Braktisi emisionin pas debateve të ashpra, Shpëtim Idrizi: Ika në shenjë proteste ndaj Babaramos, i kërkova të ndërhynte por ai qeshte

23 Maj 2023, 14:27Politika TEMA

 

Braktisi emisionin pas debateve të ashpra, Shpëtim Idrizi: Ika në

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka sqaruar arsyen e largimit të tij mbrëmjen e djeshme nga studio e emisionit të gazetarit Ilir Babaramo. Pas debateve të ashpra për dosjen e Fredi Belerit dhe për çështjet çame, Idrizi la studion e “5 pyetjet”.

Ai kërkoi që të ketë në studio live gazetarin Panajot Barka, me të cilin kishte debate.

Përmes një postimi në Facebook, Idrizi thotë se në studio u fol për “Republikën e Vorio – Epirit” dhe i ka kërkuar Babaramos që të ndëhyjë, por ky i fundit sipas tij nuk ka vepruar, por ka qeshur për  zhurmën që po bëhej.

Reagimi i plotë i Idrizit:

Dy fjale sqaruese per largimin tim nga studio e Babaramos .

Mbrëmë isha ftuar në studio per nje bisede me z.Babaramo dhe papritur ne te majten time, 25 m larg sa mezi shquhej ne nje tv te vohel u shfaq Panajot Barka …

Mgjth i zene ne nje ” kurth mediatik ” u mundova te bej debat me studion bosh e me zhurmat e Barkes ne sfond.

Pasi dhashe argumentet e mia prita përgjigjet të cilat ishin të llojit…

Republika e Vorio – Epirit ishte nje gje e mire, por sot ne nuk e kerkojm protokollin e Korfuzit se Kushtetuta Shqiptare ne jep me shumë te drejta (se autonomia e vetvendosja e Vorio epirit) dhe kjo shprehje irredentiste do të linte pa mend edhe vete Zografin ?!!!

Me pas degjoja se si Spiro Milo per ne eshte i mire e per ju i keq , dhe po ju kujtoj se është njeriu përgjegjës për vrasjen e mijëra shqiptarëve në jugun e Shqiperisë dhe tradhëtari që kerkonte aneksimin e Himarës dhe bashkimin e saj me Greqinë

Pasi I kerkova disa here drejtuesit te emisionit te nderhynte dhe pashe qe Babaramo qeshte i lumtur per zhurmat ne eter, i kenaqur qe po behej ” zhurme”, u largova ne fund te emisionit si proteste ndaj Babaramos dhe ” kurthit mediatik ” te nje ish miku te vjeter.

Të dashur miq!!!

Himara nuk është e imja ashtu si Çamëria nuk është e imja.

Ajo është pjesë e dashur e atdheut tonë e na takon të gjithëve në ta mbrojmë personalisht.

Fantazmat e së kaluarës po ngjallen nga personazhe të tillë e nuk është rasti të bëjmë indiferentin apo akoma më keq të qeshim me këtë situatë.

Një zile e fortë alarmi duhet të bjerë tek të gjithë ne. Shqipëria ka mbetur e vogël sepse vetëm ne mund të lodhemi duke mbrojtur Atdheun e të drejtën tonë.

Nuk është nacionalizëm arkaik ky që po ju flas por është patriotizmi modern e syçelët për fatet e Atdheut, të vetmin që na dha Zoti .

VEÇ NJE ATDHE !

11 Komente

 1. L
  Latif Dreqi

  o te dhjefsha hajdutin..ku ke atdhe ti mor rraqe e vjeter..

  1. B
   Babaleshi

   Po ç'i shkon në emision atij bishtuku Berishist?!Një spurdhjak i pa aftë që e mban veten gazetar,që nuk meret vesh ç'thotë dhe në çdo 2 fjalë thotë don,don!

   1. L
    Labeati

    Babarama eshte legen gazetar lepires

    1. N
     NO PASION

     PO NORMALE...NGELET PA PUNE PO NUK SHAU GREKET TERE DITEN ....CKAUZ DO MBROJE PO NUK NXITI URRETJE NACIONALE QE LIGJI E DENON POR VETEM FRED BELERIN...VORJO EPIRI PER GREKET DHE NE MINORITARET ESHTE NOCION KULTUROR E ARKIVOR PASI ME TE DREJTE ZOTI BARKA THA NE EMISION SE KEMI TE GJITHA TE DREJTAT E ZOTIT ...PO NUK I INTERESON IDRIZIT NORMALIZIMI DHE HARMONIA MIDIS NESH...

     1. A
      Aleko

      O te dhjefsha pasionin tand ,po a ke vesh or hale qe ne mes te Tirane dalin bandit dhe nderojne nje kriminel si spiro Mitro qe vrau qindra shqipetare bashke me hordhit fashiste greke.Si thua ti te marrin pergjigje fare keta fashist qe cenojne shqiperine ?Duket edhe ti gjake prishur je..

      1. H
       HASAN

       Po t'i kthehemi historise edhe Selam Musai qe mbahet per Hero ka vrare qindra shqiptare ortodokse, vetem se ishin te tille duke i konsideruar greke,po keshtu Sali Butka ka vrare shqiptare vetem se ishin ortodokse

      2. I
       Ilir

       Po me ke dreq jeni, ju qe shani tani Idrizin, me greket qe na kane therur, kur nuk kishim shtet dhe qe kerkojne vorjoepirin. Jeni zagar nese po. Turp te kini. Idrizi eshte shqiptar. jo grek. Babaramo eshte nje idiot i lindur dhe rrenegar i felliqur qe pervecse nuk ka njohuri edhe truri i sldon kur ne cdo minut thote "dommen", pasi ka mangesi te theksuar te shprehuri, si nje gazetar injorant politik, qe ta shpif kur e ndigjon.

       1. N
        Noke

        Une cuditem me tv Report po u mbaruan gazetaret qe mban pune nje Babamutamo nje idiot i lindur dm dm. dm. dm athua ndonje koke e madhe qe me c’do te ftuar i kundert dm dm dm dm dm i denje vetem per te fshire halet tv Report , pale po kur e marrin ne rolin e analistit o nene o nene .

        1. B
         Bilushi

         Po pse mërzitesh o Shpëtim! Ti e the që kishe shtëpinë në Margëlliç ndërkohë që Panajoti nuk e dinte ku e kishte! Nuk ka më keq sesa kur zihen shqiptarët për hesap të Greqisë. Babaramo ishte shumë pasiv,jam dakord me ty.

         1. e
          emigranti Londër

          Babaramo Vesh Gjatë, po çfar doni tek ai injorant?!

          1. B
           Bedri Buzi

           E ndjek me shume kenaqsi RTV. Te vetmin emision qe nuk ndjek esgte ai i Babaramos. Jo vetem per rastin ne fjale por edhe per gjithe emisionit e tij te tjere. Nuk e di por nuk percon profesionaluzem dhe kulture.

           Lini një Përgjigje