“Hajdut! Hajdut!”, deputeti i PD përplaset ashpër me protestuesit para Kuvendit: S’keni turp o plehra, hajdeni këtu se ua tregoj unë

2 Tetor 2023, 20:09Politika TEMA
“Hajdut! Hajdut!”, deputeti i PD përplaset ashpër me

Deputeti i Partisë Demokratike Helidon Bushati është përplasur ashpër me protestuesit e “Lëvizja Bashkë”, të cilët ishin mbledhur para Kuvendit sot.

Protestuesit me parrulla për miratimin e minimumit jetik, kanë brohoritur fjalët “hajdut” ndaj çdo deputeti që kalonte për të hyrë në parlament.

Por Bushati u është kthyer me një gjuhë shumë të rëndë, duke u thënë se s’mund të përgjithësojnë kur thonë se politikanët janë hajdutë.

“S’keni turp, s’keni, plehra, po na tregoni ju pazaret! Kush jeni, jua tregoj unë. Hajde ndonjëri këtu! Ua tregoj unë! S’keni turp, bëni përgjithësime”, dëgjohet  t’u thotë ai protestuesve.17 Komente

 1. V
  Veri

  Helidon Bushati, zari i Jozefines te pergjigjet me cfare burimesh e ka blere banesen me siperfaqe marramendese tek stadiumi Selman Stermasi dhe pasurite e tjera. Le ti tregoje dhe me pas do e shohin te gjithe cfare hajni eshte.

  1. B
   Ben beni

   Helidono pergjigju per shpin pra apo edhe ti e ke marr me kursimet e pensionit te mamit

  2. k
   kacidhja

   HELIDON NUK ESHTE PUNA TE PERGJITHESIMI PO TE QENDRIMI.TI JE PJESTAR I NJE CETE HAJDUTESH DHE DERISA MBESHTET ATA DHE TI JE BASHKEPUNTOR NE HAJDUTERI,PRA LIGJERISHT --HAJDUT

   1. S
    Shqiptar i inatosur

    Keta bythqiret e pd-s duhen qire fort ne byth e derdhur ne goje se jane te gjithe antikombetare e zagare te Serbise,perderi pranojne tja marrin ne goje dite e nate Sali Halese

    1. R
     Rrugaç deputeti , rrugace stutentet

     Haaa si deputeti dhe studentet rrugaçe rrugesh njerez te pa denje jo per proteste por as per te kullotur delet nuk mund ti drejtohesh nje deputeti apo dhe nje persone te thjeshte pa imunitet me fjale ( hajdut ) hajdut je vetem kur te ka denuar gjykata per vjedhje eshte fjalore rrugesh por pergjigja e deputetit ishte e njejte me nje fjalore rruge rrugaç i vertete . Kjo sjellje vjen pasi familja shqiptare eshte e pa edukuar familja nuk punone per edukimin e femijes turpe per te gjithe qe moren pjese necate skene rrugacesh proteste nuk dovte thote te akuzoshe te ofendosh por te per jellesh mesazhin

     1. X
      X

      Po ca hajduti eshte ky?! Nese ky eshte hajdut, atehere hajde ti gjejme emer Rames…dmth e keni parasysh diferencen nga toka ne hene, ja kaq eshte diferenca midis hajduterise se ketij dhe rames. Rama ka arritur ne hene, e ka cuar hajduterine ne nivel galaktik. Mund ta quajme pa frike ramen hajduti galaktik.

      1. S
       Sahale Ramut Brrisha.

       "X"! Koment shume dinjtoz nga ana e nje personi qe eshte me te vertet "patriot dhe i emancipuar" "Anmiku i mikut tem, o anmiku jem".

       1. P
        Pirdhni se liroheni.

        O Helidon ore kurve per cfare e mban veten, per te ndershem ore kokrra e mashtruesit, si ke guxim dhe te ofendosh qytetaret, apo je i forte ke lidhje me banda dhe bandite, te ha mutin pa dale.

        1. Z
         Zagali

         Mre jua ka bere protestuesve Helidoni,ç'mutin duan ata qe ngrihen ne proteste gjoja per t'u dukur dhe dikush qe i ndersen tìu thot bravo.

         1. M
          Mbeshtetesi...nga prapa

          Si duket ketij PUSHTI i Ka djegur me shume nga fjala hajdut,,,,ky eshte tamam hajdut,prandaj dhe ju eshte pergjigjur,hahaha,,ky eshte super hajdut bashk me xhozin e zheleve,,,

          1. R
           Riki

           Puh Puh çfarë përfaqësuesi në parlament,

           1. T
            Tirana

            Deputet ordiner dhe pa asnje merite per te qene deputet. Si mund te flase me kete gjuhe rruge nje ligjvenes i Parlamentit. Çfare turpi. I gjithe shtypi duhet ta demaskoje kete sjellje dhe fjalor perçmues per popullin demonstrues. Emisione TV duhet te organizohen per keta ordinere me imunitet.

            1. m
             mos qeshni po mundet

             Helja i Donit ka te drejte qe acarohet kur i permendin ate kerkesen per Minimumin jetik...sepse Helja e ka ate "minimum" rroge fale "zemergjeresise" se ketij pushteti Rama, qe rri aq prane "shtresave ne nevoje..."

             1. E
              Ethem Lalaj-MallaKASTRIOTI.

              •H A J D U T: -Kjo fjalë ka fituar imunitet,Autorësi.. në Shqipëri,sidomos te POLITIKANËT KRYESISHT.PSE: 1.Politika rrënjosi hajdutërinë në DREJTËËSI.Vendosi prekuror e gjyqtar me kurs 6 mujor të cilët më von u diplomuan te KRISTALI,VITRINA..me diplloma fallco.. 2.Me parimin " HANI E MOS MË NGSCMONI".. S.Berisha shiti e dha me koçesione pasurin Kombëtare mbi 350 mild.$ me vendime gjyqësore të pakthyeshme..! Vetëm me NAFTËN

              1. T
               Tata luigji

               Ti cubi i pd atyre ti vetem u rruan bolet nese jane me shumic merri gjith koleget tuaj bythqir

               1. O
                Ora

                Pse me rrugaceri merret pushteti..?Populli i urren si hajdutet dhe rrugacet e gangsterret sepse jane me te rrezikshem , sepse historia e ka treguar keta 32 vjet....

                Lini një Përgjigje