sula  ka zgjedhur që të bëjë një 'pauzë' nga zhvillimet politike. 

Sula i zhveshur nga kostumi i zyrtarit, është shfaqur së fundmi duke shërbyer në restorantin e tij.

Deputeti shihet në videon e publikuar nga "Opinion" teksa vrapon me pjata në duar dhe u shërben klientëve në restorant. 

Dash Sula prej kohësh është shkëputur nga grupi i PD zyrtare dhe është më shumë afër grupit të Berishës.

53 Komente

 1. U
  U shofshin zagaret e Lexhendes

  Dhe I qan Hallin Popullit.

  1. K
   Kuzhinieri

   Ne rastin konkret ky i sherben popullit me devocion , se ka biznesin e vet dhe rolin e kamarierit nuk e ben keq , po ne rolin e deputetit eshte defiçent .

   1. L
    Lani

    Bravo të qoftë për punën që bën! Shembull krejt ndryshe nga ai i “prinarëve” dembela.

    1. M
     Mbeshtetesi...nga prapa

     O lani,,,pyete njehere per lokalin,,,me cfar parash e ndertoj,,,ma pasurin e gjyshit apo te atit,,,bravo leshit,,,,per cfar bravo,,

    2. S
     Salkari

     Rolin e deputetit mos i thuaj : deficent ...por shkruaje shqip : ishte rot kari , qe ta kuptojne te tjeret .....ishte depututet lengu , deputet lamashi , deputet ulu ulu ngriu ngriu ....kaq fjale shqip dhe ti zoteri gjete deficent ?? thuaj ishte deputet vari karin ...te till do Sala , njerez pa piken e sjelljes , pa cipe ne surat , lamashe rrugesh , kriminela , hajdute , bythlepires te Zenit , kato ishin standartet ....je i tille ?? je kantidat per deputet , sje i till ....ik se sna ben pune ..

     1. M
      Medet

      NJE NJERI PUNETOR E SHAJNE SE PUNON, ndersa TERE TE TJERET QE VEC VJEDHIN DHE SKANE BERE NDONJEHERE NJE PUNE VEC DEPUTETIT E QYLIT NE ADMINIZTRATE I LAVDEROJNE. Oj shqipe o rr k

    3. p
     paska edhe rest gjeli detit

     po rritje e rroges si deputet ja dha jetimores,sic premtoi ne parlament

     1. R
      Realisti

      Shërbeu pjatat dhe gabimisht kap edhe bythën me dorë në vrap e sipër... PDja shqiptare!!!

     2. L
      Latif Dreqi

      Kamarjeri duhet te paiset me veshje higjenike, e di kete rregull ky kari qe i "sherben popullit"

      1. Z
       Ziguri.Guri I Zi

       O te shplafte mortia te shplafte si e ndjekin budallenjte partine tone

       1. E
        Emigranti

        Po pregatit meze per vete se do bisedojne per nje tender me nje te ps.

        1. E
         Emigranti

         Po pregatit meze per vete se ka takim me nje deputet te PS per nje tender

         1. L
          Lali Fiku tiranasi i vjeter qe e quan veten tironc

          Kur nje deputet vjedh dhe bashkepunon me kriminelet e shani dhe shume mire beni, por ky qe punon ne pronen e ti edhe kete e shani? Ju shkedhevre derri nonat kokrrat e b.q..

          1. J
           Jam edhe u këtu. Trimi Lul.

           Si të erdhi, o koqe kandari. Askush nuk e shau pse po punon tek lokali i tij. Ata qe e shajnë, e kane problemin me faktin që është trap, si puna note, dhe jo pse punon. Jo të gjithë ata qe punojne e meritojne të jenë deputetë. Ja per shembull, edhe ti punon. Je njeri i ndershëm. Por kjo nuk të pengon të behesh koqe kandari here pas here dhe të shash të tjerët si budallai i fshatit.

          2. M
           Më në fund degraduar veten

           Pasi i dëbuan shqiptarët me korupsionin dhe krimin e tyre, tani i janë fut punës vetë se ka ik fuqia punëtore. Ashtu të pafsha, më në fund në profesionin që të takon. Nuk beni për politikanë ju se shiko si përfunduat, sanitare.

           1. M
            Maçupiçu

            Po cfare keni mor moterqira, edhe kur punon per veten e tij do qaheni? Rrace kurvash qe negelet neper kafene!!!

            1. L
             Lexhenda

             Dakort me mendimin tend! Se kam qejf kete deputet por ne kete rast bravo qe punon!

             1. m
              moniken kur do e shikojme duke punuar

              edhe sypeshkaqeni punon edhe saliu punon si llapaqen,luli qe ishte i denuar per KM punon dhe ju cecenet i dadhuroni dhe jepni edhe jeten per keta.

              1. M
               Macupicupi peqinit

               Faji eshte i ish prokurorit te Elbasanit qe ka ndertuar kafene me paret e krimit po te kishte ndertuar shkolla do qendroni ne shkolle ja ke futur vetes me kete koment shoku gjel deti

              2. B
               Berati

               Edhe? Rilindasit quajne turp edhe te punosh tani?

                1. A
                 Alushi jam

                 O zot, kur do të shuhet raca e hipokritëve ( djathtas dhe majtas ) !!!!???

                 1. S
                  Shqiptari

                  Ka marre kredi dhe eshte mbytur ne borxhe per te ngritur ate lokal.Kur ishte prokuror ne Elbasan kishte rroge te vogel dhe jetonte me qera.Larg qofte te kete bere ndonje pisllek me horrat ne Elbasan se eshte qelibar.Tani qe eshte deputet po ben pak hajr se iu rrit rroga.Nuk merr kamarier se po lan kredine dhe borxhet qe ka marre,ndaj punon vete.

                  1. K
                   Kris

                   Te pakten nuk vjedh

                   1. K
                    Kris po cfare te krisuri

                    Ka qene prokuror ky o shoku nuk ka ne oje per euro

                   2. w
                    www

                    ky ka restorant dhe ju thoni e ka lene rrugeve!!! gazeta idjote

                    1. U
                     Une

                     Puna nuk eshte turp. Me eshte dukur tip antipatik por sot fitoi ca pike.

                     1. S
                      SPAK

                      E ka bo restorantin me taxat e shqiptareve

                      1. J
                       Juli

                       Ku e ka restorantin Dashi?

                       1. a
                        astriti

                        Normal ne vend te punoje si deputet qe per te paguhet,punon kamarier dhe ne kuvend flet si kamarier.Rrofte vendi per deputetet qe ka.

                        1. N
                         Nga fshati titit

                         Zoti Sula dele cdi dite ne televjzor dhe thote jam ndershem nuk jame i korruptuar kame etem rrogen e deputetetit,te tregoje me cfare te ardhurash e ka ndertuar restorantin jo per gje por ka qene dhe hetues me djerese nuk ndertohet Sula ka pikuar diku tregoje nhe here si arrite pastaj dul e beje moral po toka qe eshte ndertuar e kujte eshte,po ju je dhjere ne te dy krahet.

                         1. S
                          Sadiu

                          Paska edhe restorant ky gjeli i detit të Peqinit. Mendon për popullin i shkreti. Nuk paska kamerier se ka "mungesa" të të rinjve, pika o shapllama.

                          1. a
                           art

                           Perpiquni te vleresoni punen o populli im.

                           1. L
                            Labi

                            Kete francezin e shoh ke rest Millenium breee

                            1. K
                             Komunisti

                             Respekte. I sherben punes se vet dhe familjes. Kjo eshte per tu marr shembull.

                             1. M
                              Mare Nostrum

                              I urryer dhe i neveritshem kur nga tribuna e stadiumit nxirrte pistoleten ne nje ndeshje futbolli. I nderuar dhe i respektuar ne zgjedhjen per te punuar dhe sherbyer ne restorantin e tij. Ne vleresimin tim te pakten!

                              1. D
                               Detari

                               as per kamarier nuk vlen vk

                               1. G
                                Gjel deti Peqini

                                Gjel deti Peqini nga ish prokuror ne deputet dhe pronar restaurant haaa ish PD te gjithe me biznes

                                1. s
                                 saimir

                                 Paska restorant ky miu?! Kto te gjithe tallin trapin me shqiptaret

                                 1. H
                                  Hë se do bëhet Shqipëria

                                  I ka thonë Lluca dil dhe ti bëj sikur punon

                                  1. U
                                   UNE

                                   Jo, vlen per kamarier. Gjel deti prej Peqini.

                                   1. D
                                    Drejtesia

                                    Dashi ka paguar per kete reklame,mos e tirni fjalen per gje tjeter. Tung

                                    1. V
                                     Vrenosi

                                     Kamarieri qe harton dhe miraton ligje. Kulmi sarkazmes.

                                     1. P
                                      Puntor

                                      Duhet me qen hajdut per me qen "i nerum dhe i zoti", sic ishte Ahmetaj, apo Tahiri, apo Xhacka, apo Damian Damllaja..... Perndryshe quhesh "i lanum rrugve". Po turp nuk ju vjen ? Kush e ka shkrojt kete plehre ?

                                      1. K
                                       Koli

                                       Ju Gazetaret ne Shqipni jeni Idioter.Ky eshte Super Miljoner or Idioter.Kur ky ishte Kryeprokuror ne Elbasan me 95 e siper,Kriminelet e Elbasanit i jepnin Canta me Dollar ketij qe mos denoheshin.Pyesni Kateshin per kete dhe ju thote kush eshte.

                                       1. D
                                        Dash loqja

                                        Pa sens fare.Dash koqja kujton se me kete artikull gazete do ju marri mendjen shqipetareve se si sakrifikohet e punon edhe poshte statures se tij si deputet rendomte si karmarier.Dikush ja ka sygjeruar per tu dukur si njeri pa qiber por harron koqja se askush nuk i heq nga mendja bemat e tij si gjeli maje plehut.Edhe halen te pastrosh prape si hale je.

                                        1. M
                                         Mbeshtetesi...nga prapa

                                         O ju bythqirat e pedes,,,nuk na that ku PID,,,e sames e gjeti ky restorantin dhe vendin qe ndertoj restorantin,,,qe po' na thoni bravo bravo,,,kush ja fali plaku apo plaka,,,ikni shikoni dhe vilen ku jeton,,,ikni mer mutra me gjith kte hajdutin legen,,,

                                         1. O
                                          Ok

                                          Or Gazetare te Blere dhe Idioter.Kete Video(qe eshte per te qeshur),ky e ka bere vete me nje shokun e tij,qe shihni si punon Dash Sula,shihni si turret ,sa punetor eshte.Or Idiit Gazetar:Dash Sula eshte Super Miljoner:Ish Kryprokurori Elbasanit?Pyesni Tan Kateshin sa Mijra Dollar i jepte per te mos u Burgosur.

                                          1. I
                                           I

                                           Kjo eshte Video si atij Idiotit te PD me Shalqinat ne Parlament ose me Fasulet.Dash Sula nga Katunet e Peqinit,ose Dash Koburja per revolen qe nxorri ne Stadium,eshte Miljoner.Kur ky ishte Kryeprokuror ne Elbasan,ky ka pasur nje Big Fighting me Kosenin,Komisarin po nga Peqini:Ai i arrestonte te fortet,jy Legeni merrte Miljona dhe i nxirrte.

                                           1. K
                                            Koli

                                            Mos shani Kot ju qe ju vika keq per Dashamirin.Eshte Video e Stisur:Dashi i tha atij Mikut perballe qe une di vetem je me pjata dhe ti do me marresh ne Video sikur ylune punoj Firt per Familjen,sepse nuk ka Puntore,sepse Rama i ka perzene te gjithe.Jane video per Qyfyre dhe Politike.Ai qe e beri Videon eshte nje Miku im dhe ma tregoi .Kaq or Idioter,eshte per Shaka.Dashi eshte Miljoner,me paret e Krimit te 95- 97 ne Elbasan.

                                            1. L
                                             Landi

                                             Shihni Dasmen qe beri Dash Katnari Peqinit per Vajzen kur e martoi disa muaj para kesaj Video,te kuptoni kush eshte Dash Sula.Eshte Miljoner pa punuar nje dite pune te rende,vetem Kryeprokuror ka qene,Supermiljoner me paret e Bandave te Elbasanit.

                                             1. M
                                              Mondi

                                              Eshte ftyra me e qelbur ne ate Parlament.Fshatar Peqini,u be Miljoner si Prokuror ne 95.Ishte i tmerrshem ne marrjen e pareve.Po patet Byth shkoni pyesni Mond Kosenin per Dash Sulen,te dy nga Peqini jane:Ishin ne Elbasanine famshem te 95.

                                              1. R
                                               Remi

                                               Njeri ketu thote :Ky eshte punetor.Ky ka qene gjithe jeten me Kostum dhe Kollare.Nuk e di cfare eshte puna:Vete ka qene Kryeprokuror dhe gruan Notere.Jane Super Miljoner.Videon e ka bere per te qeshur,si ai i Shalqirit te Lushnjes.Mjaft me Budallalleqe:Ky Punetor?

                                               Lini një Përgjigje