Gjekmarkaj: Rritja e rrogave të deputetëve është shumë e vonuar. Dikush e do deputetin me patjetër hajdut dhe pa dinjitet

23 Maj 2023, 14:50Politika TEMA

Gjekmarkaj: Rritja e rrogave të deputetëve është shumë

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka reaguar lidhur me vendimin e Komisionit të Ekonomisë për rritjen e pagave edhe të deputetëve dhe ministrave.

Ai shprehet se kjo rritje është e vonuar megjithëse ka nga ata që i duan deputetët hajdutë dhe pa dinjitet.

“Unë nuk e përbuz popullin po nuk përbuz as veten. Nuk e gënjej atë e as veten. Rritja e rrogave të deputetëve është e vonuar, shumë e vonuar. Dikush e do deputetin me patjetër hajdut dhe pa dinjitet.

Personalisht refuzoj të jem si njëra anë si tjetra e medaljes. Deputetët nuk janë nënkategori as personazhe të realizmit socialist që nuk u intereson vetja, familja, por vetëm kauza shoqëria, populli e vendi as kandrra as insekte pa sy gojë e veshë.

Nuk ka arsye që të kompleksohen për të mbrojtur një të drejtë që ju takon kur ka një rritje të përgjithshme pagash.

Populizmi është lënda e parë e demagogëve, por demagogji nëse e themi sipas Linkolnit nuk është gjë tjetër por aftësia për të mbështjellë idetë e vogla me fjalë të mëdha. Problem mbetet e padukshmja e jo transparenca”, shprehet Gjekmarkaj.

14 Komente

 1. T
  Tani

  Gjeka i Markajve te Saliut analfabet si maloket e tjere Pedagoget Bislim Ahmetaj tema '" Vjedhje batanish ne konvikt Kamez " lilirrana Kuckana tema e Studimit " Kuckologji nepr male" Shaban Memia " Vjedhja nga Veriu ne Jug "

  1. S
   Sidorela

   Turp, turp, turp. As pronari i nje biznesi privat nuk ja rrit vete rrogen vehtes. Vendos bordi I kompanise. Pagat e politikaneve te vendosen me referendum. Keta mendojne vetem per vehte. Dinjitetin nuk ja u jep vetem rroga, o gomar Mirdite. Tani edhe me rroge te madhe, prape plehra do te jeni. Te babezitur.

   1. D
    DinPak

    Shume e drejte! Kjo s'ka kuptim t'i rritesh rrogen vehtes! Pse mos te behet keshtu: qeveria vendos t'i rriti rrogat popullit, atehere edhe populli duhet te jete ai qe vendos per rritjen e rrogave te qeverise. Dhe kjo mund te behet kur votohet per zgjedhjet vendore ose/dhe parlamentare.

  2. T
   Tani

   Gjeka i Markajve te Saliut analfabet si maloket e tjere Pedagoget Bislim Ahmetaj tema '" Vjedhje batanish ne konvikt Kamez " lilirrana Kuckana tema e Studimit " Kuckologji nepr male" Shaban Memia " Vjedhja nga Veriu ne Jug "

   1. T
    Tani

    Gjeka i Markajve te Saliut analfabet si maloket e tjere Pedagoget Bislim Ahmetaj tema '" Vjedhje batanish ne konvikt Kamez " lilirrana Kuckana tema e Studimit " Kuckologji nepr male" Shaban Memia " Vjedhja nga Veriu ne Jug "

    1. d
     dinjitetin nuk ta jep paraja o byri me tre emra Ag

     O byri me emer te perbere: AGRON GJEK MARK! Dinjiteti dhe hajdutlleku nuk lidhen me pasurine por me makuterine o i gjitheditur. Pjesa me e madhe e popullit nuk kane aq sa do te donin per te perballuar jeten dhe nevojat bazike te familjes POR NUK JANE HAJDUTE, NUK JANE PA DINJITET o deputetlesh. Dallkauklleku se: FUKARRALLEKU eshte HAJDUTLLEK (maskarrallek), te eshte ngulitur ne koke edhe pse ke ca grame shkolle, TE PACA SHKOLLEN E TE PJERDHCA MENDJEN Vec rroges merni bonuse mbi bonuse, per te bere punen tuaj, psh per te marre pjese ne Komisionet e perhereshme apo te vecanta, qera, karburant pune me rroga te majme per familjen deri edhe qente e fisit ne cdo cep ne administrate dhe kompanite private etj, etje, etj . I beni total e na thoni sa u del rroga ketyre "te zgjedhurve"!? E te mendosh se ne nje mase te konsiderueshme, niveli arsimor per te mos folur per ate intelektual, i tyre mezi e kalon apo perfaqeson nivelin mesatar te popullsise. Nese do shohim raportin e produktit dhe te ardhurave do tmerroheshim pasi "keta te zgjedhur" do na rezultojne "zgjebarake"! Te mendosh kur na cani TRAPIN se pjesa me e madhe e familjeve jane ne varferi ekstreme! POR NUK JANE HAJDUTE mor MUT me shkolle!

     1. h
      hik er shkerdhate ju e keni shum 200 € ne muaj

      mor ei pafytyre ,mer maskara , mer sharlatan qe e mban veten per Politikan . CFar i keni dhen ksaj Shoqerie e ktij populli ju Kriminelet e Politikes ,ju qe e shkateruat cdo Vlere ne kte vend ,qe shitet ke cdo i Huaj , qe e Tradhetuat si nenat tuaja me te Huajt , qe e vrate kte popull ne menyre me bestiale , qe e varferuat e hoqet cdo shprese ,e lat pa te ardhme , madje paAtdhe , pasi pas Asaj Fasade Politikani jeni vetem Kriminele jeni Banda ku i vetmi qellim eshte Pasurimi duke shkelur mbi jeten e ktij populli . Cfar ke bere ti mor Dhi zgjebosur si Politikan ,ate cafr ke per detyre ndaj Ligjit e Taksapaguesit Shqiptare kundrejt Vrasjeve te salih berishes ne Gredec ,ne 21 Janare , me 97 - 98 kur i hipi Tankut me Kashet e tij dhe sulmoje Qeverrine sepse s'e imagjinonte dot me veten paPushtet duke destabilizuar Shqiperine ??????? Asgje ! Pra ju nuk mundet te kerkoni Rritje Roge kur nuk i sherbeni ktij Vendi dhe ktij Populli por Bandev tuaja te Krimit e Tradhetise o zagar i qelbur . Por s'keni faj ju jooooooooooo .Fajin e ka Bytheci i Tiranes , Snobisti mbi Gomare , se me pas qen nji Atdhetare KM ju kishte shkerdhyer faren juve Politikaneve si ju qe s'meritoni me shume se 200 €uro ne Muaj . Plehra te pafytyre .dashka Rroge te Larte Politikani i Karit kokrra e malokut ,qe vec derdellistjeve s'ja ka iden perse eshte ne Politike ,nderkohe qe ky popull ,pensionisti Shqiptare s'ka buke ne tavoline ,ska pare te blej ilace e kta Fajke Politikane shetisin en makina Lluksoze dhe jetojne ne Vila . Ptuhhhhh fare e Mutit qe i je ngjitur pas ktij Vendi

      1. E
       Evisa

       Sa shakaxhi tregohesh në këtë rast zoti Gjekmarkaj, do t'na bindësh se deputetët vjedhin nga e keqja sepse kanë rrogën e vogël!!! Por besoj ju e keni të qartë, që kriteri bazë për vlerësim maksimal në zgjedhjen e një deputeti tek ne është aftësia për të vjedhur. Është përjashtim nga rregulli marrja e mandatit të deputetit nga dikush që nuk e manifeston këtë cilësi shumë të vyer, e cila e lartëson pa masë nderin e deputetit tonë. Por, lavdi zotit, deputetët që nuk dinë të vjedhin nuk e kanë të gjatë, jeta e tyre parlamentare nuk zgjatë kurrë më shumë se një mandat. Ata i flakin nga parlamenti pa më të voglin hezitim. Dhe kjo për arsye se kërkojnë rritje rroge, diçka që bie ndesh me politikën ekonomike të udhëheqësve të ndritur, të cilët kërkojnë që deputetët të shfaqen në publik si udhëheqës politik pa interesa ekonomike të ekzagjeruara.

       1. A
        Arian

        Opinioni i nje padre As mish as peshk

        1. B
         Beni

         Këta janë plehra, hajdut të zgjedhur me votën e popullit. Nëse juve nuk ju del rroga milionëshe, po popullit të shkretë ai i del rroga, o deputet???!

         1. K
          Kuku moj loke

          Gjek gjeldeti thote se eshte e vonuar se keta maskarenj tashme jane varferuar dhe ska vlere

          1. T
           Tori qe ta cori

           O deputet po ne qe marim pension 20 mije lek te vjedhim.

           1. B
            Bozhigradi

            He se merrni ju, merrni. Nje plotesim te numrit per nje ligj, ose nje ligj per t'ja futur Berishes , ose ta hidhni poshte Berishen, dhe ja doli sigurimi i jetes. S'ke me nevoje te punosh hic.

            1. J
             JAM KRENAR SE JAM DEPUTET

             Kur themi deputet apo minister kemi nenkuptuar hajdut . Kur themi hajdut kemi nenkuptuar deputet ose minister.

             Lini një Përgjigje