Sali Berisha thirrje "600 mijë idealistëve shqiptarë": Të përgatitemi për protesta të qëndrueshme dhe të fuqishme

2 Tetor 2023, 19:27Politika TEMA
Sali Berisha thirrje "600 mijë idealistëve shqiptarë":

Sali Berisha ka paralajmëruar për një lëvizje të fuqishme dhe për organizim të protestave.

Në  një prononcim për mediat jashtë ambienteve të Parlamentit, Berisha u bëri thirrje shqiptarëve që të përgatiten për protesta të qëndrueshme dhe të fuqishme me qëllim largimin e këtij pushteti, që siç u shpreh ai ‘qëndron i bazuar në raportoni krimi shndërrohet në votë dhe vota në krim’.

“Ndaj thirrje ime për shqiptarët, për 600 mijë idealistë shqiptarë që refuzuan me përçmim çdo formë kontrolli antiligjor të vullnetit të tyre, të përgatitemi në protesta të qëndrueshme të fuqishme për të larguar këtë pushtet që qëndron i bazuar në raportoni krimi shndërrohet në votë dhe vota në krim.

Thirrje ime për shqiptarët është kurrë mos përligjini një votë të vjedhur. Vota e vjedhur apo vota në preson nuk shpreh vullnetin tuaj, por të atyre që ju rrëmbejnë të drejtën e votës.

PD qëndron fuqishëm e vendosur të udhëheqë shqiptarët drejt një përpjekje të madhe për të votuar të lirë si qytetarët e tjerë të rajonit dhe Evropës”, tha Berisha.

Beriaha komentoi edhe raportin e OSBE/ODIHR per zgjedhjet e 14 majit, duke thene se kushdo qe e lexon ate raport gjen përqindje që përmbysin zgjedhjet.

“Vota e kontrolluar është vota e skllavëruar, vota e kontrolluar është vota e diktaturave, e regjimeve totalitare. Ajo nuk është më votë e lirë. Vota e kontrolluar është de fakto në vdekje klinike.

Raporti konstaton se për kontrollin e votës u përdoren mjetet më të paligjshme, u përdoren mjete që dhunuan kodin zgjedhor, kushtetutën, standardet e zgjedhjeve të lira dhe kodin e Venecias.

Makinerisë së frikës dhe presionit i priu kryeministri shqiptar me kërcënimet e tij banditeske ndaj qytetarëve në rast se do votonin për kandidatët e opozitës.

Raporti tregon se zgjedhjet u kontrolluan nga administrata se aplikacioni aktivist dhe terroristet e kuq të votës me petkun e patronazhistit bënë gjithçka për të diktuar vullnetin qytetarëve shqiptarë.

Cilido që lexon me vëmendje këtë raport gjen përqindje që përmbysin zgjedhjet. Cilido që lexon këtë raport gjen se 14 maji ishte një farsë e vërtete elektorale”, u shpreh ish kryeministri.

33 Komente

 1. T
  T

  Po kari po .se i di budallenj ti shqiptaret.te vriten per zenin tat .

  1. N
   Nul Moka

   Mirë që e pranon se ke 600 mijë idealistë, të cilët do të ndeshen me vota me 800 mijë jo idealistë të Ramës................... . S'ka hiç nevojë për të vjedhur vota.

   1. V
    Vranakonti

    Nuk eshte aspak e vertete qe qeveria e soteme na qenka qeveri e krimit. Vjedhje votash as shitje votash nuk ka pasur nga qeveria socialiste. Ato jane shpifje te nje gojeshthururi te Sali Berishes per t'u jostifikuar friken qe e ka zene nga elektorati i tij se mos nje dite do t'ja bejne gropen. Ps-te dhe Edi Rama nuk ka nevoje t'i vjedh apo t'i blej votat,se ato ja jep populli vete,jo vetem se ka besim,por dhe nga frika se mos nje ditte e zeze vjen Saliu ne fuqi,pastaj mjere populli.

    1. k
     k

     Falë zotii ,shqiptarët nuk kanë mendjen tënde shpellare dhe të pjerdhur nga e keqja.

    2. N
     Noci

     Harroje ate numer.Vetem mbeshtetja e Belerit ka gjasa me te largue nje numer te mire njerezish.Nuk voton kush per tradhetine

     1. F
      Familja kriminale Berrisha

      Rreziku anglo-amerikane per Berrishen te mblidhemi dhe te shpetojme Xenin Argiden Sllobodanken haaaa ky ka pjerdhur fare .

      1. L
       Luani

       Ik se do zë këpusi ndonjer ndonjë koqe pordhe dhe ta flaku syrin tjeter ..,

       1. H
        Hajduti therret kapeni hajdutin.

        Nuk e ka keq edepsezi Ta fillojme me Zenin Giten Lirine edhe Jamserbin e pastaj me radhe se ka shume te paudhe.Te rrofshin sarajet Sali fshatari.Ishe brekegrisur dhe tani po te duken njerezit si plepa ku mund te besh cte duash.

        1. T
         Tata luigji

         Neser Zeni ne SPAK mor kriminel ju duhet vare ne litar si familje

         1. T
          Taulant

          sa kane vjedhur te gjithe demokratet bashke, as nuk krahasohen dot vetem me Ahmetaj/tigrin. Pale ti shtosh edhe ata te LSI-se.

          1. U
           Undefined

           Vetem pronat e vjedhura...zaptuara...apo tjetersuara....nga ky bastard e banda e tij....gjate ketyre 30 viteteve nuk ka "tiger"qe ben konkurenc o Taulant palla.....

         2. Z
          Zaho

          Po re kopil serb po ,ne burg do perfundosh familjarisht

          1. S
           Shqupisti

           Per se duhen te dalin ne proteste ? per Zenin ,per Argiten ,per Jamarber , per Lirine apo per ty or komunisti kriminel Non Grata ,edhe ata cecene qe te kane ngelur ,nuk te besojne se ti mund te vish ne pushtet ,por ti mbaje vet dhe cecenet me ( gajret )

           1. S
            Shqupisti

            Per se duhen te dalin ne proteste ? per Zenin ,per Argiten ,per Jamarber , per Lirine apo per ty or komunisti kriminel Non Grata ,edhe ata cecene qe te kane ngelur ,nuk te besojne se ti mund te vish ne pushtet ,por ti mbaje vet dhe cecenet me ( gajret )

            1. M
             Mato Gruda

             Një idealist e ke ‘fituar’deri tani,llapa,llapa hë llapaj e thrasin,e kemi nga anet tona,po se ku ‘ka gelltit nje luge çorbe ‘dhe po kërkon të të ngjaj. Për të tjerët mo u ngut ,hë a të keqen,ja dalngadale do i gjesh dhe 599.999 te tjere,mos u merzit. Ah ti thua se mua me vine mbrapa ,i kam aq. Te genjen mendja po te them,se të gjithe ata te vine pas nga frika ,se ne kohe te shkuar iu ke hedhur ndonje ‘kocke’,por ata ne rastin me te pare qe do te te lidhet gjuha ,do te te shqyejne si hienat o i ziu ti plaku ‘Mere’..

             1. M
              Mato Gruda

              Një idealist e ke ‘fituar’deri tani,llapa,llapa hë llapaj e thrasin,e kemi nga anet tona,po se ku ‘ka gelltit nje luge çorbe ‘dhe po kërkon të të ngjaj. Për të tjerët mo u ngut ,hë a të keqen,ja dalngadale do i gjesh dhe 599.999 te tjere,mos u merzit. Ah ti thua se mua me vine mbrapa ,i kam aq. Te genjen mendja po te them,se të gjithe ata te vine pas nga frika ,se ne kohe te shkuar iu ke hedhur ndonje ‘kocke’,por ata ne rastin me te pare qe do te te lidhet gjuha ,do te te shqyejne si hienat o i ziu ti plaku ‘Mere’..

              1. r
               robi

               Edhe 12 here ne vit te behen zgjedhje ne Shqiperi deri ne vitin 2037 foltorja e vicidolit dhe leshelija e spiunit Agush nuk vijne me kurre ne pushtet. Ti vazhdo shih endrra per pordhesta te fuqishme qe si ka pare bota , por ke harruar pordhesten e fundit tek ura e lanes qe ngele si i dhjere ne 89 pjesmarres nga te cilet 25 ishin gazetare. Koha jote ka mbaruar , as McGonical nuk te beri pune, as sulmi terririst ne Veri te kosoves nuk te beri pune, shpif , shpif se pas cdo dalje tek cimpordha qenefi tv ti humbet 100 vota dhe ne zgjedhjet e 2025 do dalesh force e 5te pas Gon Dukes .

               1. P
                Prostituta Kombetare Sali

                600 000 idealiste?! Nuk kemi nevoje për numra te tille! Ne kemi me te miret: Flamur Noka I Qimi i Pekajve, Sali Lusha Edmond Spaho Genc Ruli Çlirim Gjata Keta jane idealiste o Daktorr!

                1. s
                 s'ka faj ky Krykurva ka Kurva e Gjate KM

                 ju a shkedhefsha Parlamentin me Mutin ne mes saleh brrishin

                 1. Z
                  Zaza

                  Do shkoje zeni ne burg dhe argita ne kolledok. Pirdh o sale pirdh ????

                  1. E
                   EHS

                   Ne kohen e tij ne nderronim gjithe kutite qe I sillte fugoni dhe i mbushnim me vota per pd

                   1. V
                    Vlonjati 12

                    Ha , ha se te bene mire . O idiot , nuk ka më budallenje qe te dalin ne proteste per pislleqet e tua dhe per pasurine e vjedhur nga vajza , dhenderi dhe sypeshkaqeni me gjithe putanen qe ka ne krevat

                    1. I
                     Italia si moter

                     Perpara partizane ,idealistet e medhenj pd 1 pd 2 pd3 lri (lsi )=nje m.t i madh .

                     1. P
                      Populli

                      O SPAKU : Kapeni dhe arestojeni ti mbyllet gryka mos tja degjojme me zerin se eshte bere shume i NEVERITSHEM.

                      1. P
                       Poshtë maskarenjtë!

                       O plak pusht! Ti që fute farën e keqe komuniste në PD. Ti që solle pisllëkun , llumin gjuhësor në parlament. Ti që nuk le shtëpi pa dhunuar. Ti që nuk le shtrat , çarçaf pa hyrë natën me fantazinë tënde prej inçesti. Ti që nuk le fustan pa futur hundën tënde nuhatèse. Ti që e vodhe, e vrave këtë popull. A nuk e kupton se Rama të dhjet në turinj aq kohè sa ti e pushtat e tu të jeni aty? Ju doni mbështetje nè protestë? Kush? Ti? Tritani? Mondi? Aldoja? Paloka? Dhëndrrushi? Komunistët e para 90-tès? Kaq budallenj beson se janë shqiptarët?

                       1. H
                        Humoristi

                        ANTISHQIPATRI i thekur u ben thirrje Shqipareve per "protesta" Humori i ketij LEGENI antishqiptar eshte i shpifur.

                        1. r
                         raul

                         Po vjen muaji i revolucionit te Tetorit qe perbindeshi e ka shume xhan Leninin babain e tij shpirteror dhe per nder te tij ai me 7 nendor do shpalle fillimin e revolucionit nr. 5 i cili nuk do te ndalet pa ardhur ne pushtet perbindeshi i vicidolit dhe spiuni i pazarit te ri qe te keput ne mes. Ne balle te revolucionit nr.5 do jene 1. Klevis krici i faro pace pilafit me kollaro gergufur me 2 gishta lart hipur mbi furgonin e policise me gjysmen e trupit perjashta duke bere garipin para shpellareve te Astirit. 2. Muli me Range Rover 125 mije euro si kryezevendeslideri i pare i foltores se vicidolit 3. Neonazisti Aleksander biberaj si hartuesi i strategjise se revolucionit nr.5 4.Lefqen hunderr Maliq kokexhufka 5. Sali Lusha me tankun e grabitur tek garda ne grushtin e deshtuar te shtetit ne 98 me nje grup naziskinesh te mamurrasit siper. 6. Silva caka surratplaka qe lef si kukuvajka 7. Elona guri turikali drandja e mirdites dru me pre 8. Floida kerpacja me lristat e haremit te Jales 9. Belo kerrici me grupin e uniformave kafe qe dogji bunkerin ne mes te Tiranes dhe organizoi sulmin ne shqup pas grushtit te shtetit brenda pds qe udhehoqi ne Air Albania. 10. Gjeneral brigade Shabon Tapia qe udhehoqi grushtin e shtetit brenda ushtrise ne 97 dhe urdheroi hapjen e depove te armeve dhe fillimin e luftes civile. 11. spiuni Agush me hanxhar ne dore dhe cfurkun ne doren tjeter si komandant i banoreve te 'urte' te Sharres me te cilet filloi revolucionin nr.1 por qe deshtoi se humbi populli i 2 marsit. 12. Strazua me patllake dhe Republike ne dore si prokuror ushtarak i revolucionit. Pas fillimit te revolucionit priten pordhesta te medha qe si ka njohur ndonjehere planeti dhe do te cojne foltoren dhe lesheline nga fitorja ne fitorje dhe nga viti 2037 mund te kapin ndonje cope nga pushteti .

                         1. S
                          Salkari

                          Protesta te fuqishme per Zenin dhe Argiten , se kellira do ngordhi ….krimineli i poshter , tani hajdeni ne protesta te fuqishme ….rezikon Zeni dhe Jamkari …….dhe ata kokmishet e Ilir spiunit…..ptuuuuuu plera , deshira ime me madheshtore ….perpara se te iki nga kjo bote dhe jete , te shikoj keta te dy ne pranga …..etehere dhe vetem atehere do te themi me plot goje se jemi te cliruar ……

                          1. T
                           Tirana

                           Akoma nuk e ka kuptu ky qe ka mbaru koha e tij. Primitivo-fshataro-komunist. Te gjitha çmendurite e tij i paguajme edhe sot. Dhe per shume kohe akoma do ti paguajme. Demet e shkaktuara jane kolosale.

                           1. z
                            zot fali !

                            Nuk besoj se Shqiperia ka 600 mije zagare....600 mbase.

                            1. a
                             anti anarkisti

                             More laper, ngre shagas pas veti shpirtshiturit e kriminelet me pages siç ke bere qe mbi 30 vite. Je pro sllave i përbetuar dhe kundër shqiptari më madhe në histori . Djege dhe mbushe me varre Shqipërinë për interesa personale, vodhët e plaçkitet dhe tash leh rrugë si qenë i zgjebosur. Nuk ke faj ti sepse motiiii vendi yetë është në burg e jo në politik, në TV e rrugë.

                             1. c
                              ce

                              po ku jane ato 600 mije shpellare qe te vijne prapa ty me gjithe ato akuza qe ke mbi kurriz ne ditet e fundit te Pompeut. ty s'te vijne prapa as 60 pula po tu hedhesh miser se kane frike mos i drejton drejt dhelpres.

                              1. A
                               Arbeni

                               Maloku qenit ka sy e surrat e del nëpër konferenca shtypi e dërdëllis broçkulla.Ai është politikani dhe njeriu më i urryer për gjithë shqipëtarët,së bashku me mutin e çobanit ilir metën.Maloku është kart e djegur,sepse askush nuk e përfill më në perëndim.

                               Lini një Përgjigje