Ku është e pozicionuar mes grupimeve të demokratëve? Tabaku: Unë bëj opozitën. Betejën e kemi me qeverinë, jo mes vetes

2 Tetor 2023, 16:48Politika TEMA

Ku është e pozicionuar mes grupimeve të demokratëve? Tabaku:

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka dekaluar se në Kuvend do të bëjë opozitë.

E pyetur se ku është e pozicionuar mes dy grupimeve të demokratëve, ajo tha se është votuar për të dhënë një alternativë në parlament.

“Unë jam e pozicionuar duke bërë opozitë, sepse më kanë votuar të jap një alternativë në Parlament. Nuk e kam përdorur kurrë foltoren e Parlamentit për debatin tonë të brendshëm.

Kam preferuar që më shumë të flas duke bërë opozitë se sa të bëhem pjesë e debatit. Betejën nuk e kemi mes vetes, e kemi me kundërshtarin me qeverinë.”, tha Tabaku nga studio e News 24.

11 Komente

 1. R
  RAIFI

  Gjynaf qe nuk kemi shume deputete si kjo. Kjo do na sjelle begatine.

  1. B
   Balonaxhiu

   I ben bisht pyetjes se as vete nuk e di se ku i leverdis te pozicionohet . Eshte nje polititane thellesisht pragmatiste dhe interesaxhije , vetem per interesat e saj personale , nuk e rruan fare per partine . Ende ruan se nga do te anoje peshorja. Ajo mendon per zgjedhjet e 2025 , por si duken bathet , jane larg pashket , thote populli .

   1. I
    Idealisti

    Opozten si Tabakja , e bej dhe une me shkrime neper gazeta , por ajo eshte e zgjedhur nga demokratet dhe Partia Demokratike , per te mbrojtur interesat e atij grupimi ne parlament. Nuk eshte zgjedhur per te luajtur kukamçefthi,midis PD dhe Foltores se Sali non grates . Tabakja eshte kthyer ne nje materialiste e semure dhe ka hequr dore nga qellimi per te cilin eshte zgjedhur nga PD-ja .

    1. I
     Italia si moter

     Eh e mjera Shqiperi nga kush pret te japi alternativa ,uuu tu mbyllte me mut goja moj sorre ,hajdute ti mesovi mire llullushi si kryetarqe ishte ,edhe ju ate rruge po ndiqni .kur u ndane aq na rane ,tru peshk .

     1. 0
      007

      Tabake Tropoje e Saliut si i ndertove pallatet tek Klubi Partizani , me ndihmen e Salit pa tjeter , nuk e le Malltezin vetem , bravo bibe dhe shtrige...!!!

      1. H
       Hahaaaa

       Eshte ne dileme cili grup do te jete forca me e madhe,kjo skuthja rri ne pritje

       1. g
        grifsha

        ajo s'eshte askushi, nje karieriste ne gare me pionieren e saliut ina zhupa, qe gjithemone ece ne drejtimin e eres. per nivel mund te krahasohet me chim peken e nard ndoken. e kupton edhe vet ajo mbasi nuk e di me ke eshte. shkurt eshte ne rrugen e ndjekjes mandatit ne gare me ina zhupen e chim peken. te na rruash grifsha. nuk eshte e lehte rruga per te mandati se pjeshka tani ka filluar te kalbet, big problem

        1. s
         saimir

         Balon tauke, balon tabake, e vetmja gje e zgjut qe ka thene palloshi i gjate edvinaqis kristo ramos

         1. a
          astrit

          PD ne flake e kjo deputete ka mare nje zorre e po lag qeverine!

          1. r
           rrofte Lexhenda

           zot na fal !!!!!!!

           1. P
            Pyeteni për luftën në Ukrainë ,t’ju përgjigjet !

            Ka marë pushkēn dhe po lufton kundër Ramës , s’e patë kur luftonte kundër Lali Erit tek shkolla “Sami Frashëri” , por që nuk ka shpjeguar përse e la luftën në mes , po për zgjedhjet e 14 majit s’e patë , në ballë të luftës ishte, po në Rogozhinë e në Kukës ku u përsëritën zgjedhjet s’e patë , ishte merita e luftës të saj dhëmb për dhëmb me Ramën ,që u kurorëzuan me fitore spektakolare .

            Lini një Përgjigje