FOTOT: Festa e Begajt bën bashkë Bashën dhe Yuri Kim, batuta dhe të qeshura me njëri-tjetrin

29 Nëntor 2022, 09:08Politika TEMA

FOTOT: Festa e Begajt bën bashkë Bashën dhe Yuri Kim, batuta dhe

Mbrëmjen e djeshme, presidenti Bajram Begaj ka organizuar në ambiente e Pallatit të Kongreseve një pritje shtetërore me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, ku priti autoritete të larta të shtetit, përfaqësues të trupit diplomatik, përfaqësues të forcave politike, komuniteteve fetare, kulturës, artit dhe medias për të kremtuar së bashku festat kombëtare në këtë vit jubilar të mëvetësimit të Shqipërisë.

Ajo që u vu re ishte dhe prezenca e ish-kryetarit të PD-së Lulzim Basha, i cili siç shihet dhe në fotot e mëposhtme, është parë shumë afër me ambasadoren e ShBA-ve në TIRAnë, Yuri Kim, teksa shkëmbejnë batuta dhe të qeshura me njëri-tjetrin.

Të pranishëm kanë qenë dhe ish-kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, apo kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Nuk kanë munguar as figurat e larta poltike nga Kosova si Enver Hoxhaj, Ramush Haradinaj, etj.

16 Komente

 1. S
  Shkullaku lahet nje here ne vit

  O Mero qe ju keni te drejte ta sulmoni nongraten eshte e drejta jote por ti beshe publicitet lulushit qe eshte bashkpuntor ne krime korrupsione me nongraten me duket pak qesharake per tu bere i besueshem kondideroje te dy njesoje ne planin politike ne planin personal mos ki ( pitié ) per nongraten

  1. D
   Dardan

   Festen e Presidences se Shqiperise e ka sponsorizuar Sorosi dhe Begaj ka ftuar per te gezuar gjithe viktimat e Perbindeshit te Vicidolit, Doktorit Nongrata, bashkepunetorit te Putin Hitlerit, Sali Vuk Karaxhich-it.

  2. T
   TROPOJA

   E cuditshme, si ambasadorja takohet me kriminelin Lulush. Mos valle ka te njejtin afrimitet me te gjithe deputetet e tjere? Jo nuk e ka kete lidhje. Ai nuk eshte as kryetar partie me. Alibej mos u bej lolo tja lirosh vendin. Ate se voton me kush. Jo se je me i paster, por mos u perdor nga nje njeri pa vlera.

   1. P
    Patrioti

    Po atë non-gratën, Sali Halenë e ftuat apo jo? Ka filluar të flasë me vehte krimineli, e keni vënë re?

    1. a
     amerika hoqi lulin,vuri saliun

     juri kim ta futi lulush. me te qeshme me te ngjeshme.

     1. M
      Maduba

      Po LSI është.akoma? Se ju thoni kryetarja e LSI? Mos keni nevojë.për update? Sorry

      1. S
       Shqiptar

       Turp te kete Bajram Begu qe ka ftuar tere miletin,sheike,hoxhallare,prifta madje dhe Lul Braven,Monalizen,Ramushin Alibene,Dule mavrine,Idriz Camin dhe guvernatoren dhe nuk fton Liderin Historik te PD —se,ate te madhin Sali Berishen.Eshte nje feste pa pike lezeti.

       1. X
        XX

        Dikur kishim 15/20 Laro te Bllokut e ankoheshim, sot jane bere nje batalion. Asnjeri prej tyre nuk eshte as njeri I ndershem as ben per kombin te gjithe bashke jane nje Mut I Madh Hajdutesh e Qelbesirash fale Dhierokracise se Dalur nga Bytha e Ramizit. Shqiptaret drejtohen akoma nga spiunet e Ramizit. Vetem Shoqja Kim nuk paska marre vesh gje po ha e pi me ta. Pra te gjithe bashke vjedhin parate e shqiptareve. Po te ishte aq mire si ka mundesi qe kane ikur 2 milione. Sa hipokrit keta Amerikanet bashke me Bythqiret dhe kurvat e Paralamentit

        1. L
         Liu

         Cfare do te beje Kim , ky si politikan ka mbaruar. Eshte rezultat i buznesit te interesave te pd per para.

         1. I
          Ilir

          Me burre kurve dhe me te pangopur grua nuk i gjen

          1. I
           Ilir

           Shpetoni ushtarin Rayan( Luli)/ lol Nje funderrine qe kurre nuk beri nje veprim prej burrash.

           1. N
            NDRYSHE

            Po dhe ky presidente ne rrugen e te tjereve paraardhes. E njejta vije, pa asnje ndryshim. President ndiq nje rruge ndryshe, do te jete ne nderin tend.

            1. P
             Poseidon

             LULBASHOVCI BASHKEPUNTOR I SERBEVE KUNDER UCK...............RRUGA E KOMBIT.........SHITJA E DETIT GERQISE .........VRASJA NE BULEVARD E 4 SHQIPETAREVE....KOT PER QEJF TE SALEH KUFOMES................. ME I POSHTER KRIMINEL QE QESH EDHE KUR VRET ........TE PAKTEN ALIBEAJ PERPUTHET SURRATI QE E KA TAMAM SI KRIMINEL....

             1. D
              Dakord

              Na e shpiiiiiiiiiifeeeeeeeeeeet Mero ka marre persiper te rehabilitoje Lul non granten (non-grat jo nga SHBA por nga elektorati blu)

              1. Z
               Zina sallaksja hajdute mutit

               Po ky Luli kurre nuk u be lider. Te thuash te drejten Sala ja dha shancin o ky kish mendjen te bente pasuri e jo politike?

               1. T
                Tanguli

                Kur te kreh Amerika shiko se te ka ardhur fundi…

                Lini një Përgjigje