Pse SPAK nuk po heton Berishën dhe Metën? Rama: Nuk janë gjëra që bëhen me sustë

4 Dhjetor 2022, 12:31Politika TEMA

Pse SPAK nuk po heton Berishën dhe Metën? Rama: Nuk janë

“Pse SPAK nuk heton dhe merr të pandehur Sali Berishën dhe Ilir Metën?” Kjo ka qenë një nga pyetjet që iu bë sot nga qytetarët kryeministrit Edi Rama, i cili është shprehur se ai u përket njerëzve që kërkojnë më shumë nga SPAK, por sipas tij nuk mund të hedhë poshtë punën  e tyre të bërë deri më tani.

Mes të tjerash, Rama theksoi se hetimet nuk janë gjëra që bëhen me një të shtypur të “sustës”, ndërsa shtoi se nuk i përket atij apo qeverisë për tu përgjigjur për mos hetimin ndaj Berishës dhe Metës.

“E kuptoj shumë mirë dhe jam pjesë e të frustruarëve për punët e SPAK por nuk mund të shkohet as tek mohimi i SPAK dhe hedhja e baltës, apo mbi drejtuesit aktual.

Nuk janë gjëra që bëhen me sustë. Dhe do isha mirënjohjes që çështjet e këtyre personazheve të mos më vjen mua para sikur kanë të bëjnë me mua.

Kryeministri nuk arreston, nuk dënon nuk heton. Se po të ishte kështu unë do të isha i pushkatuar me kohë dhe nuk do të kisha pasur mundësi të pushkatoja.” tha Rama.

 

29 Komente

 1. A
  Asd

  Rama eshte i treti ne radhe. Si mund te flase ndryshe!?

  1. M
   Mira

   Edi Rama e ka shpalosur me kohe ambicjen e tij: te rrije sa me gjate ne pushtet. Per kete arsye eshte oportinist, harrojeni hetimin e Berishes dhe Metes.

  2. t
   titi

   po rama e ka vetem nje buton larg hahaha prandaj ndonjeher medjat behen qesharake

   1. t
    tosi

    do ti vije koha se shpejti ai qe duhet te jet ne burg do jet ne burg

    1. J
     Jorgo

     Po pse kly shefi i SPAK-ut eshte? Apo thuaj ky ndikon qe ta kete Salen jashte e perballe qe te siguroje menderen e vet mbi karrigen e KMinistrit...

     1. A
      Atehere perse Paguhen Miljonat me Suste ???

      Nqs nuk ka asnji rrezultat dhe asnji nuk mundet ta parashikoje ate ,se Spak do ishte nji Sukses apo nji Deshtim siedhe De Fakto rezulton nga Taktika Inrtiguese qe ka ndjekur gjithe kto Vite ,qe arreston per nji Kg Peshk dhe lejon Kriminelet ne Politike qe jane te ngjashem per nga Krimet e bera vendit me Sadan Hyseinin ne Irak e Gaddafin ne Libi , i ngjashem me Kriminelin e diktaorin Kilian _Pinonchet , perse Qeverria Shqiptare i akordoj Miljarda sakrifikuar Buxhetit te shtetit ,,,me te cilat mundet sot te ishin ndertuar te gjitha ato Shtepi per qytetaret e fshataret Shqiptare qe jetojne ne Mjerim ne kushte qe i gjen vetem ne Afrike ??????????? S'ka te bej fare me Susta i nderuar KM ,eshte e pavende ti justifikoni kte Vjedhje Monstuoze qe i behet ktij Populli nga kjo Politike qe i ngjan Piramidave te salih berishit me 97 -et , e cila ka per qellim siedhe atehere _vjedhjen e Varferimin e Shqiptareve , qe jeta e tyre ne shqiperi te jet e pasuportueshme dhe ata largohen nga vendi e Emigriojne jashte neper Bote !!!!!!!!!!____________________________________________________________________--------- Nuk mundet te themi se jeni ju Ai qe i diktoni kto Politika ,sepse ndoshta Drejtesia Shqiptare eshte Jashte Kompetencave te Shtetit Shqiptare , por ama ,, jo te vazhdohet me te tilla mashtrime . _ Nq asnji vend te Botes s'te paguan njeri Miljona pa bere Punen -prandaj kjo eshte nji Vjedhje e hapur e Planifikuar dhe me pasoja per kte Popull .Se nga njera ane varferohet s'jeton dot le Shqiperine dhe nga ana tjeter pasurohet Krimi i Organizuar ku ben pjes edhe Spak . Boll me ,shqiptaret kuptojne gjithcka luhet ne Politiken e shqiperise .por Ju ju genjen mendja se ju duken te gjithe si shpellari e fshatari ,qe ju kercejne bel danc nga Lalzi

      1. B
       Butonin e Sustes e mban Miku jon i Madhe

       KM i Shqiperise s'ka asnji Buton ne Dispozicion .

       1. B
        Besi

        Po bejani spakut kete pyetje sesht kompetenca e rames

        1. B
         Beni

         Gjyqesori eshte i pavarur nga qeveria o njerez

         1. p
          populli revoluar s'duron me Spak e lesh

          Gjyqsori or tej (sa vjet ke ne qytet zotrote ?) eshte i "Pamvarur nga Shteti P o l i t i k i s h t ) qe do te thote , nuk duhet te oinfluencohet Politikishte ,por eshte i varur pas Ligjit , dhe Deytres per te cilet Paguhet nga taksapaguesi Shqiptare per te bere Drejtesi ! nqs nuk punon dhe zhgenjen ne Rezultate ,ose akoma me keq, eshte e Korruptuar dhe nuk i sherben Shtetit , atehere eshte qeveerria ajo qe duhet ti Tregoj Vendin ! Oj na qenka Bordello e pamvarur shkerdhatat e Spak dhe gjithe maskarada e Drejtesise ,qe jan bo te gjithe me Pasuri si Sheike . Me Vila ;Prona , Hotele , Biznese , Jahte e c'i permban pragu . Kta jane Banda me i rrezikeshme e Shtetit Shqiptare , qe e mban Shqiperine ne kto Nivele Korrurpsioni e Kriminaliteti duke e bere jeten e qytetareve shqiptare ne kte vend te Pa Sigurte dhe Kercenues ,duke bere qe shqiptaret te largohen nga shqiperia ,sepse ktu nuk ka asnji lloj Drejtesie , sepse kta jane vet Krimi i Organizuar ne ate vend kjo eshte Llogjika e mosVeprimit ndaj krimineleve qe udheheqin gjithcka ne ate vend

         2. A
          Ani

          Do i vij koha dhe atyre plerave

          1. E
           Eno

           Ta bej sa me shpejt spak kete gje ti shohim brenga klushat e kurvave

           1. L
            Ledi

            Meta e berisha kriminela i njohim te gjithe

            1. R
             Reda

             shume shpejt do e shikojn dhe meta dhe berisha po h

             1. S
              Sildi

              Ku din kto injorantet cs ben spaku njeher

              1. G
               Gimi

               Jo po do dalin hapur po i hetojm qe ato te fshehin gjurmet,jam mir kto qe bejn pytje

               1. R
                Roni

                Ja shum shoejt do ju dalin te palarat e atyre

                1. s
                 sapa

                 Kjo puna e Spakut eshte si puna e parave te piramidave te shqiptareve ,qe ju premtuan dhe nuk pane gje me sy!Pra asgje nuk ju ndodh ketyre maskarenjve sepse jane nje shumice e madhe qe mbajne njeri tjetrin!

                 1. F
                  Flori

                  Kur te hetohen ato te dy vetem burgu do i prese

                  1. K
                   Klajdi

                   Sa me shpejt aq me mire qe te shpetojme dhe ne mos ti shohim me

                   1. S
                    Shqipetari Gjermani

                    i "Nderuari" Edi Rama:Leri "Dorashkat" themi ne Katunaret e Shkolluar Dikur kur kishte "Cecua Bicak"...e more vesh?? 1-Ish Presidenti Gjerman dhe nje Politikan shume i Respektuar per Kohen ne Gjermani z.Cristian Wulff...u DETYRUA te jepte Doreheqjen brenda 2-dy Javesh:::: Shkaku:Bleu nje Shtepi prej 400.000-mij Eurosh...nje shtepi Dykatshe i thencin...dhe NUK BERI PAGESEN NE RRUGE Bankare...Pra Gazeta BILD..shkrua pse Presidenti qe duhet te jete nje Shembull per te Gjithe ,anashkalon,Pagesen ne Banke...??Por e bene Privat ,,pra Pagoj Cash.. sepse pages ne Dore anashkalonte edhe TVSH..ne.. 2-Shkurt nje Prokuror i pamvarur dhe i pakorruptuar, ne Qytetin e Hanowerit..FILLOJ nje Hetim Kunder z.Wulff...Dhe Perfundimi Dihet...Wulff iku nga Politika..Pagoj TVSH..ne.. Ne Shqiperi de l kryeministri dhe thote:Nuk behen Gjerat me suste??Pse nuk Behen??Ka Plote FAKTE per Like Floririn dhe Berishen....pse nuk Arrestohen??Edi Rama..jeni bere Pjese e Kupoles se Politikes Korruptive ne Shqiperi..dhe Bashkefajtortre me ata qe permendem me siper..lol

                    1. E
                     Elvi

                     Do vi dita shume shpejt qe ato dy do japin llogari per demet qe i kane sjelle vendit tone

                     1. G
                      Gazi

                      Po e presim me padurim diten qe meta me berishen do dalin para drejtesise

                      1. J
                       Juni

                       Si cdo here tjeter dhe sot dhate pergjigjen e duhur kryeminister

                       1. A
                        Adi

                        Aman sa me pare te marrin denimin qe meritojnr Likja e Sali non grata

                        1. M
                         Miri

                         Likja t iki e tqihet me Salen hehe

                         1. I
                          Iso

                          Si mund te pushkatoi nje pardesybardhe,dy pardesybardhet e tjere?! Do te hapej loja pastaj dhe gjithe pasurite e vjedhura do ti ktheheshin popullit qaraman.

                          1. f
                           filgar

                           pse spak spo heton ramen? ai gjithashtu esht ne listen e zeze si nje kryemafioz, edhe gjyshen e vet e ka pas nga sicilia, e ka ne gjak mafiozllikun

                           1. L
                            Lila

                            Lila O milet , mos u lodhni kot, se keta te mallkuar i kane rrenjet e forta .Ata mbrojne njeri tjetrin....Bejne sikur shahen me njeri tjetrin ,,,,,, por ......

                            Lini një Përgjigje