Rama ironizon “Primaret” e Berishës: I duartrokas në tentativën për t’u përmirësuar, por janë shumë larg nesh! Jemi të pathyeshëm

4 Dhjetor 2022, 12:15Politika TEMA

Rama ironizon “Primaret” e Berishës: I duartrokas në

Kryeministri Edi Rama komentoi sot Primaret që po zhvillon Partia Demokratike, për të zgjedhur kandidatët e saj për zgjedhjet lokale që do të zhvillohen më 14 maj 2023.

I pyetur në lidhje me Primaret, Rama tha se nuk e di se cila parti po përgatitet fortë për vendoret, duke vënë në dukje kështu problemet e brendshme të PD-së.

Më tej Rama u shpreh optimist për zgjedhjet lokale, duke thënë se Partia Socialiste është forcë e pathyeshme dhe e organizuar.

“Jemi jemi të pathyeshëm, kështu që këto janë zgjedhje me një rëndësi të veçantë, i kemi dhënë shumë rëndësi, ju jeni edhe dëshmitar, përsosim në çdo zgjedhje organizimin tonë dhe jemi një makineri që nuk thyet, të tjerët i duartrokasim në përpjekje për t’u përmirësuan, por janë shumë larg nesh, ne pastaj e paguajmë me akuza jo na i grabitët, jo na vodhën, ne zgjedhjet i fitojmë”, tha Rama.

 

 

18 Komente

 1. t
  titi

  eshte shume e vertet e ka thene fiks

  1. t
   tosi

   po ai nuk do shqiperin nuk do ta coj shqiperin perpara ai do te vjedhi akoma me shume shqiperin

   1. M
    Mara emigrante ne Itali

    O tosi je si tave kosi ,Edi po e con shqiperine perpara or debil ,kush po e con sala ,kadavra e shekullit .,pergjigja e kryeminisyrit ishte shume dinjiyoze .ti duhet te jesh nje nga bajgat e sales o idiot .

    1. B
     Beni

     Primare ku votojne 16 vjecare dhe te vdekur

     1. B
      Besi

      Ben primare saliu sekretari komunist i spitalit

      1. A
       Ani

       Nuk krahasohet bleta me mizen

       1. E
        Eno

        Skemi cpresim nga rublaxhinjt

        1. F
         Fabjola

         Me fat qe kemi ne krye kete kryeminister

         1. A
          Aldi

          Ato me thn te drejten jan cop cop

          1. Y
           Ylli

           Ato as nuk permenden per gj se jan per turp

           1. D
            Didi

            Hajd mo jepja i nie duartrokitje mos ti duket vetja aq pa vler

            1. O
             Olti

             Ata te poshter nuk duam ti shikojme me me sy

             1. N
              Nardi

              Keto te pd na jane bere vdekje para syve

              1. A
               Andi

               Realisht jane shume larg rames e gjithe opozita bashk

               1. J
                Joni

                Me ato antar qe ka opozita asnjehere sdo e arrijne ramen

                1. G
                 Goni

                 Aman se dhe ato qe i ka opozita te korruptuar i ka

                 1. O
                  Oni

                  Ato te opozites mir qe nuk hane kokat e njeri-tjetrit ,mos te na duket ndonje cudi nese ndodh

                  1. N
                   Niko

                   Ik e pirdhu thuj sales haahh

                   Lini një Përgjigje