Deputetët braktisën mbledhjen e Kryesisë, Roland Bejko: Thikë pas shpine PD-së

7 Qershor 2023, 09:22Politika TEMA

Deputetët braktisën mbledhjen e Kryesisë, Roland Bejko:

Ish kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko e ka cilësuar thikë pas shpine braktisjen e mbledhjes nga disa deputetë të PD-së.

Këtu mund të përmendim, Gazment Bardhin, Saimir Korreshin, Helidon Bushatin, Dashnor Sulën, Lefter Gështenjën, Bledion Nallbatin dhe Dhurata Çupi.

Sipas Bejkos, këta deputetë i kanë vënë shkelmin partisë me këtë veprim.

“Nuk e di si do të vazhdojë më tej. Për 8 orë u diskutua nga të gjithë anëtarët dhe besojmë se gjithsekush dha versionin e tij për mënyrën sesi e ka parë PD.  

Unë i propozova të dy propozimet, i përputha në një. Muaji gusht nuk bëhen dot zgjedhjet në parti. Kur u largua sekretari i përgjithshëm nuk e mora vesh sesi iku. Veprimi që u bë ishte i tillë, nëse nuk merrem parasysh “çohem dhe iki”.

Braktisja e mbledhjeve nga ana e deputetëve ishte i tillë. Është thikë pas shpine për PD. Veprimet që i kanë bërë gjithsecili mban përgjegjësi dhe për demokratët sot dhe nesër. Kemi nevojë për mbështetje jo për shkelma”- tha Bejko.

13 Komente

 1. I
  Ilirjan

  Komandohen e udhehiqen nga LIGESIA dhe INJORANCA è vet. Nuk priren per nga e mira, pozitivja, qe eshte nje OPOZITE PER SHQIPERINE, per POPOLLIN qe i VOTON. Keta jane... LANGARAQE te pa personalitet,pa PARIME, PA VIZION. Mjere ata qe i votojne, e presin prej ketyre GJYSMAKEVE. Mjere Shqiperia per opoziten.

  1. H
   Hajduti i Surrelit

   OpO shyqyr thuaj qe kemi Pushtetin qe eshte demokraci tamam qe nuk bejen asnjehere votime ne Parti, e kane mbledhur mendjen ,loooooooooooooooool\ PS-ja qe tani ehste kthyer ne nje Parti Hajdutesh , nuk merret me zgjedhje ne Parti te saj, por merret vetem me vjedhje te parave te Shtetit Shqiptar , dhe eshte ne rregul. Lum ne qe e kemi ! looooooooooooo

  2. p
   preshi I viqidolit

   Nuk behet stan me lepuj

   1. r
    rrofte PERBINDESHI dhe Shkaterruesi i vendit

    sa te keni PERBIDESHIN rrotull nje MUT do bani ! rrofte PERBINDESHI dhe Shkaterruesi i vendit . RROFSHIN ZAGARET QE LEHIN cdo dite

    1. Y
     Ylli

     Behu ti Land kok-Derrasa Kryetar i asaj PD "zyrtare"! Keshtu do ta besh partine qe te dale e 5-ta ne zgjedhjet e tjera, ashtu sic dole ne Tirane mor dordolec me Vule ne balle.

     1. H
      Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

      O Yll, o dritë, çfare pate me Landin? Ti ishe mirë qepare tek kafja. Kur u bere keq? Sa keq të vjen per Saliun mor burrë! Pastaj shani Enveristët se pse duan akoma Enverin. Mut ti, kakë ata. Po ta kishte mbeshtetur gjithë opozita e Bashkuar këtë Roland Bejkon, do shikoje ti, se si do bente shurrën Erion Veliaj. Por Saliste sabotuan çdo gje, sidomos ne Mallakaster, Ku Agron Kapllanaj do kishte fituar se s'bën. Megjithese, kujt i flas edhe unë! Salist, Enverist, Ramist, Metist, të gjithë fanatikët nje mut janë.

     2. V
      Vranakonti

      Sali Berisha eshte ai qe e shkaterroi PD,tani pritet ta varrosin. Te gjithe ata deputet qe braktisen mbledhjen jane te shitur te Sali Berisha.. Turp te kene.

      1. T
       Turi L

       Pershendetje Land Bejko. Vendosmeria dhe largpamesia jote dhe te gjithe ata qe mendojne si Ty eshte per tu pershendetur. Perkrahja e versionit zyrtar te SHBA/UK/BE per te luftuar korupsionin dhe pandeshkueshmerine eshte ruga e duhur dhe e pa negociueshme. Te gjithe ata qe u larguan nga mbledhja e kryesise se PD jane njerez frikacake , trushpelare, dhe me dosje te mare peng nga SB. Shume veta thone qe ky vend nuk behet. Une them qe me njerez si ty Land Bejko dhe te gjithe ata qe mendojne si ty Shqiperia do behet. Shume te faleminderit per sherbimin qe I beni ketij vendi.

       1. B
        Brian

        As nje here mos u terhiq ndaj atij kanceri qe eshte mbjelle ne PD Roland Bejko behu shtyll mbrojtese e PD dhe do besh Histori.Cirrja Masken sharlataneve qe jan pa karalter dhe pa ideal, do ta keshe perkrahjen e demokrateve.

        1. B
         Brian

         As nje here mos u terhiq ndaj atij kanceri qe eshte mbjelle ne PD Roland Bejko behu shtyll mbrojtese e PD dhe do besh Histori.Cirrja Masken sharlataneve qe jan pa karalter dhe pa ideal, do ta keshe perkrahjen e demokrateve.

         1. K
          Koli

          Patjeter qe do e kete perkrahjen e Demokareve si puna jote. Po pati bythe le te krijojne partine e tyre siç kane bere gjithmone ata qe nuk jane dakord me shumicen dhe te shofim sa demokare do ta votojne Roland bashen me CO .

          1. K
           Komentues

           Pse Ceka, Imami, Pollo, Shehu, Xhaferraj, e kompani bënë parti më vete kujton ti? "Po ajo ishte lojë" nën udhëheqjen e urtë dhe largpamëse të udhëheqësit të ndritur, të urtë dhe largpamës shokut Sali Berisha. Gjithë partiçkat janë krijuar në zyrën e Berishës, sipas nevojave të kohës. Këtë mënyrë "vërtetë demokratike" shokut Berisha ja mësoi mësuesi i tij i pagabueshëm shoku Ramiz Alia.

         2. B
          Brian

          Nuk bej argumenta me Berishiane qe trurin e kane te pastruar si katunaret e Haxhi Qamilit. Ktheni koken mbrapa ne vite Berisha eshte ai qe mbiolli ate gjendje ne Shqiperi, korrupsion dhe pa rini.

          Lini një Përgjigje