REPLIKAT/ “Më trego produktet bujqësore”, Braçe i përgjigjet deputetit të PD: Ty të tregoj ndonjë gjë tjetër!

2 Tetor 2023, 18:35Politika TEMA
REPLIKAT/ “Më trego produktet bujqësore”, Braçe i

Deputeti socialist Erion Braçe dhe ai demokrat Saimir Korreshi janë përfshirë në një debat gjatë seancës së sotme parlamentare për bujqësinë.

Braçe ka replikuar me demokratin duke i thënë se në Lushnje ka demokratë që “janë më shumë socialistë se demokratë se kanë përfituar me shumë se socialistët në Lushnje.

Korreshi është përgjigjur duke kërkuar listën e këtyre të fundit, me Braçen që është përgjigjur se deputeti demokrat është “i pari”.

Korreshi: Më trego ku janë produktet bujqësore!

Braçe: Të tregoj edhe ndonjë gjë tjetër ty unë! Në këtë sallë ka edhe demokratë që janë më shumë socialistë se demokratë se kanë përfituar me shumë se socialistët atje në Lushnje.

Korreshi: Më trego listën.

Braçe: Do listën? Ti je i pari për shembull. Ajo që desha të thosha ka të bëjë me faktin se fenomenet natyrore nuk varen nga qeveria. Bie shi apo breshër sot nuk ka lidhje me ministrat apo kryeministrin. Detyra e qeverisë është të adresojë ndryshimet klimatike. 

Kur njëri këtu merrte shalqirin dhe i fuste kastravecin brenda unë flisja për ndryshimet klimatike.

Nëse në këtë sallë ka akoma njerëz që mendojnë se ky ishte vit i keq bujqësor nuk i ndihmoj dot. Kujt nuk i ka pëlqyer shalqiri, pastaj rrushi e domatet le të presë sezonin e preshit se është shumë afër.

Korreshi: E para unë nuk tu referova përveç inputeve bujqësore. Meqë je deputet i Divjakës dil edhe nga këneta e Karavastasë se ka 12 vite që rruhen lekët. Le të verifikohet nga ministrja kush janë ata që kanë marrë naftë dhe kush jo. Unë këtë po them. Pse iku ministrja e Bujqësisë nuk jam për preshin e sallatorin.

9 Komente

 1. S
  Sokoli

  Kur mbeti ky vend (fermeret) ne doren deputetit Saimir, ne djall vafshim te gjithe..!!! Nje cop pallavesh.. asgje me shume..!

  1. Z
   Zagali

   Ky Sajmir Koreshi eshte jo vetem karagjoz,por edhe trap.Nga ajo qe nuk di te flas ja kthen me bejtet e tija bajate. Nuk ke ç'i bene,fshatar muti eshte.

  2. N
   Noci

   O Saimir ,nuk erdhe kete radhe me karrota te pakten,kujdes me Braçen se je nxenes para tij.

   1. A
    ABC

    E ke gabim , ai eshte ylli ne ngjitje dhe per t’u bindur shikoje diten e premte ne dt 6 tetor , kur te kercej ne skenen e Topit .

    1. L
     Laluci

     O Brace po lere ca merresh me ate palo deputet , ate ke sjelle Luli ta kene vetem per humor qe qeshe ndonje cope here , ja shikje legjslacionin tjeter fo ta krsh aty ate palaco .

     1. p
      pilo Lala

      Erjon Brace eshte deputeti i Bujqesise, ka bere investime te jashtzakonshme. Ky kaqoli i PD Lushnje, ngeli duke u hedhur sa nga gardhi i Lulit, tek ana e Saliut, nuk po gjen karrigen qe te ulet. Keta jane nje tufe karagjozesh, nuk bejne asnje pune, vetem kakarisin ne Parlament, pa pike mbeshtetje ne popull. Fermeri e do Erjon Bracen, eshte punetor, i gjendur, nuk ben dallime tek fermeret e PS apo PD, i trajton njesoj.

      1. .
       .

       Po ca do tregosh ti o xhepist, ty gruan ta shkerdhente Likja kur e kishte sekretare apo ste kujtohet

       1. E
        Ermir doganjeri zhepist

        Erjon kurva dhe braçe morri dava ropshash.

        1. I
         Italia si moter

         O Beace jepi preshin se e do t'ja bejne si tritanit ,po spaska tru fare ky prasi i Lushnjes .

         Lini një Përgjigje