“Berisha nuk donte Kosovën e pavarur”, CIA varros “patriotizmin” e Berishës: Loboi në Amerikë kundër

23 Maj 2023, 15:13Politika TEMA

“Berisha nuk donte Kosovën e pavarur”, CIA varros

Ky dokument i deklasifikuar shërbimit sekret amerikan, konfirmon se në vitin 1995, presidenti i kohës, Sali Berisha ishte kundër pavarësisë së Kosovës.

Madje në raportin e CIA_s të siguruar nga ABC News nënvizohet se në prag fushate, Sali Berisha ashpërsoi qëndrimet për cështjet etnike, duke e përdorur kartën nacionaliste për të mundur socialistët.

Dokumenti i CIA-s studion mundësitë për konflikte në Ballkan, dhe në kapitullin “Potenciali i Tiranës për të ndikuar në rajon” aktori kryesor i mbajtur nën vëzhdim, është Sali Berisha.

Dhe jo pa të drejtë, sepse presidenti i Shqipërisë në atë kohë takonte diplomatë amerikanë të cilëve ju deklarohej kundër pavarësisë së Kosovës.

“Berisha – me shumë gjasa duke njohur pozicionin e dobët negociues të shqiptarëve etnikë – vazhdon të këmbëngulë që Rugova të heqë dorë nga kërkesat për pavarësi dhe u ka thënë diplomatëve amerikanë se ai beson se fillimi i negociatave do ta ndihmojë Rugovën të shmangë presionin nga liderët më aktivistë shqiptarë të Kosovës”

Raporti vijon edhe me tej, duke nënvizuar rrezikun që në prag fushate, Berisha të nxiste konfliktin.

“Një sfidë politike nga socialistët e Shqipërisë–ish-komunistë–në zgjedhjet parlamentare pranverën e ardhshme mund ta bëjë Berishën të ndjekë një linjë më të ashpër për çështjet rajonale etnike-shqiptare. Ai gjithashtu mund të përdorë kartën nacionaliste për të marrë mbështetje nga partitë e vogla të djathta”

Ky raport i takon dhjetorit të vitit 1995. Ajo që ndodhi më pas, ishte se pikërisht pas zgjedhjeve, Berisha i kërkoi Ibrahim Rugovës që t’i bashkohej protestës së opozitës serbe.

Ndoshta ishin këto arsyet që e bënë Rugovën ta ndërpriste marrëdhënien me Berishën për të mos i rivendosur kurrë.

Më pas, Berisha nuk e fshehu se ishte kundër pavarësisë së Kosovës, duke i kërkuar edhe Hashim Thacit të mos e firmoste marrëveshjen e Rambujesë, aty ku u hodh hapi i parë i shkëputjes së Kosovës nga Serbia./abcnews.al66 Komente

 1. k
  koleg i vitit 1967 qe perfunduam studimet BASHKE M

  SERBI NUK E DO PAVARESINE E KOSOVES ,POR NUK E DUAN DHE ATA QE I SHKOJNE PAS KETIJ KERME POLITIKE TE DEGJENERUAR

  1. B
   Bato

   Te lumte goja, o koleg, qe e thua kaq shkoqur te verteten dhe ye keq qe ka pas kjo kerme ere ndyre!

   1. L
    Lasgushi

    Se kush është Sali Betisha,ndaj Kosovës,tashmë diet nga shqiptarët kudo wë janë.Por këto dokumente,ti lexojnë ata pak debilabqë e adhurojnë në Kosovë e sidomos Ajo Vjosa dhe Albin,për të cilët po dyshoj,se ushqehen në të njëjtin grazhd me Sali mutin.

    1. Z
     Zbuluesi vjetër

     Të vërtetën shkoqur po e thotë CIAmerikane . Ta marrin vesh kosovarët dhe shqiptarët që e mbështesin Sali non gratën , se si ka luajtur ai me interesat e kombit dhe veçançrisht të Kosovës , si agjend i vjetër i UDB serbe . Kjo monstër ka qenë edhe kundër vendimit të Rambujesë për luftën e UÇK . Shpresoj që të botohen edhe dokumenta të tjera , për të qartësuar akoma më mirë , veprimtarinë anti kombëtare të Sali Berishës , si një exponent i vjetër dhe me vlerë për UDB jugosllave .

    2. F
     Fajtori.com

     Po ky Berisha, Kurve Serbe ka qene tere kohen. Ishalla vedes ashtu i pa kallur, dua ta shohe te vuaje si qen! Ta hane mizat, dhe krimbat nga brenda. E meriton per te keqijat qe i ka sjelle ketij kombi, te majteve dhe te djathteve.

     1. M
      Mjere gomari qe se lene mizat rehat

      Berisha nen udheheqjen e CIAs shiti arme, shkaterroi ushtrine, dhe tani na dalka ndryshe. Nano, nen udheheqjen e CIAs shiti gjithe sektorin energjitik dhe tani na del ndryshe.

     2. i
      ibw

      Asnje nga mediat e Kosoves nuk e publikon kete lajm. Pronaret e mediave ne Kosove jane kurva pro-serbe si Sali Berisha.

      1. J
       Ja ke fut kot

       https://telegrafi.com/publikohen-dokumentet-e-cia-s-sali-berisha-nuk-donte-kosoven-e-pavarur-loboi-kunder-ne-amerike/

     3. L
      Luli

      Unë e dija për vete...skisha nevoje per CIA... Kush ka patur sy në ballë e ka parë që në vitet 90 që është kokrra e UDB-ashit të qelbur!

      1. A
       Asnjanes

       Bravo, e vrrtete.

       1. D
        Demokrati vjetër

        Ka dhe të tjerë si ai pas vehtes ! Për shembull Flamuri pa shkop që nuk i ndahet asnjë minutë non gratës është agjent relativisht më i freskët se Saliu . Po Saliu është agjent shumë i vjetër i UDB dhe mban rolin e shefit , Mulin e ka si zagar dhe kur i duhet e ndjell . Me këto pjella , nqse PD nuk do ta shporrë, rruga që ka nisur , shpejt do ta çojë në greminë.

        1. b
         ben

         Shume e sakte. Berisha ka qene agjent i UDB-se qe ne kohen e Enverit, vetem se ne ate kohe, Sigurimi i shtetit kishte dyshime, qe nuk u provuan kurre, pasi Berisha hiqej me enverist se vete Enveri, duke qene konseguent ne berjen e luftes se klasave. Ky palo pacavure, sot na ben anti-komunistin.

        2. n
         noreply

         berisha eshte PM ( PERFEKT MONSTER) por i pafuqishem te ndikoje ne fushen e shahut Ballkanik 101% ligjin ne ballkan e bejne europerindoret keto 30 vjet prandaj boll me berishalen qe me thene te verteten sfidoi ameriken me non graten ne mos qofte radioloje e kesaj te fundit

         1. k
          k

          Non grata është agjent i rusisë . Pa asnjë dyshim.

          1. N
           Niku

           Nuk ka nevoje per deokumente te deklasifikuara te CIAs nga 1995. Ka video publike ku ai avokon per autonomi dhe jo pavaresi. E ka thene disa here, vetem veshderrat shqiptare jane koketula qe e mbajne akoma gjalle kete funderrine. Po te kishte Zot, shqiptaret do ta kishin hequr qafe Saliun ne 1997 si rumunet Causheskun. Do ishim shume me mire sot pa te sesa e lene te vegjetoje. Por mbase ka Zot dhe ai prandaj na e ka sjelle peshqesh tani 30 e kusur vjet, se e meritojme.

           1. C
            Cen Kurvari

            Berisha eshte edhe agjent i kines pasi ai nuk desheronte nje Kosove te pavarur porperkrahte Milloshevocon

            1. U
             Usa

             Niku po jugu ja dha shancin gjithe Shqiperis per ta hequr qafe zvarre njeher e pergjithmone por jo vetem qe rrinin e prisnin me syte nga qielli por e votuan prape kte shkaterrues te kombit Shqiptar…!

            2. S
             Salkari

             Sali Berisha , dihet prej te gjitheve se kush e vuri dhe kujt i ka sherbyer gjithe keto vite ....e vuri klani serbo rus dhe atij i eshte pergjeruar me zell

             1. K
              Kastriot

              Nuk kuptoj si i shkojne pas ketij njeri qe nuk eshte as patriot as i ndershem eshte kriminel dhe gjithmone ka trazuar shqiperine me nje qellim te vetem te mos eci perpara dhe ka kundershtuar pavaresine e kosoves Si mundet te quhet patriot ky qe evmban veten per te tille .Po ata qe i shkojne pas qe nuk jane si ky kane sy ne balle lexojne keto qe shkruhen per kete palaco.Keto i thote cia amerikane .Fatkeqesi kombetare nje njeri si ky

              1. p
               pjeter

               Po si te donte pavarsine e Kosoves kollovari i Serbise!!?? Po me Sllobodanken si do ja bente??!! Ja leronte te katermbedhjetat ajo tradhetarit te kombit. Ky lajm eshte per ata shqiptaret e Kosoves qe akoma respektojne patriotizmin e Sali serbit.

               1. s
                shefki

                Po vetem shiqonja fturen si te Karagjiqit

                1. D
                 Dardan

                 Ne kemi 30 vjet qe e dime se djali i partizanit Vukmanovich Karaxhich dhe dhenderri i serbes Milice eshte agjent serb. Kush nuk e ka ditur mjafton te fuse mire ne koek pergjigjen e pyetjes: "Pse Berisha e shkaterroi ekonomine, ushtrine, arsimin, kulturen shkencen ne Shqiperi?" Pergjigja: "Per t'i ftohur krahet Kosoves qe luftonte per liri dhe pavaresi!"

                 1. c
                  cuf dabjoni

                  C'pune keni me CTA-n kur eshte botuar disa here dosja e pergatitur pe r Klintonin per takimin me Berishen ne 1995 nga State Departement ku thuhet qarte : "Presidenti Berisha eshte per autonomine e Kosoves, nders aKryeministri Meksi e disa te tjere per Pavaresine"...ne se nuk ju mjafton kjo keni dhe deklasifikimn e takimit ku Berisha thote per autonomine.

                  1. S
                   Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

                   Asgje te re nga Tallavaja!

                   1. T
                    Trotski

                    Sali Kerma beri te Pamunduren per te penguar Pavarsine e Kosoves Kujtoni qe iu kundervue Marreveshtjes se Rambujese.

                    1. D
                     Dardani i Ri

                     Ky informacion vërteton dyshimet tona për tradhtinë e madhe të Sali Shpellar Berisha ndaj kombit tonë. Ai është armik i kombit tonë (të gjitha trojeve shqiçtare) dhe Shqipërisë.

                     1. s
                      sot

                      PO ne i dime keto para Amerikes e Groenlandes, vetem SPAK-u shqiptar nuk i di. Keni ndonje menyre qe te ja tregoni SPAK-ut shqiptar se atyre dhe tu thuash dhe tu japesh dokumenta apo video i quajne fallco. Rregulloni Spak-un ose i vini flaken ti dale me maje!

                      1. I
                       I padituri

                       Normale qe kush ka pas dy pare men e ka pas dit qe lideri suprem ka qen kunder pavarsis kosoves dhe pro serb. E bukura e kti muhabeti eshte deklasifikimi i dokumentave te CIA. Normalisht praktikat e sherbimeve duan deklasifikim 50 vjet mbas ngjarjeve. Me sa duket çeçua po nxjer biçakun pa dashje dal e ngadale dhe do ja heqi favoritet nje e nga nje Liderit Suprem. Pruuuu mor fare e qelbur. E keqja e madhe e kti kombi.

                       1. T
                        Tirona Re

                        ka 30 vjet qe shqiptaret e dine qe Salih Maloku eshte agjent serb Vetem ca kokboshe ne shqiperi dhe Kosove e quajne patriot nje armik te ceshtjes shqiptare

                        1. E
                         Evisa

                         Ky lajm jepet me të vetmin qëllim, të largohet vëmendja dhe të mbulohet tradhëtia që bëri me vendosjen e Belerit kandidaturë për Himarën. Sepse ajo që pretendohet mekëtë lajm ka kohë që nuk përbënë lajm.Tani jemi në pritje të përgjigjes që do jepte Edi Rama për Bejlerin, për të cilin tha se do e jepte pasi të përfundonin zgjedhjet në Greqi. Që Berisha është një specie kozmopolite, pa atdhe, internacionalist, i cili për atëdhe ka paranë dhe pushtetin, sot e dinë të gjithë. Atdheu i Berishës është atje ku ka depozituar paratë.

                         1. X
                          XhaJaho

                          Si a mundesi qe Berisha njeriu me i pa afte ne te gjithe historikun e Shqiperise duke filluar qysh nga kariera e tij profesionale se nje Mut Doktori ka qene e deri ne politiken e sotme te veri nje pasuri milionash qe ja kane zili te gjithe miliarderet e sotem.Nuk ka mundesi, mundesia e vetme eshte se ka qene i urdheruar nga Moska nepermjet Beogradit per ta shtrire Shqiperine nga Ballkani

                          1. I
                           Ideal

                           Perfekt XhaJaho. Kadri Hazbiu deklaroi me ze dhe figure ne mbledhjen e Byrose qe agjenturen e kunderzbulimit dhe rrjetin e sigurimit ja kishin dorezuar sovjetikeve. Enveri bente sikur nuk e kishte lene vete me qellim, po ja kishte bere Kadriu pas shpine. Nderkohe qe Rezidentin e deklaruar te KGB-se Sofo Lazrin e mbante me zyre ne Komitetin Qendror per studime gjoja gjeostrategjike. Te gjithe dosjet e ketyre ne Moske jane. Por tashme erdhi fundi. Ne jemi vend Perendimor jo Lindor. Rrjeti i vjeter i moskes tani do dale si peshku ne zall. Do tu merren edhe pasurite qe kane vene nga shitja e interesit Kombetar te Shqiperise!

                          2. R
                           Ramalluku i Surrelit

                           Me degjoni ca or te bindurit e mi, se per juve kam nje Porosi / Sa here me Vucic te perqafuar te me shikoni, te shkruani per Sali-serbin kurre mos harroni / Se nje Amanet nana-PPSH na ka lene perher, qe Kopilin tone te tjereve tua veme ne preher /

                           1. A
                            Arben

                            Sa per nenen Shqipëri dikur enveri si linte serbet te benin gek per Shqipërinë por ky plehr kopil i ardh ne jet nga mikse spermatozoid serb qekur ka lind kete pun ka pasur se është jashtëqitja e Shqipërisë dhe fatkeqësia e ketij vendi.

                           2. B
                            BABALE i PD

                            Nuk eshte sekret te gjithe e kemi ditur me e keqja ka qene orientimi qe non grata dhe ne baze qe te gjithe te propogandonin qe UÇK eshte terroriste . Kisha nje shoke i zgjedhur ne forumet e PD se rrethit detyra ishte qe te shkonin ku kishte grupe dhe te thoshin UÇK terroriste i them o Luftar po bolle o i marre ata po vriten .. ne confidente me thote e kemi orientim nga larte nga Berrisha i them po beje pak me kujdes se kuptohesh je bere si artopolandet e fronti demokratike te kohes

                            1. S
                             Sali Serboviç Berisha.

                             Te hapin syte koqevaret qe na kane care trapin per kaq vjet ne mbrojtje te serbit. Koqevare truthare, shani perdite Ramen qe ju ka mbrojtur ne cdo cast dhe ngrini ne qiell Sali Kerrmen qe ja u ka ngulur pas shpine gjithe kohes. Shikoni me syte tuaj o mjerane se ne cfare gjendje ju ka katandisur Sali Serbi.

                             1. I
                              Isa

                              Po si ka mundesi qe ka idiota qe I vene nga pas dhe I japin dhe voten ketij spiuni

                              1. b
                               bashkimi per drejtesi

                               Ngjarjet e viteve 90 në Shqipëri ishin të organizuar dhe të drejtuara nge UDB serbe dhe GRU ruse. Ai far “revolucioni demokratik” shpjet do të do të dal e vërteta se nuk ishte i shqiptareve por i Sahel Berishës dhe armiqve të shqiptarëve. Të gjitha ato shkelje të embargos së OKB në favor të Serbisë gjenocide, duke djegur, shkatërruar me shumë dëme, vrasje e plaçkitje kombin dhe shtetit Shqiptar janë dëshmi që Berisha mund ti bëjnë si një tradhtar dhe shpirtshitur për RUBLA e DINAR serbo rus. Vetëm të marrët dhe të verbëritë nuk i shohin apo nuk duan ti shoshin krimin ma të madhe në Histori që bëri Salihu me bashkëpunëtorët e tij. Të mos flasim fare për Kosovën sepse ai 1997 e djegur Shqipërinë për plaçkitje dhe për ta dobësuar që të mos ta ndihmoji popullin Kosovës etj. Pa thënë asgjë CIA e dimë sepse e kemi përjetuar tragjikisht atë periudhë.

                               1. I
                                I Madhi Morricone

                                Pse kishit dyshime qe sali kurva I biri sheqere prostitutes martuar me liri kurven serbe , nuk eshte agjent serb dhe rus? 100 % prostitute serbe.

                                1. F
                                 Fat man

                                 "Cudi", ate qeshqiptaret e kane diteur me kohe CIA po na e tregon sot pasi i dha drite jeshile qe te rizgjidhej dhe te rivriste ne vitet 2005-2013.

                                 1. P
                                  Patrioti vertete

                                  Beleri edhe po ti hapen celularet per te degjuar xhevairet antishqiptare te tij, nuk eshte gje, bile nje pike ne mes te oqeanit, sepse nje cope Himare do drejtoje nese e drejton. Ndersa Berisha drejtonte nje Shqiperi dhe orientonte tere mendimin shqiptar ne Kosove e Maqedoni: rrini urte se mire jeni. Por problemi eshte cfare mendimi ka Osmanka, Buzhgala, Arberori, nese ekziston. Ta akuzosh per tradheti eshte pak, duhet vendim ekzekutues per te, dokumentat jane me thes, se Amerika i thote "hap krahun", largohu se po prish pune. Ky eshte vendimi Non Grata deri tani, pastaj, nese e tepron edhe pas diskretitimeve te pafundme, ka plan tjeter, ai e di mire.

                                 2. L
                                  Labi qe per zgjuaresi nuk ja ha qeni shkopin

                                  Ne antena brenda familjes qe une e lexoj shume se me pelqen zgjuaresia e Meros del qarte se Berisha eshte agjent i Serbise

                                  1. D
                                   Dardan

                                   Agjent i Sigurimit te Shtetit Komunist Shqiptar Serbi France SHBA.

                                  2. S
                                   Shqipltar!

                                   Gënjen CIA?! Ky i “zhyturi në llum” nuk do e lërë me kaq, do e hedhi në gjyq për shpifje, dhe po të hodhi ky në gjyq, “nuk ke shpëtim”????

                                   1. M
                                    Multipolar Bota

                                    Saluku është superagjenti më brilant i CIA-s . Non grata amerikane ēshtë blindatura e paprekshmërisë së tij . Hani mut sa të doni shqipo veshllapush . Rrofsh o aleat ha mer ik an , Shqiperinë e madhe e bere, Kosovën e pavarur që bota nuk e njeh e bere..... ......kështu patì premtuar edhe Duçja e Hitleri ......... . E lum e lum si ne , mjer e mjer për ne .

                                    1. ÇEKIÇI

                                     SERBET NUK E KAN DASHT PAMVARSINË E KOSOVES NJERI NDER KETA SERB KA QENË SALI FAZLLIÇI MË FAMILJEN E TIJË SERBO SLLAVE SALA I KA VRARË DJEMT MË TE MIRË TE UÇK NË SHQIPERI SERBIA I KA VRARË DJEMT MË TE MIRË TE UÇK NË KOSOVË QFAR DALLIMI KA NË MES SALES DHE SERBISË KURRFAR DALLIMI SALA KUNDER KOSOVES SERBIA KUNDER KOSOVES

                                     1. u
                                      uskania

                                      CIA din edhe gjëra të tjera.

                                      1. K
                                       Korcari

                                       Ndonje dite do te na thoni se edhe luften e Ukrahines e filloi Berisha. Mall i lire per militante,fukarenj dhe budallenj. Kush e pyeste Berishen???? Po na cuditni cizmat!!! Haahaha!

                                       1. G
                                        Gota

                                        O Karçar, thuaj sali kermes te hedhi CIA ne gjyq ne France, se ate gjyqin e pare me Ameriken e fitoi apo jo?

                                        1. A
                                         Aron

                                         A nuk ishte Saliu kundra Rambujese? Qenke krejt trap.

                                        2. a
                                         amerika hoqi lulin,vuri saliun

                                         Ne e dinim kete gje,qe kur saliu i jepte nafte milloshevicit,por hajde ti mbushesh mendjen budallenjve qe i shkojne mbrapa dhe koqevareve.... Usa dhe cia e mbajten per 30 vjet kete kriminel dhe sot na japin dokumentin qe saliu e quan leter higjenike si me shpalljen nongrata

                                         1. V
                                          Veshgusi

                                          Verifikoni Ramiz Alia agjent i KGB kur ishte per studime ne Moskë.Mehmet Shehu e quante Ramizin jagua.Ramizi pruri Sali Berishen.Saliu pruri Rustem Gjaten e Bujar Bukoshin e Veip Proden.Saliu nuk donte republikën e Kosoves, ishte kundër Rambujes,thyeu embargon kunder Serbisë,shndroi flamurin shqiptar ti ngjaj atij Sërb nga kuq e zi ne blu me të bardh,shikoni targat e makinave.Doni me per Saliun.

                                          1. A
                                           Ante

                                           Ne 95 as Socialistet nuk kishin Option pavaresine e Kosoves...mos thoni qe po...oreksi erdhi duke ngrene....nderkohe kta Amerikanet e sollen ne pushtet Berishen, e futen ne Nato dhe derguan Präsidentin ne Tirane...nuk e di kur mund te vije ndonje president Amerikan ne Tirane me....mbase kurre...kjo eshte politika amerikane ndryshon me ore. Te fsla MC Gonigalit....te presim dhe ca...hihihihihiii

                                           1. P
                                            Popullit e meriton,se nuk e ndaluan ne kohe.

                                            Kush e ka njohur apo jo nuk luan ndonje role te madhe : Per vete fakteve qe ky Spiun i Degjeneruar ka qene Sekretare i PPSH mjaftonte plus dhe Akuzat qe ka patur nga Politikane apo dhe Qytetare te tjere... Edhe une e kam njohur ,,por nga large,,,por vete faktin qe ne 90 sapo ja ndegjuam Zerinne Rdaio meqe ishim ne EU, qe ky Kriminel po meret me Drejtuesit e Studenteve ,,gjithkush e kuptoi ( normal ata qe e njinin ) Por ja qe Fatkeqesia me e madhe ishte qe ka Kriminle penotroi dhe nuk e ndaloi njeri atehere : Sepese kete e mbronin po Spiunet qe ky kishte Info : se normal prane Ramizit ne fund dhe ka patur Info : ke te mare me vete dhe prandaj nuk u ndalua qe ne fillim. Kush ka qene ne ate kohe me Revolucionin qe ndodhi dhe qe u moren dhe u futen ne rradhet e Partive,,,shumica te gjithe Spiune... Duhej qe atehere ti thonin STOP por jo me fjale po me nje YLL te KUQ n llulet te ballit. Kete nuk e beri njeri por e beri ky Kriminel qe vrahu e ndersuri njerezit dhe vellavarsjet.. Dhe me hapjen e Depove ky e perfundoi Historine si Kirminele,,se edinte shume mkire qe shqiptare me gjakenxehetesine qe kane vriten vete ,edhe eshte FAKT se si po proviten deri ne ditet e sotme.

                                            1. X
                                             XHI BU

                                             Hajt e mos e besa po' deshe!!!!!!, shpesht thuhet Sali tradhetari, Sali serbi, Sali krimineli, kemi degjuar dhe eshte provuar se karagjozi Berisha ka ndihmuar serbet e Mishillovin duke i furnizuar me nafte gjate luftes ne Kosove duke shkelur embargon e vendosur. D.m.th Berisha ka qene Kundra popullit te Kosoves I faktuar edhe sot nga keto dokumente te vezhguar e te aprovuar nga CIA Kemi te drejten tone te akuzojme dyshen armiqsore te kombit shqiptar Sali Berishe e Ilir Metaj qe me dashje po' krijojne kete incident ne mardheniet me Greqin, duke bashkpunuar me qarqet shoviniste e forcat è erreta greke per te krijuar rremuje duke propozuar Bejlerin per kryetar bashkie e Himares. Eshte bere qellimisht per te trazuar forcat e errta greke per problemet e Vojoepirit. Keto tradhetar duhet te ndiqen penalisht per cka krijuan under vendita e popullit.

                                             1. a
                                              alphade

                                              Nje keshille Amerikes : mos ki “frike” nga Sali Berishovici ! Mjafton t’i hidhni nje sy hartes se Shqiperise ku 93% eshte roze per t’u bindur se tash Sali Monstra eshte shndrruar ne nje levere e tejshplare, duke patur si ndjekes nje tufe “dhishe” shpellare. me Mul Noken ne krye, nje hajvan me fytyre njeriu ! Shkurtimisht kaq kisha: Persa i takon Kosoves dua te shtoj qe nje pjese e kosovareve Ata te lidhur shpirterisht me serbin , me leshverdhat e Beogra- dit jane bere poshman qe jane ndare nga serbi duke iu bashkuar edhe sot “Rosinantit” Berisha qe boten mbrapshte don t’a kthehet dhe me ushte ta mbertheje : Forget it , Mister Drakula shqiptare !!!

                                              1. T
                                               T

                                               Rrace kurvash serbe ata vdesin per serbin kosova dhe veriu i shqiperise gjysma e dibranve ne kohen e enverit ishin ne munistrin e brendeshme dhe te gjithe agjent serbe she ruse .shikoni dosjet e tyre .

                                               1. T
                                                Temo

                                                Berisha ka shkaktuar dhe urine ne Sudan..ka fakte per kete e tha dhe Niku....

                                                1. S
                                                 Svetllana

                                                 Sale eshte i joni.

                                                 1. I
                                                  I indinjuari dhe vonuari.

                                                  Ne shqiptaret jami pak mendjelehte. Shikoni dhe titullin e ketij shkrimi i cili titullohet se Sali Berisha nuk donte Kosoven e pavarur...Ketu nuk behet fjale per deshirat e Sali Berishes, por per urdhrat qe ai kish marre. Spiunet nuk punojne sipas deshirave, por thjeshte zbatojne urdhrat e padronit. Gjithe ajo platforme antikombetare e Sali Berishes, nuk ka qene se Saliu eshte trap, por sepse ai ka qene i detyruar te punoje kunder Shqiperise dhe Kosoves. Ai ishte kunder Amerikes ne bisedimet ne Rambuje, jo se ishte trap, por ashtu e urdheronte Milloeshivici. Keshtu me rradhe embargoja e naftes, shkaterimi i Shqiperise, lufta e Vlores etj etj, kane qene platforme e UDBES per te cmontuar shqiptarizmen. E keqja nuk eshte se Saliu ishte spiun, sepse spiuna ka gjithandej, por se ne shqiptaret jemi naive i besojme "argumentave" te tij per keto probleme... ne jemi me fat qe aleatet tane me ne krye Ameriken kane platformen e tyre qe ndeshet me platformen ruso-serbe... Psh shyqyr qe argumentet e tij ne Rrambuje se per Kosoven ishte me mire autonomia se pavaresi, nuk pinin uje ne shpirtin praktik amerikane dhe i dhane bombat Serbise dhe e cliruan Kosoven....E keshtu me rradhe deri ne nje fare mase ne nuk e meritojme mevetesine, sepse jemi popull naiv qe na komandojne te huajt! Nuk kemi mendimin tone te pavarur dhe llogjike te ftohte te kuptojme se kur Sali Berisha hiqte nga puna njerzit e ndershem dhe puntore dhe ne vend te tyre vinte idjote ne kenaqeshim sepse Saliu po ndeshkonte 'komunistet" dhe haronim se sali Berisha ka qene kryekomunisti ne komande te rusit dhe Serbit....

                                                  1. E
                                                   Ermira

                                                   Tradhetari me i felliqur , spiuni i serbeve , mashtruesi i mashtrueseve,Krykrimineli qe shkaterroi demokracine pas hekurave e ka vendin , aty do kalbet ky djall i zi.

                                                   1. A
                                                    Aron

                                                    Duhet habitur me ata qe vazhdojne i shkojne mbas, jo me Saliun, se Saliu dihet cfare eshte i prirur te beje.

                                                    1. S
                                                     Sali gerdeci

                                                     SALIU I SHIQERES THOT QE ME NXORREN ASHTU KOT NON GRATA,,,SE JU TEK SORROSIT,,,

                                                     1. K
                                                      KATUNDARI

                                                      Nje bravo te madhe per Berishen .Amerikanet duan te hakmerren ndaj Berishes prandaj thone gjithfare rrenash medemek per te njollosur figure e tij .Ata e bene Berishen dy her president dhe dy here Kryeminister dhe Berisha nuk I perfiilli .Bravo bravo bravo

                                                      1. K
                                                       KATUNDARI

                                                       Nje bravo te madhe per Berishen .Amerikanet duan te hakmerren ndaj Berishes prandaj thone gjithfare rrenash medemek per te njollosur figure e tij .Ata e bene Berishen dy her president dhe dy here Kryeminister dhe Berisha nuk I perfiilli .Bravo bravo bravo

                                                       1. K
                                                        Katnari me dy gishtat ne byt,,,

                                                        O katnaro,,,e di ca' eshte saliu para amerikaneve,,,nje top letre bythe wc,,,kaq e vleresonin saliun ata,,, nejse koment katnaresh,,nuk ta marim per keq,,

                                                       Lini një Përgjigje