Dhurata Çupi kërkon që PD t'i lërë Foltores kandidaturat për kryetarë dhe vetë të nxjerrë vetëm lista për këshilltar bashkiak!

24 Mars 2023, 14:19Politika TEMA

Dhurata Çupi kërkon që PD t'i lërë Foltores

Dhurata Çupi këmbëngul që PD duhet të shkojë e bashkuar në zgjedhjet e 14 majit. Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD, Çupi thotë se s’duhet të dalin kandidatura për kryetarë bashkie por vetëm me këshilla bashkiakë. Sipas Çupit, Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi duhet të bëjnë të pamundurën për bashkimin me Berishën. Në të kundërt, sigpas saj rrezikojnë zvogëlim akoma më të madh nëse ndahen.

“Së pari ne duhet të mbajmë strukturat unike dhe fakti që kemi mendim po thuajsë gjysmë për gjysmë kemi rrezikun që të ndahemi edhe një here e mund të zvogëlohemi përsëri. Kjo është përgjegjësi direkt e juaja Enkelejd dhe Gaz. Ju duhet të jeni përbashkues.

Së dyti kam refuzuar sulmet e foltores si të shitur e të blerë dhe sot refuzoj akuzat këtu që ne që kemi mendim ndryshe të konsiderohemi që shohim interesat tona. Këtë e refuzoj edhe këtu. Më dhemb PD dhe do bëj çmos të rritet PD dhe të bashkohet sa të mundet.

Ne kemi optimizmin të dalim me listën e këshillave bashkiak dinjitoze dhe figura dinjitoze dhe të votohemi shumë më shume se partitë e tjera. Ndërkohë nuk duhet te dalim me kandidatura për kryetar bashkie. Dhe këtë e kam për të mirën e PD dhe të bashkimit”, tha Çupi.

13 Komente

 1. k
  k

  Kush shkon pas non gratës, është me të meta mendore.

  1. D
   Dashi (jo Shehu)

   Ec Dhurata edhe ti si Gazi e Jorida, po punoni ta coni te baca Sali partine. Kategoria juaj eshte e tipit: prano te gjitha se ske ku mbytesh.

   1. S
    Stefan

    Ekzakt. Si shpjegohet qe keta bejne gjithmone ate qe do Saliu? Apo qe jan te sigurt qe nuk i prish pune Saliut! Ca e deshen ate mut vule spo kuptojm?

   2. Q
    Qytetari jo dixhidal

    Po ju me kanditatura per keshillin bashkiak, edhe PL po keshtu,edhe PDNJ i njejti avas, ai tjetri, demokristiani 1,2,3.4 se nuk e di se cilin numer ka,sepse jane kater Parti Demokristiane, eshte sa per emer,pasi nuk nxier dot as veten e vet e jo me kandidat per kryetar e keshilli bashkiak, po kryetaret per bashkite ,ciles parti i takojne, se foltorja nuk eshte parti,por nje fraksion i dale nga PD-ja. Pastaj si koalicion ju duhet te kini nje liste te vetetme per kryetar dhe keshilla bashkiak si do ti ndani ? Ne sa pjese? Ne kater ,apo pse pjese? Pse te ngeli pergjegjsia tek Alibeaj, apo Alkibasha si e quan Berisha e gazmend Bardhi? Cila eshte partia PD ,apo foltorja ,moj zonja ÇUPI?

    1. V
     Vleshte dhe zhelet jashte - ka thone Xh

     Tarallake e stationary! ALIbejbashbardhi I kane ba m... Berishs. Kane shkue e going tjeter! Jane tu mbrojt PD e .betur nga barbarity e 8 Janarit, ku ushtare eshte edhe kjo e pacipa!

     1. H
      Hyp sala

      Dhurata me vjen keq qe shkon me foltoren nevojtoren.

      1. H
       Hekuran

       Nuk jan me Berishen se esht nongrata, por bashkohen me vendimet e Verishes. Keta ose jane idiote, ose jane nen urdherat e Berishes. Po kuvendet e Berishes pse nuk i njohin pastaj? Ca ndryshimi ka?

      2. P
       Patrioti

       Po moj ndyresire, ushtare e Sali-vucidolit, me mire humbje me nder sesa nen cadren e sali-metes, ik moj plehre se nuk je per politike ti, je vemje, kerme, pa pike integriteti.

       1. L
        Lilo

        Hajde merri vesh keta, partine e duam por kandidat per kryetar bashkie s'kemi. Pse e mbani vulen kur nuk keni by** te konkuroni?! Pastaj me keto lojra ju mendoni se do t'a keni mire edhe me Foltoren edhe me SHBA? Nuk e besoj. Ngado qe t'a kapesh ky grupim eshte i mbaruar.

        1. N
         Noci

         Zonja Çupi neqoftese jeton ne Tirane besoj e ke marre vesh qe votuesit e Berishes do te votojne per partine e Metes keshtu qe ju shikoni vehten e Beni fushatë per PD reale dhe jo per koalicionin qe po punon kunder jush.Po te donte Berisha punonte me ju dhe per nje muaj PD arrinte 2021 dhe do kishte shpresa t'a medha per PD dhe gjithe shqiptaret qe nuk e duan monizmin qe po ja imponojne shqiptareve figurat e vjetra qe po shkaterroje opozoten

         1. S
          Shitsi perimeve

          Berusha kontrollon edhe Foltoren edhe vulen or vlla. Keta duhen fshire si rracë. Kërma qe po mbajne peng gjith vendin. Dmth keshillat bashkiak do i votojm tonat. Per kabdudat kr bashkie do votojne Ilir Meten. Keta hale duhen përzene edhe nga klubet ku ulen per kafe. Te shporren. Te mbyllen me Sali kërmën plerat

         2. U
          Ua tupi i Zotit

          Bobo keta i ka lene me te meta mendore Sali qeni njehere thone jo me Saliun pastaj tja leme kandidatet te marrim keshilltaret po ja ka dhene Likes e Mutnikes keshilltaret ai moj Dhurata prandaj ndaheni mendjen jeni vete apo me nongraden se po jeni vete e humbet turpi ndahet edhe me Saliun , po shkuat me te turpi do ju ndjke vetem ju se te shitur e te blere jeni .

          1. k
           komentues falas

           Thua qe te jete çupe kjo e virgjer?! Po s'gjeti as llagap per vete e jo me te beje hije per Shqiperine virgjeria e saj.

           Lini një Përgjigje