Dorëheqje pas humbjes së thellë? Topalli: Në zgjedhjet politike po, këto nuk ishin zgjedhje. Opozita s’bëhet me modelin e ish-kryetarit

23 Maj 2023, 13:09Politika TEMA

Dorëheqje pas humbjes së thellë? Topalli: Në zgjedhjet

Ish-kryparlamentarja Jozefina Topalli duke ju përgjigjur pyetjes në lidhje me situatën në PD tha se opozita nuk mund të bëhet me modelin e ish-kryetarit.

E pyetur nëse Sali Berisha duhet të japë dorëheqjen, Topalli u shpreh se ai duhet të japë dorëheqjen në zgjedhjet parlamentare dhe jo lokale.

Jozefina Topalli: E para këto nuk ishin zgjedhje. E dyta pushteti nuk do të ndalet dhe e treta opozita nuk bëhet me modelin e ish-kryetarit.

Gazetarja: A duhet të ketë dorëheqje?

Topalli: Në zgjedhjet politike po

8 Komente

 1. S
  Shkrimtarja e Lulit nga Elbasani

  Kot flet ti moj Jozefinë se nuk të beson njeri . Për interesin tat , ti i bëre naftën PD dhe tani që kujtove se u bë deti kos , more menjëherë lugën . Po çe do , dole bosh dhe ngele pa gjë . Sa jesh ti me Saliun në atë parti , e ka thënë dhe Kimetja , bar do të hani . Ju bëftë mirë se po vërtetohet thënia e saj .

  1. D
   DinPak

   Keto figurat e PD-se mendohen gjithe mbasditen dhe naten, para se te dalin nga shtepia diten tjeter, per nje pergjigje pyetjes qe mund t'u bej ndonje gazetar. Dhe kesaj i duket se ka gjetur pergjigjen me te sakte nga te gjithe demokratet, perfshire edhe lexhenden.

  2. Z
   Zhelja xhozefine,

   Kamikaze saliut,,ta mori dhe shkodren rama o zhelefine,,,

   1. S
    Shqiptari i Ilirisë

    Akoma mereni me kalbësinat e vjetra që kërkojnë shejtnim?!

    1. N
     Noci

     Neqoftese ekziston ndërgjegja tek Berisha duhet te dorehiqet sepse ne 2013 u largua dhe nje njeri qe ka humbur zgjedhjet largohet e nuk rikthehet ,por problemi eshte se ai nuk eshte larguar asnjehere dhe ka qene hije e Bashes duke e mbrojtur nga kushdo deri kur u shpall non grata dhe ne vend qe te terhiqen sulmoi dhe shkaterroi PD qe pak nga pak do te shuhet po nuk iku Berisha

     1. L
      Luarasi

      Nuk je më Jozefina Topalli. Je ish vjehrra e Luis Ejllit.

      1. B
       Bardha

       Nuk ka dorheqje per ata qe kane shetit ne ara te kollomoqit si puna e kesaj

       1. L
        LORA

        Kujt I intereson riciklimi I gerdalles zhelefine ? Fatkeqsi qe Shqiperia jone nuk po ka ende shprese per nje te Djathte patriotike.

        Lini një Përgjigje