“Mjerë Rama dhe mjerë Çuçi”, Berisha nuk tërhiqet nga protesta: Policia do të bëjë zgjedhjen më të gabuar nëse na ndalon

4 Dhjetor 2022, 12:09Politika TEMA

“Mjerë Rama dhe mjerë Çuçi”, Berisha nuk

Sali Berisha pohoi se samiti i BE-së është i mirëpritur nga populli opozitar, por nuk dha asnjë shenjë tërheqjeje për protestën e thirrur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, zonë kjo e cila bën pjesë në perimetrin e sigurisë.

Ai theksoi se policia do të bëjë zgjedhjen e gabuar nëse ndalon protestuesit. Gjatë fjalës së tij për mediat, Berisha përcolli një paralajmërim për kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi.

“Samiti i 6 dhjetorit është ngjarje e jashtëzakonshme historike për arsyet që vijojnë; së pari Europa i bën të qartë duke u mbledhur në Tiranë, Putinit, se kjo zonë, ky territor është i saj dhe ekspansioni dhe ambiciet e tij në Ballkan janë të papranueshme. Mesazhi i këtij samiti i jashtëzakonshëm, ndaj e mirëpresim.

Por nga ana tjetër ky samit është i bekuar, pasi i jep mundësi popullit opozitar t’u dëshmojë mikpritësve se çfarë përfaqëson mikpritësi i tyre. Ai qëndron mbi drogën, krimin dhe votën e vjedhur. S’do kishte rast më priam se ky rast para 1 mijë gazetarëve në botë dhe udhëheqësve të botës.

Në këtë kontest Edi Rama ulet aty si i pakallur. Populli opozitar do i dëshmojë Europës dhe botës se ai që qëndron si mikpritës aty nuk është gjë tjetër veçse kreu i Meduzës së vjedhjes së zgjedhjeve, e drogës, një fantazmë që bredh nga samiti në samit.

Ky samit është një moment jashtëzakonisht i veçantë për shqiptarët. Nuk ka rrugë që mund të bllokohet përveç zonës ku mblidhemi. Nuk kemi asnjë ndërmendje, pasi jemi më të interesuar se Edi Rama për sigurinë e liderëve. Ne jemi zotër në qytete. Mjerë Rama dhe Çuçi.

Demokratët protestojnë në qytet, në shesh, por e dinë mirë se furimi i të zezave është në Surrel. E dinë mirë, se nga ata burojnë të zezat e vendit. Por protesta është në qytet. Policia do të bëjë zgjedhjen më të gabuar nëse na ndalon.”, tha Berisha.

 

41 Komente

 1. M
  Murgu

  Me këtë deklaratë Saliu i jep goditjen përfundimtare besimit te PD-ja si forcë pro perëndimore.

  1. k
   k

   Ja kanë futur rusët dy këmbët në një këpucë se kanë paguar paratë tjerët.

  2. Q
   Qytetari i Thjeshtë

   Ik o kokrra e legenit se ngele duke bër gam gam nga mëngjesi në darkë. Ke për të përfunduar ashtu si e meriton, i vdekur e i pakallur. Mjerë Shqipëria dhe shqiptarët nga kush janë udhëhequr në këto 30 vite të tranzicionit ! Nuk ke faj ti jooo, fajin e ka Nano që nuk të dërgoi tek vendi që meritoje pas 1997-ës po të la të helmoje dynjanë nga Jugu në Veri e deri në Kosovë. Por Zoti nuk harron edhe pse po vonohet shumë me ty...

   1. T
    Tomi

    S’na u nda ky sal pordha qe ne ‘91

    1. t
     te Dyve ja merr ne Goje ky Putana e shpelles

     saleh hamuti eshte baraz sa Muti i te dyve . Rraseni ne Halen e Kombit kte Funderine te Njerzimit qe shmeton gjithcka ku cfaqet

     1. V
      Vin

      plak matuf kujton se po ka njeri frik nga kta , ik mor cop kari me dy sy.

      1. T
       Tan_Tironci

       Mos e luj o trim!!! Se do ta hash...

       1. B
        Berti

        Ky eshte politikani me frikacat lere se cfare derdellit me fjale. Do ta shikoni si do te zbythet ne 6 dhjetor.

        1. O
         Ore ha zbatohen Ligjet per cilin do njesoje..

         Ore xhaxhi Sali ! Po mire se ste bie rradha te lexoshe kete mendim te thjeshte ... Por ha duhen zbatuar Ligjet. ! Dhe perse nje popull Voton ato Ligje. ! Ha Votohen dhe zbatohet keto Ligje kure shumica e Qytetareve te ndershem qe duhan nje Jete te qehte qe te zbatohen. ! Po pse more i uruar ja ben gropen vetes edhe pse gropa te heshte hapur nga Votat e Qytetareve dhe nga USA dhe nga Anglia dhe Evropa. . Kaqe i forte je ti sa deshiron te djegesh perseri Shqiperine Si ne 97 ,dhe Njerezit qe te besojne te vriten per ty dhe klanin tend..se ti dele me kaubojsat i shoqeruar ,,por ata qe te ndjekin Ty , perse duhen te denohen duke thyer Ligjet. ! Budall nuk je ,,Skizofren po ashtu nuk je. ! Ku te con mushka Ho i pjerdhur nga trute qe i ke mbushur breket nga frika e Drejtesise..

         1. O
          Ore ha zbatohen Ligjet per cilin do njesoje..

          Ore xhaxhi Sali ! Po mire se ste bie rradha te lexoshe kete mendim te thjeshte ... Por ha duhen zbatuar Ligjet. ! Dhe perse nje popull Voton ato Ligje. ! Ha Votohen dhe zbatohet keto Ligje kure shumica e Qytetareve te ndershem qe duhan nje Jete te qehte qe te zbatohen. ! Po pse more i uruar ja ben gropen vetes edhe pse gropa te heshte hapur nga Votat e Qytetareve dhe nga USA dhe nga Anglia dhe Evropa. . Kaqe i forte je ti sa deshiron te djegesh perseri Shqiperine Si ne 97 ,dhe Njerezit qe te besojne te vriten per ty dhe klanin tend..se ti dele me kaubojsat i shoqeruar ,,por ata qe te ndjekin Ty , perse duhen te denohen duke thyer Ligjet. ! Budall nuk je ,,Skizofren po ashtu nuk je. ! Ku te con mushka Ho i pjerdhur nga trute qe i ke mbushur breket nga frika e Drejtesise..

          1. S
           Skraparliu

           Po mire mor zoti saleh kur donte te protestonte ps kur ishte ne opozite e degdisje te stadiumi dinamo e fusha ali demi sheshin skenderbej e mbaje vete ata i coje ku doje ti edhe ata e kishin me kushtetut ty te lumte kur nuk te kekon njeri llogarri jepi bashke me liken se vetem ju zbatoni kushtetuten kur nuk ka shtet po te kishte nuk flisje keshtu.

           1. T
            Tropoja

            O sociopat,kur i vjen ngordhja qenit,shkon e pshur ne nje vend te shejte-thote populli,dhe ti o biri Vukut,kopil i Vicidolit,tashti te ka ardh ngordhja,dhe nuk din cfare ban,po si u katandise keshtu o palo burre,qe erdhe,si erdhe,ne jete e ne politike,po nuk dite, se nuk te len origjina dhe semundja psiqike qe ke,dhe sot je katandis ne kete derexhe.Qeverisja jote prodhoi shume krime dhe viktima,po tani je njeriu me i frustuar i politikes shqiptare,ti flen me viktimat,te cilat do te ndjekin ty dhe familjaret e tu,deri ne hakmarrje,do te dalin ne enderr 200 djem te tropojes,mijra te luftes civile,97-98,ty te ndjekin bashkepuntoret e ty,qe i helmove dhe vrave,vetem se ishin deshmitare te krimeve te tua,ti je nje moster i lindur,qe depersonalizoi atesia,udheheqja e PPSH-se,sidomos Xhelili e Ahmeti,ti je turpi i ketij kombi,po ketu do lahen te gjitha

            1. K
             KRYEKRIMINELI SALEH BIRISHI

             Ti do i hash mutin SHQIPERISE o birish krimineli

             1. p
              plumbin balllit pederastit me kembet perpjet !

              nqs ky Mosnter Imorale e Terrorist i Qytetarimit nuk e peson si Esat Pasha nga AVNI RUSTEMI SHQIPTARE , madje edhe ai xhuxhi i halese Bandes se Lalzit , Shqiperia nuk do ngrihet kurr ne Nivele te nji shoqerie Dinjitoze e Vlerash ,por do zvarriten ne te njeten Politike e Pisllik te ktyre 31-vjeteve te bere Pis e Ndyre nga surrati i ktij MUTI HALEJE saleh b. qe misheron gjithe Ligesine Njerzore te Botes

              1. A
               Asd

               Ha ha ha. Mjere Rama dhe Cuci? Pse cfare do te besh? Do marresh me vete kundragazin dhe syzet!? Ti duhesh rrahur ne mes te bulevardit dhe kur te jesh i shtrire ne rruge, duhet te kaloje e te peshtyjne familjaret e 4 qytetareve qe vrave ne 21 janar.

               1. T
                Tironc

                dordoleci i vucidolit eshte frikacak dhe llapazan Le ta provoje te thyer kordonin e policeve ne zonen e sigurise se e shef pidhin e Sheqere kurves

                1. e
                 edi: saleh , ksaj radhe kam t'spuru surratit ´´´´´

                 Kisha shume deshira ta shikoja ta marrin ZVARRE LIVE kte KryShkerdhatan e Kombit dhe hudhin ne Lane e perfundoj ne hale shpellari i peshtire mikrob i primitivitetit

                 1. x
                  xhoxhi

                  Dëgjo ti Sali:po të isha roje jote do të pushkatoja vetë ne mes të sallës.Turp një plerë po sjell vërdallë një Shqipëri të tërë këtu e 30 vjet.Me një fjalë don plumbin kokës,,

                  1. s
                   saliu

                   Po ik o monster, lere rehat kete vend,qe e shkaterrove me marrezite e tua , me krimet e tua , me korrupsionin tend.Ne burg e ke vendin.

                   1. t
                    titi

                    hahahaha po ky vet ka qen antar i partis komuniste te enverit tani bens ikur eshte i ndershem

                    1. k
                     kryeGamori Permjerve

                     T'shurrosurit apo te Permjeret quan ky Mut muti Pimaret e Majmunit ?

                     1. €bolason

                      Primatët e qoskave në €volicin , faza 2. kalimi në tezgë .

                     2. H
                      Haku

                      Si nuk del nje bir nene e te ti perplasi te gjitha maskaralliqet qe ke bere ne surrat e ti maresh me vete ne varr e ne boten tjeter. Turpi ka per te te mbuluar si nje antishqiptar. Nuk ka qit Shqiperia far me te keqe se ky, far komuniste-serbo-bolshevike. Nje e keqe edhe me e keqe se vet diktatori, babai i ketij, shpirteror. V.k

                      1. S
                       Saliserbi

                       Mirë, e gjeti justifikimin: dmth po na ndaluan policët - gjë që do të ndodhë- fajin e kanë policët, jo serbisali dhe likemonike. - Dmth nuk na lanë policët-(lexo: forcat europiane të sigurisë.) Ne s’kemi faj, ikni o budallenj në shtëpi se i hëngrëm atë që s’thuhet ER këtë herë, mbetet për t’ja ngrënë herën tjetër. Jam Saliberisha unë o budallenj dhe nuk rri pa ja ngrënë, më njihni mua apo jo?

                       1. T
                        Tregojini vendin kafshës së pa civilizuar.

                        Ik mor shkërdhat burrë,lëre rehat Shqipërinë dhe shqiptarët në hallet e tyre.

                        1. T
                         Tregojini vendin kafshës së pa civilizuar.

                         Ik kurvë burrë të shpëtojë ai vend.

                         1. B
                          Besi

                          Ky eshte fundi yt o plere

                          1. P
                           Poseidon

                           MOS E GUC GRETHIN ME KRONE SE KE GUC TE ZEZEN TONE.....................thone ne Veri.

                           1. P
                            Poseidon

                            MOS E GUC GRETHIN ME KRONE SE KE GUC TE ZEZEN TONE.....................thone ne Veri.

                            1. P
                             Poseidon

                             MOS E GUC GRETHIN ME KRONE SE KE GUC TE ZEZEN TONE.....................thone ne Veri.

                             1. P
                              Poseidon

                              MOS E GUC GRETHIN ME KRONE SE KE GUC TE ZEZEN TONE.....................thone ne Veri.

                              1. .
                               .Λ.

                               Kallëzoi Europianët Kallzorak . Në Strasburg përshëmbull , ti po deshe pse jo në Moskë , në Teheran . Strazon me shoqka i ke stërvitur , i ke gati për " luftën finale ", edhe tullskinnatzët i ke konsumatorë qefllij , e nuk do dyshojnë , që të lufojnë kundër kon-sumatorëve të tyre dhe trafikantët e popullit tënd do ta shesin kokrën e Shegës sa frëngu pullën . Është e rrallë shega , n'maj t'hats...sherebela , kamomili , pure e gështënjës , edhe këto i promovojnë shtetasit shqipëtarë [ pa dallim race ] me bindje edhe pse ti s'do t'ja diç . Nëpërkat në pullazkën tuaj vazhdojnë tee trafikojnë promollogjinë , po po , pornologjinë . Mos trafikoni të prerë por puro , se ndryshε si tredhim dot pedofilët . Do pyetur Ηoxha mbase të gjen numrin e trafikimit , të traphi-kant-eve dhe numrin e konsumatoreve παν-Europien . Kallzoi me kallzat kokpërpjeta që e hedhin përpjetë urrën , rno me kallzu të vërtën poshtërore . @Λukëκuqet dhe Κaλλëzat ε grynjta që trafikojnë Λibert@S' .

                               1. f
                                falje per fjalorin

                                Armiku me imadh ne historine e Shqiperise qe shkaktoj aq fatkeqesi vendit i mbeshtetur nga zagaret e tij.

                                1. E
                                 Eno

                                 Ne pidh te satom shkofj te qift derri lirien

                                 1. V
                                  Vini

                                  Njeri negativ mendjen vetem per keq e ke

                                  1. g
                                   gjergji

                                   Ne kuvendet e malcis Tropojes,Malcise Madhe thuhet e dihet se: Diskutimet e kuvendusve degjohej deri ne Shkoder,dersa ne kuvendin e Mirdites ndigjohej vetem gumzhitja e bleteve e mizave. Prandaj per mua qe i njoh ato treva e bertituna e kercenimi jane mentaliteti baze i tyre(ne fund asgje nuk ndodhe) Ndryshe nga kuvendet e Mirdites,fjale nuk del jashte kuvendit,nuk ka te bertinuna e kercenime,por ka aksion konkret shpejt e te miremenduar. Kuptojeni si te doni.

                                   1. A
                                    Ardian

                                    KUPTOHET KETA JAN TELLALL , KURSE KUVENDI MIRDITES VEPRON .

                                   2. R
                                    Redi

                                    Ky berisha veq me hap pun esht

                                    1. L
                                     Lomi

                                     Na i hoqi trrurin ky, ca esht kaq budall m si nuk i ka dashur njeher te miren shqiptarve

                                     1. k
                                      klodjan

                                      Ku njef polici as shtet ti m , kriminel je dhe pergjigjet i ke tipike si stresi sna ha per policine

                                      1. K
                                       Koli

                                       Mjer ky Saliu per veten e vete,taksirati jone qe e kemi ne rrethin tone

                                       Lini një Përgjigje