Rama reagon per prishjen e Hotel "Prestigj":Fundi i një historie mizerabël babëzie ndërtimesh në shkelje të ligjit për qëllime fitimi!

4 Dhjetor 2022, 16:56Politika TEMA

Rama reagon per prishjen e Hotel "Prestigj":Fundi i një historie

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Irfan Hysenbelliu, pasi ky i fundit e konsideroi hakmarrje politike ndaj tij shembjen e "Prestige Resort".

Përmes reagimeve në Twitter, Rama shkruan se Hysenbelliu po bën rolin e viktimës pasi iu shemb një pallat pa leje. 

"Një leje zhvillimi është njësoj me një leje ndërtimi sa ç’është një çertifikatë lindjeje baraz me një leje drejtimi!Të bësh viktimën e lirisë së medias pse t’u prish një pallat pa leje është njësoj si të bësh viktimën e dhunës policore pse s’të lënë ta ngasësh makinën pa patentë!

 Ky operacion i përfolur, përqeshur e anatemuar nga gjithë kundërshtarët tanë s’ka asnjë lidhje me median.Ka të bëjë vetëm me fundin e një historie mizerabël babëzie ndërtimesh në shkelje të ligjit për qëllime fitimi!Zor se ndonjë ndërtues do i bëjë dot karshillëk ligjit paskëtaj!Janë deri tani 15 vendime konfiskimi.

Kjo e sotmja s’është e vetmja prishje, e në ndërkohë kontrollet po vazhdojnë. Do të futet një normë e re ligjore për kontrollin e detyruar sistematik (maksimumi çdo 60 ditë) të zbatimit të lejeve të ndërtimit. Të tjerat janë llogje pa lidhje!", shkruan Rama.

75 Komente

 1. N
  Nqs do isha KM

  Do veproja dhe heshtja duke injoruar Kriminelet e Medies dhe do ndikoja qe Spak te fillonte Hetimet e gjetur Burimin e Miljonave te financura . Qe te merresh me kto funderinat e njerezimit do te thote t'i dhurosh vemendje ,gje te cilan aata s'e meritojne ne asnji rast

  1. l
   ligjshmeri

   Edo ec para dhe mos I pirdh fare keta zagaret e saliut dhe politikes se tokes se xanun qe shkaterroi krejt Shqiperine .Edi kryeminister deri me 2029,PS fiton 60 bashki ,sali foltorja 1 bashki edhe 60 primare ne 2023.

   1. c
    colo

    Ky Hasanbelliu edhe gazeten sportive qe ka e ka kthyer ne gazete propagande per resortin e shembur. Njeri i shembur ne tru.

  2. b
   ben.

   Po mire more karagjoz, ti i firmose lejen zhvellimore, po ishte pa leje ndertimi , si e le kaq vjet???? Si shkoje haje e pije ne 1 objekt pa leje, nuk e dije??? Pse nuk e prish dhe pallatin ne mes te tiranes??? Apo e ka fajin Saliu edhe per lejet e tua?

   1. T
    Taulant

    Gjithe Tirana eshte me ndertime pa leje ? Pse u prish vetem ky ne Kavaj. Nuk ndertohet shteti keshtu kerric.

    1. T
     Taulant byrektorja

     O Taullan bythqiri ...si ndertohet shteti dmth ?? Si barakat e Lanes ne kohen e Saliut qe qelbej ere shure dhe mish i percelluar ?? Ju verboi puna e Rames mor qen , dhe se kaperdimi dot qe do ngordhni ne opozite ....atje e keni vendin ne nevojtore ....

     1. D
      Deda

      Sa i pelqen socialisteve emri taulant pasi ky budallai BYREKTORES edhe byrekun me mut e han po ti thote Partia dhe Edii. Njeri me te devotshem se ky qe shkruan nga 150 komente ne dite nuk e ka PS. Ore po te pakten hiqe Qirjen e Bythes dhe ha vetem byrek se e ke nga anet tuaja kete Mysabelliun apo do e besh Kosovar Po te ishte nga veriu apo nga Kosovae do te kishe material per te share e dhjere sa te duash per gjithe "Maloket" dhe Kosoven. Ik shporru tashti e shkoj e bej shurren Qelbanik se na qelbe Temen me shkrimet tuaja Ndyresire qe vetem byrek me mut han

    2. p
     pallamari

     O ben ta futsha tre here me i vend po qenke legen

    3. j
     je me vonese shume per keta hajdute

     kete shembje me tritol e ka zili edhe plaka avokate kalaja qe u ja premtuar ceceneve se do rrafshoj Tiranen.

     1. T
      Taulant

      Nuk e ka gabim se Tirana eshte e mbytur prej ndertimeve pa leje. Nuk do kete tritol te mjaftueshem per te shkaterruar betonin e Rames

     2. T
      Taulanti

      Keshtu vepro,Shteti eshte shtet.Ka 30 vjet qe ne kete shtet ai qe ka Paren,ben si i do bytha.Ai qe ka bo ndertim pa leje,dhe ku,buze Detit qe eshte prone e gjithe Shqiptareve,Prishini,dhe keta Buca pronare qe tallen me Djersen e punetoreve,rrasi brenda po kundershtuan.Shteti duhet te Funksionoje.Zgjidhni dhe nje Drejtus SPAKU te paperlyer,mjaft me me Drejtues qe i sherbejne Likes dhe Sales,duhet te pergjigjen per Floririn,Cez,Vrasjet e panumurta,per te gjitha.

      1. T
       Therritini mendjes

       Po mire more tifoz Edi tha qe do ti konfiskoje shteti dhe do perdoren per shtetin . A e kemi luksin te SHEMBIM nje investim 30 milione Eurosh , nese ishte jashte rregullave e merrte Shteti , punesonte shteti dhe fitonte shteti . Ne po i falim alabarit durresin sepse do hedhi 60 Milione Euro . Kurse ja lejojme vetes Te hudhim ne plehra investim 30 milionesh sepse kryeministri e kerkon patjeter ta poshteroje zoterine Edhe Enveri me shtet i ka bere hakmarrjet kunder te PASURVE , bile edhe shkaterrimin e kulteve fetare , kisha dhe xhami . Dhe atehere shume si puna jote e kane pershendetur kte veprim .

       1. s
        shoku yt

        Te paska informu vete shoqja Salije Berisha me duket dhe une ta mbeshtes mendimin deri ne rreze

        1. K
         Komunisti skandinav.

         Varet si e shikon. E para , ai hoteli ska bere 30 milion. E dyta , eshe sikur te ishin 30 milion , merri si investim ne shtetin ligjor. Ky eshte investim ne ligj per te parandaluar te gjithe ata qe zaptojne toka e ndertojne ne bregdet. Qe çdo vit bënin dëm 10 fish me shume. Mund të më thuash sa 30 milionsha duhen per te rregulluar bregun nga Durresi deri ne Kavaje? !!!!

       2. k
        k

        Po ishte pa leje,me tokë të zaptuar apo "fituar"me gjykatat e korruptuara,të lumtë dora,matrapiku,dhe dinamiti se këta horra të degjeneruar duhet të mësojnë kush eshte shteti.

        1. S
         STE DU POR HALLALL PER IRFAN ILIR METEN

         NUK KAM NDONJE SIMPATI PER TY SI KRYEMINISTER PASI NA KE ZHYT NE VARFNI ME KTO PENSIONE MIZERABLE POR PER KET RAST JAM BASH ME TY . SUN KA LIDHJE ME LIRINE E GAZETARISE KJO SHEMBJA E PERFITUSIT IRFAN ILIR META POR ME NDESHKIMIN E KORRUPSIONIT DHE SHFRYTEZIMIT TE MEDIAS E POLITIKES PER TE ABUZUE. NJE BRAVO TE MADHE Z RAMA DHE UROJ TE KETE TE VERTETE TE PA HARRUSHME KY ZOTIMI YT PER VAZHDIMIN E PRISHJES DHE KONFISKIMIT..

         1. N
          Nje qytetar.

          Z.kryeminister Rama e thate nje fjale me vend. Ky eshte operacion madje special sikurse operacioni i Vladimir Ilic Putinit ne Ukrahine. Sot kjo arme eshte ne doren tuaj. Nese do kishit patur te tjera ky popull do kish prosperuar keto 10 vite dhe jo te merrte arratine. Populli e thote qarte: Ky stan kete bulmet ka. Dhe stani i femijve te krimineleve te firmave te pushkatimit nuk mund te kete tjeter. Por mos u trishto o popull se fundi ketij dallkauku po vjen dhe ne dore do i ngeli vetem peneli.

          1. M
           Moisi Golemi

           Qytetar. E ke trurin të lidhur me b¥thën.

          2. T
           Teo

           Ju desh Rames 10 vjet qe ta merrte vesh nese ish Ber me.leje apo leje? Prandaj do dhe nja 3 mandate qe ti kuptoj gjerat...per te miren tone qe te hame.me.luge floriri. Po mir para CA kohesh a nuk ish po vete KY budalla qe na thosh ky kompleks esht kryeveper? Se njoh iranin e ase hyn ne xhep,po duket si hakmarrje.. Ndonje.pazar I prishur... Me siguri delet socialist do i lepijn bileta Rames ,dhe pa buke te rrine vec ti puthin bythes Rames. Merr berishen e meten e ikni pirdhuni te tre,se nje mut jeni

           1. h
            henri

            Kaq kriminel dhe te pa pergjegjshem jane keta PISZESMEN sa qe ndertojne e zaptojne ku ti doje qejfi, ky qelbesire duhet arestuar por hapin ndonje medja per te mbrojtur hajduterine qe bejne. Eshte e turpshme per ata ndyresira qe e perkrahin por hajduti hajdutin mbron.

            1. L
             Latif Dreqi

             Mos u merzit se keshtu do ia zhbejne dhe Lindes lejen..do rrojme e do shohim.

             1. N
              NO PASION

              HAKMARRJE E PASTER...PAMVARESISHT SE UNE BESOJ SE KY ESHTE KRYEMINISTRI ME I MIRE QE KA PATUR SHQIPERIA ...NE SARANDE U KAP MJE GRUP QE FALLSIFIKONIN DOKUMENTAT DHE PERFITUAN RRETH 4 HaTOKE ANES DETIT DHE U ARRESTUAN SHUME VETE MIDIS TYRE EDHE NJE NOTER I NJOHUR POR PO NDODH CUDIA E PADEGJUAR NDONJEHERE NE NDONJE VEND TE BOTES.....U BLLOKUAN NGA PREKURORIA VETEM DY TOKA RRETH 800 M2 PER TE CILAT U BE DENONCIM NGA NJE QYTETAR NDERKOHE ME TE NJEJTAT DOKUMENTA TE FALLSIFIKUARA DHE TE NJEJTET PERSONA KANE RREMBYER MBI 4HA TOKE NE TE NJEJTIN VEND NE ZONEN TURIZEM KANALI I CUKES DHE PER HABI ATO TOKA JANE AKOMA NE PRONESI TE KETYRE TE ARRESTUARVE DHE PO SHITEN SI TE RREGULLTA SEPSE SIPAS PREKURORISE NUK KA DENONCIM...PO KUSH E KA PER DETYRE TE DENONCOJE VJEDHJEN E TOKES SE SHTETIT QE ESHTE LULISHTE ????? QYTETARI.....APO E KA KOKEN TEPER...PSE E LIDHA ME RESORTIN SEPSE LIGJI ZBATOHET KU I INTERESON KRYEMINISTRIT ...DHE TE MOS PERPIQET TE SFORCOHET QE TE NA MBUSH MENDJEN SE KY VEND BEHET...

              1. B
               Bora

               Ligjet jan per te gjithe

               1. E
                Elona

                Mendoj qe Rama ka marr nje vendim te duhur

                1. A
                 Ani

                 Mire i ke thene gjak pirsave

                 1. E
                  Eno

                  Kushdo qe shkel ligjin le ti sekuesttohet ose prishet objekti

                  1. j
                   jani

                   nje dit do humbasesh qeverin ! berishen ti e di mir : te parat do jen shtepit e tua surrel me pas edhe shum tjereve

                   1. G
                    Gerto

                    Vendim mjaft i drejte si gjithmone,kujt ti djege le ta mbaje

                    1. J
                     Joni

                     Perpara ligjit te gjithe jemi te barabarte,keni vepruar shume mire

                     1. t
                      tata luigji

                      Ketij hajduti Mullahbelliut duhet shembur cfare ka ndertuar, nje hajdut qe duhet marre zvarre, kjo eshte kur perqesh ligjin dhe shtetin duke bere te fortin nepermes medias se tij te qelbur BRAVO EDI GJIGANDI MESOJE KETE POPULL SE PARA LIGJIT DHE SHTETIT DUHESH TE JESH I DREJT BRAVOOOOOOO

                      1. V
                       Visi

                       Kshu esht kur nderto pa leje

                       1. G
                        Gzimi

                        Ne sna mba te bejm nje shpi pa leje ky i babzituri ndertoj gjysmen e pazhit te durresit

                        1. N
                         Nila

                         Bravo rama qe prish ndertimet pa leje

                         1. d
                          dani

                          Eshte e turpshme qe kthehet ne politike dhe mbrohet nje shkeles i ligji, nderton nje rezort pa asnje leje dhe thote eshte hakmarje. Vetem shpellaret e mbrojne kete ndyresire por shpellaret te trash jane.

                          1. c
                           ce

                           Po ky hunderri Irfan Hysenbelliu , i babezituri nuk i doli gjithe Mak Albania qe e bleu per nje cope buke po doli deri ne reren e detit duke u sjelle me bregun e detit sikur te ishte mbreti i Shqiptareve dhe paska dashur hunderri ta bllokoje fare bregun dhe te zaptoje dhe detin nja 10 ha dhe te ndertoje dhe port per Jahte. Tafmaja e madhe thote populli te le pa gje. Por ka faj dhe shteti qe e ka lene te zere pjesen 100 m nga bregu me ndertim qe duhet te rrafshohet me token e kujtdo qofte ndertesa qofte dhe e Donald Trump. Pra aksioni per pastrimin e bregut nga ndertimet e cmendura qe pengojne zhvillimim urbanistik te bregdetit dhe levizjen e lire te qytetareve ne breg duhet te vazhdoje ne gjithe vijen deri ne Ksamil apo Velipoje.

                           1. Z
                            Zyko

                            Veprim skandaloz dhe I pa imagjinueshem. Nuk me duhen dokumentet. Supozojme pa leje. Ku ishte qeveria deri tani? Kush nuk kreu detyrohen? Pse prishet kur sapo nxore ligjin per sekuestrim dhe keto miliona euro te viheshin ne sherbim te vendit? Pse nuk priten vendimet e drejtesise pastaj te shkohet ne veprim? Rama po kthehet ne nje perbindesh po aq i rrezikshem sa edhe Berisha. Turp e fatkeqesi per vendin.

                            1. T
                             Tedi

                             bravo Edi Ligjet jane per te gjithe njesoj

                             1. M
                              Monika

                              Fane ziu te gjitha pronat i ke vene me mashtrime dhe lepirje politike. Ta nisim me News24 qe e zhvate me parate e bankes Credins. Thuaja Drejtesise se sa para ke hedhur nga xhepi yt i grisur per News24 dhe Gazeta Shqiptare e BW. Pastaj kalojme te Universiteti Luarasi. Vodhe konviktin e shkolles se gjuheve te huaja Asim Vokshi. Krim ne bashkepunim me pushtetin. Vodhe Birra Tiranen, Vodhe Birra Korcen. Ti je borxhliu me i madh ne Shqiperi dhe familja jote dhe djali yt kerric ben jete luksi. Ti kujton se i vjen keq njeriu per ty? Te mos flasim per ish Mak Albanian ku sot ke bere Prestigin tend alla katunari totale. Ik o malukat se na e shpifet Tiranen ti dhe soji yt.

                              1. r
                               robi

                               Po cdo media me hotele ne buze deti duke penguar zhvillimin urban dhe lungomaren qe do ndertoje shteti. Apo ketij te babeziturit Irfan qe gjoja eshte pronar media dhe merret me birra, hotele , i duket vetja si Ahmet Zogu dikur qe bente cte donte me trojet shqiptare .Dhe ky hunderri Irfan ju duk vetja pronar deti dhe beri beton deri tek buza e ujit , turpi i botes. Por dhe zinxhiri komandues i Ikmt se ne Kavaje apo Durres qe mbulon zonen duhet te perjashtohet nga puna dhe te jape llogari qe ka lejuar nje marrezi te tille ne buze te detit duke e lene Irfanin te ndertoje si ne arat e babes vet me nje grykesi te tmerreshme .Pa lere kur kercenon dhe spiuni Agush se po vjen llogaridhenja , ik se na qave trapin me keto kercenime qe trembin vetem kalamanjte.

                               1. r
                                robi

                                Po cdo media me hotele ne buze deti duke penguar zhvillimin urban dhe lungomaren qe do ndertoje shteti. Apo ketij te babeziturit Irfan qe gjoja eshte pronar media dhe merret me birra, hotele , i duket vetja si Ahmet Zogu dikur qe bente cte donte me trojet shqiptare .Dhe ky hunderri Irfan ju duk vetja pronar deti dhe beri beton deri tek buza e ujit , turpi i botes. Por dhe zinxhiri komandues i Ikmt se ne Kavaje apo Durres qe mbulon zonen duhet te perjashtohet nga puna dhe te jape llogari qe ka lejuar nje marrezi te tille ne buze te detit duke e lene Irfanin te ndertoje si ne arat e babes vet me nje grykesi te tmerreshme .Pa lere kur kercenon dhe spiuni Agush se po vjen llogaridhenja , ik se na qave trapin me keto kercenime qe trembin vetem kalamanjte.

                               2. Y
                                Ylli

                                Bravo Edi. Qeveria ka vepruar sipas ligjeve shqiptare. Mirë ja bëtë këtij krimineli politik e ekonomik. Kështu lëviz ky kriminel ekonomik duke u marrë edhe me pastrimin e parave.

                                1. P
                                 Prishtinaliu

                                 "Jashte Kosovari Irfan Musabelliu" Mire ja kane bere ketij se vjen nga Kosova dhe hapet bythesh

                                2. R
                                 RED

                                 Shqiperi te kam dhjere nuk do behesh asnjehere

                                 1. T
                                  Trebeshina

                                  Fakti qe Like hajduti i doli ne krahe Fanehysenbelliut,tregon se qeveria ka plotesisht te drejt,gjithe cibanet si ky duhen ndeshkuar,te binden njehere e mire qe nuk jetojm ne kohen e rrumpalles Sali shpellarit.

                                  1. 1
                                   19

                                   Ja ka ber aq mire sa ska ky kokra e kurves eshte vet .por kti irfanit ja ka ber mire .ja ka lujt fen

                                   1. J
                                    Jon

                                    Une Edi Ramen nuk e kam shume qejf por per kete rastin e kesaj prishje e pergezoj. Kur kalonim ne plazh ishim te ofenduar dhe te neperkembur nga fodulleku dhe prepotenca e ketyre hotelxhinjve hajdute dhe te pangopur me djersen e popullit. Ky nuk eshte I vetmi..

                                    1. I
                                     Iris

                                     Po kshu esht kur e privatizoi detin e ja futi beri ndertim aty pa pik llogjike

                                     1. A
                                      Arber

                                      Te lutem prish edhe karburantin e Kastrati ne autostrade para se te vish te Casa Italia. Ciban qe ka devijuar trugen dytesore.

                                      1. E
                                       Elisa e Spiros se Palit

                                       Le te guxoje tek Kastrati por e con me mushke tek Linda dhe Zaho ne darke ai. Dil nga ish-sheratoni te shohesh kullat qe ka ngritur Kastrati duke zaptuar e rrafshuar parku...Kastrati ia pret veshet nipit te Spiros.

                                      2. R
                                       Renis

                                       Mir tju behet te babziturve, kshu esht kur ndertojn vend e pa vend

                                       1. C
                                        Canon

                                        Deri dje, hante e pinte kabineti ministror. Tao Tao e kishte kthyer ne shtepine e dyte, sa u prish pak pazari edhe pronari futi hundet vend e pa vend, fap tritolin ne dyleksh. Demokraci made in China.

                                        1. F
                                         Fate

                                         Une mendoje qe prishja eshte bere me mareveshje njelloj si skema e prishjes se pallatit te Lulezim Bashes. Irfani te hedhi ne gjyqe qeverine, Rama I jep 30 million euro qe I ndajne bashke. Pastaj Rama e shet truallin te Arabet per 20 million euro Dhe I ndajne perseri bashke. Eshte nje loje qe te marrin leket e popullit Dhe populli te jete I limtur qe po ja vjedhin leket. Prandaj edhe politikanet e tjere nuk ndihen

                                         1. P
                                          Pidh se lirohesh

                                          Mir fanes ja prishi po shpine e edit ne surrel kush do e prishe?

                                          1. L
                                           Lenci

                                           Mero, si eshte e mundur qe boton komentet me nje emer e nje rresht. Ti je aq i zgjuar te kuptosh se keto i shkruan nje dore. Si eshte e mundur te botosh keta kerpushat e bythes te Edi Rames, kur ti e kupton se ai eshte nje i cmendur psiqikisht. Ky shkaterrim do paguhet me taksat tona. Dalengadale.po behesh e kunderta e Mero Bazes qe kam njohur. Dhe kjo me trishton.

                                           1. O
                                            Oni

                                            Cdo gje qe ndertohet paleje normal qe prishet

                                            1. K
                                             Kevi

                                             Kushdo qe shkel ligjin duhet te jape llogari

                                             1. E
                                              Emiljano

                                              Ti mire ben qe i shemb,pyetja eshte pse i lejove te ndertoheshin nga fillimi pa leje

                                              1. S
                                               Semi

                                               Ka ndertuar dhe Kastrati nje mur te shemtuar betont buze bregut ne Golem...aty kalojme....

                                               1. L
                                                Lenini

                                                Do prishet, bashke me ate pishinen para hotelit.

                                               2. F
                                                Fate

                                                Kjo eshte si loja me pallatin e Lulezim Bashes qe e prishen me marreveshje Dhe Lulezimi mori milliona Euro. Edhe rezorti eshte prishur me marreveshje qe te mbuloje milionat e taksave te papaguara Dhe shikoni kur qeveria Me gjyqe ti japi 30 million euro demshperblim. Jane bashke te gjithe

                                                1. t
                                                 titi

                                                 qesharake se si njerzit akoma m3ndoj se nuk ishte vendim i drejt

                                                 1. t
                                                  tosi

                                                  mire ja ben cdo njeri rshte i njejt dhe duhet te rrespektojn ligjin njesoj

                                                  1. K
                                                   Koli

                                                   I iku nje prone e Ikir Metes Mutit.Por ka dhe 99 te tjera.50 per qind e pasurise se Irfanit nga Skrapari eshte e Like Hajdutit.Shume vjete perpara gazeta me e madhe Gjermane e asaj kohe shprehej:Politikanet me te korruptuar dhe me te pasurit ne Ballkan jane:Ilir Meta dhe Gjukanivic i Malit te Zi.Kerkojeni Gazetat Gjermane dhe Austriake te 10 viteve perpara dhe do ta kuptoni kush eshte Likja.Likja atehere ishte Kryeminister dhe asnjehere nuk u shpreh.

                                                   1. f
                                                    fifa

                                                    kush flet, ky qe vetme te teatri ka ndertu 16 pallate, ky flet per ndertime pa leje, o shoku mos ja largo hallet popuit me ndertime pa leje, populli ska buke, cmimet ne stratosfere, ja pse ti merresh me ndertime pa leje qe ti largosh hallet popullit me propaganda ndertimesh pa leje

                                                    1. A
                                                     Artur

                                                     Kush i pagon shpenzimet per prishjen e hotelit pa leje? Shpresoj qe jo takspaguesi.

                                                     1. E
                                                      Emigranti U S A

                                                      Z Rama kam votuar njehere ne 92 si qorri duke degjuar fjalet e bukura te Sali katranit . Ky vend ka nevoje per zot dhe ne e befsh ti kete pune do te hysh ne histori nese jo harram besimi i popullit . Ke me vehte shumicen me te ndershmen qe nuk therrasin si ajo pakica matane e foltores qe duken shume po jane shume me pak te siguroj , do te lutesha sa me shume shterngojua rripin maskarenjve se therrasim shume se kane vjedhur shume e nuk dijne si do te mund ti ruajne .

                                                      1. K
                                                       Kavajsi

                                                       Hajde rralla.????kush e ka ,me mire vone se sa kurre ,tao tao gjithemon i gatshem te kesh opinion budalla 20 karatesh te kane hedhur trute e gomari o keric kavaje nxito se ke kohe te rregullohesh.

                                                       1. s
                                                        shkumbini

                                                        Ndertimet pa lejepa leje duhet te prishen per dite sepse po demtojne vendin e interesat e njerzve te ndershem negjithe teritorin e Shqiperise. e shktarruar bregdeti,qyetet.Shume shkollave i eshte marre oborri i nxenesve dhe kane bere shtepi banimie vila.Ne Elbasan kane privatizuar shkollen"Sule Misiri"se bashku me oborrin e saj,Kane zaptuar gjithe oborrin e shkolles Naim Frasheri dhe kane ndertuar shtepi, vila e pijetore brenda oborrit.Per dite po dhunohet teritori i Paku Rinia etj..

                                                        1. j
                                                         justice

                                                         Po pallatet pa leje ne Vlore kur do prishen km se ti kalon andej dhe i shikon ...

                                                         1. G
                                                          Gazheli mik i irfanit

                                                          Per mua irfani eshte vemje dhe kurve burre dhe e meriton ti prishet por ti o Ramush je me moterqire dhe kurve se irfani.

                                                          1. K
                                                           Koli

                                                           Do e besoja Gebelsin tone nese nuk hante pinte e qinte me skorten e laviret e Rilindjes ne kete hotel. Po pasi ben keto dhe transformon obor e pishina sipas shijeve te tua , eshte veshtire te besosh

                                                           1. D
                                                            Drini

                                                            Dakord. Po ti perse i beje arkitekturen e pishines?! Perse haje e pije atje. Perse jane legalizuar prej teje vila e hotele te shemtuara?!

                                                            1. a
                                                             arben

                                                             nuk kuptoj cfare eshte nje leje zhvillimi ,kur tjetri me bene nje ndertim pa leje?grazie

                                                             1. U
                                                              Une plaka nga vlora qe ndertova nje mur pa leje

                                                              Ke bere shtet o qerrata i nenes!

                                                              Lini një Përgjigje