Foltores i ‘firojnë’ mbështetësit, në takimin Berisha-Bardhi vetëm 28 deputetë të pranishëm

3 Tetor 2023, 15:21Politika TEMA

Foltores i ‘firojnë’ mbështetësit, në takimin

Sali Berisha zhvilloi sot një takim të katërt me deputetët e Rithemelimit dhe grupin e Gazment Bardhit.

Në fokus të diskutimeve ishin ndryshimet e fundit ligjore në seancën e ardhshme plenare, si dhe çështje të rendit të ditës. 

Por në mbledhjen e sotme shihet qartë se kanë firuar deputetët, pasi vetëm 28 deputetë kanë marrë pjesë në takimin e Berishës dhe Bardhit.

Duket se Berisha po i humbet mbështetësit cdo dite e më shumë. Kujtojmë se dhe anëtari i Këshillit Kombëtar të Berishës, Aleksandër Biberaj është shprehur së fundmi disa herë se Berisha ka dështuar dhe sa të jetë ai do të shkojmë me sukses të plotë nga humbja në humbje. 

3 Komente

 1. r
  robi

  po strategu i foltores qe bllokoi trafikun ne unaze per 18 muaj para 3 vitesh dhe ju a nxiu jeten qytetareve te Tiranes, krrici i faros me 2 gishta lart a mori pjese ne kete mbledhje te vicidolit.

  1. Z
   Zagali

   Krriçi i Faros nuk po del ne sy se pret te rritet. Per ca muaj ai ploteson vite e krriçit adoloshent dhe do behet GOMAR me te drejtat te plota sekretar i gomarit plak nga Viçidoli,Saliut.

   1. c
    ce

    ha ha ha , e forte kjo o Zagalo po ama ajo fotoja epike e krricit te faros me floket e llakuar lart, me kollaro, gergufur me 2 gishta lart , hipur mbi furgonin e policise me gjysmen e trupit perjashta duke bere garipin para shpellareve te Astirit do te jete ne Muzeun kombetar. Ajo poze epike tregon sa poshte ka rene foltorja e vicidolit me kete monster qe bllokoi trafikun per 18 muaj dhe u a nxiu jeten qytetareve te Tiranes qe ja kthyen me 70 mije vota plus per Erjon Veliajn . Ky eshte shperblimi per foltoren qe mban ne radhet e saj nje krric qe akoma kujton se me dy gishta lart mund te terheqe elektorat. Koha e dy gishtave ka mbaruar o hunderr, o monster qysh me 22 mars 1992 kur foltorja fitoi per here te pare dhe te fundit zgjedhjet ne Shqiperi. Dy here te tjera ne 2005 dhe 2009 i ka fituar me ndihmen e tradhetareve te kombit Xhuvelit dhe spiunit Agush askush kokeducja me 4 mandatet e arta te blere nga leshelija ne Fier sipas te ndjerit Dritan Prifti.Thone qe fotoja e krricit te faros me dy gishta lart do dale ne ankand nderkombetar ne Paris dhe mund te marre cmim.

    Lini një Përgjigje