Tërhiqet nga 'Primaret' Shemsi Prençi: Nuk njoh procesin! Socialistët po votojnë me emrin në listë, demokratëve iu shkruhet me dorë

4 Dhjetor 2022, 13:38Politika TEMA

Tërhiqet nga 'Primaret' Shemsi Prençi: Nuk njoh procesin!

Kandidati i primareve të Partisë Demokratike në Kamëz, Shemsi Prençi deklaron se nuk do të njohë procesin, për shkak të parregullsive me listat e votuesve.

Prençi thotë se në votime janë duke marrë pjesë socialistë, të cilët e kanë emrin në listën e miratuar nga kryesia e PD, ndërsa demokratët detyrohen të votojnë duke shënuar emrin me laps e letër.

Prençi garon në primaret për Bashkinë e Kamzës përballë Asllan Dogjanit dhe Arjan Hoxhës.

Denoncimi i Prençit:

Modeli i votimit ne Primaret e PD Kamez!

Socialistat kanë emrin në listën e miratuar nga Kryesia e PD Kamëz, ndërsa Demokratëve ju shkruhet me dorë emri.

Në këto kushte jam i detyruar të mos e njoh procesin dhe ti kërkoj PDSH një proces të dytë, duke i dhënë kohë konsolidimit të infrastruktures zgjedhore në Primaret e Partisë Demokratike.

54 Komente

 1. O
  Olti Hipopotam Curri

  Po po socialistet e kane fajin per cdo manipulim dhe vjedhje ne Pd.

  1. B
   Bimi

   Nga nga e di ti Shemso se jane socialiste apo ua pe dhe ishin bere synet.

   1. A
    Ada

    Jan lafshkausha soncialistet

    1. L
     Likja

     Ti Ada vetem me socialiste e boke,se ja u njifke miir ate shokun,

   2. S
    Shkelzen

    Per cfare primaresh flasin keta kjo turme qe i shkon pas nongrates. A ka primare apo zgjedhje te ndershme me nje kryetar partie kriminel dhe hajdute qe lufton te mos u marrrin parate e vjedhura femijeve te tij. O zot sa donkishote

    1. N
     New York

     Primaret e Saliut jane tallje kari me loket dhe keta e marin seriozisht.Ehhh c'na ka gjet me keta shpellaret

    2. J
     Jorgo

     sh. te drejte ke o Shemsi, do jene ngaterrue se dhe ti dhe Asllani keni qene socialista

      1. m
       marti

       Jo vetem socialist po me bythqire se ky shemso nuk ka. Ia ka mbush mendjen vetes se eshte ekspert sigurie se ka qene kufitar qe ne kohen e shokut enver shems pordha.

      2. T
       Tan_Tironci

       Ta kam thone si ne Facebook si ktu, ske me bo hajer asnjehere..... kshu o kur kercen sa ne nje hu e ne tjetren. Ske shtylle kurrizore. Ky o problemi jot. Rob pa dinjitet. Ngele tere jeten tu spiunu sa here ste vjen persmbari ty. Hajt, karte e djegme, kalofsh bukur.

       1. r
        realisti

        Z. Prenci, me vjen ke qe se ke kuptuar akoma qe je nje limon i shtrydhur dhe nuk vlen me. Si kalit qe i kane rane patkojt dhe nuk e vihen me te tjera. Je plak per kete pune ti, shko futi nje dopio raki she mbaj foton e z. berisha tek dhma gjumit. Ju shkerdheu te gjitheve Sal Ram Berisha dhe prape nuk hiqni dore nga ai. Lum si ju, besniket e partise.

        1. b
         beni

         Kur flasin keta plehra qe shetisin nga partia ne parti.

         1. P
          Poli

          Kta Premcet here me njerin here me tjetritn...kusheriri ktij nga Drejtor I Sales ne Drejtor hetimi me Sozialisten as ja kishte idene punes nje mendjemadh qe as mirmengjes nuk thoshte...sot vegjeton ne ildkpi....

          1. T
           TAHIPI

           Po preÇi -preç ngelet. Njefar Ahmeti u gradue bajaki nalt ne polici dmth kry polic, drejtoj per marak, coj 5 polic me arrestu Dritan Dajtin dhe 4 prej tyre (gjynah, bije nenash) i vrau Dritani shpejt e shpejt, e kjo se Kryepolic Ahmeti e kishte organizu shum mire aksjonin. Ky shemsiu ashtu si tip spiuni duket... dmth te 2 preça.

          2. D
           Demo Leshi

           U kam dhjerë me një mut me primare e budallallëqe të tilla. Ore budallenj po bëhen zgjedhje me Sali MUTIN? Ai është simboli i maskarallëkut, gënjeshtar i lindur, mashtrues e simbol i së keqes. Gëzuar Ramazonin!!!!

           1. E
            Emiljano

            Po cfare primaresh thua o te shpelafte mortja,jeni njerez me bisht akoma nuk beni dot primare ju

            1. S
             Simpatizanti

             Shemsi Preshi ka kundeshtuar ne nje fushate A Peken vellain e te madhit Cim Peka qe te ndalonte nje manifesitm socialist dhe pretendon akoma qe ujku me lekure qengji te beje votime te drejta

             1. S
              Sali palla

              Çfarë gomari mashkull është ky, o zot çfarë injorantesh kanë drejtuar policininë , kjo është tragjedi…..

              1. G
               Genti

               Çorbë qeni hesapi. PD është kthyer në gropë septike ku sipër pluskon dr. Bajga Sali.

               1. G
                Genti

                Kështu si bëjnë kta si qentë për pushtet e që janë bërë kashtë e koqe Rama fiton sa herë të dojë dhe tall bolet. Opozitë e dhjerë.

                1. M
                 Muzaka i Ri

                 Kur te ha menderja, dhe thua qe jam pelë, pa tjeter me kale do mbarsesh, jo me cjap. Ti je dhi,dhe do ate qe nuk e mban dot. Je vetem nje llafazan, kaq.

                 1. r
                  robi

                  Po kur u kthye ne demokrar Shemsua , se ai ne zgjedhjet 2021 ishte kryetar shtabi i leshelise qe ndante dhe qoka 50 mije lekeshe per te fituar vota per lesheline ne Sukthin e Ri Durres, por leshelija iku per skrap dhe tashme Shemsua paska nderruar pllaken , me vrap tek foltorja. Po jo bre Shemso kaq pa burreri se je bere si Lefter hunderr maliq kokexhufka qe per 5 vjet ka nderruar 5 parti dhe tashme do te kandidoje ne Kucove dhe do marre leshne e Marijes.

                  1. L
                   Luani

                   Mut i biri mut i jati mut ai wë bëri tanë.., themi ne nga anët tona

                   1. J
                    Jari

                    Ty o Shemë, je një Mut Muti, një sahan lëpirës që ke hëngër bukë në 7 Qeverri, ty je një Halabak rrugësh që se ke shokun, për lekë ty shet edhe Tajaren tënde, rracë e keqe, ik futu poshtë Çitjonevd të Like Spiunit ose poshtë Çadrës së Sali Non Grada, harram e paçë bukën, farë e keqe.

                    1. P
                     Poshtë maskarenjtë

                     Çfarë humbje e madhe për demokratët e shqiptarët !!!!! Një idiot më pak. Sikur të gjithë idiotët të tërhiqeshin kështu Shqipëria do të ishte më e mirë. Por, në fakt televizioni e politika kërkojnë sa më shumë idiotë. Mjafton të shihni studiot që këta budallenj i mbushin përditë.

                     1. Q
                      Qinomi

                      ???????????????? sa kurve tipike dibrane ky kari. Sla hu pa hip. Turp i madh. Ky ishte me lai heren e fundit ja qifsha liken ne vesh

                      1. g
                       gomar ti gomar kush tvuni

                       o gomar prenci e presha te tjere,nuk e kuptoni qe maloku komunist shurraq saliu po tall carin me ju qe doni nga nje karrike per te vjedhur. ti nuk ke len hu pa ndruar,por kur te ngeli huri bathores ,do e shikosh

                       1. Z
                        Zina sallaksja e bukur

                        Rrenegat, pa bosht. Keshtu jane mesuar keta maloket. Ik o Shemso futi nje tas dhalle.

                        1. S
                         Sotir

                         Mos iku shems gagaci nga te primuarat, ne te sateme shemso, gomari robt!

                         1. S
                          Scorpion

                          Ky bythqiri duhet te njohe nje here veten, eshte me Ps, Like floririn apo Pd. Nese ka fytyre, te mos dale me ne tv duke dhene mend. Ose te pranoje qe me Sali kermen e mona-liken Ed Rama e ka ne spango.

                          1. P
                           Preshi I lushnjes

                           Si po kalitet çeliku I salihit, hahaaa, humor me lesh kari

                           1. M
                            Mziu

                            Kaq i shplarë është ky tipi dikur e ke fut në açe.Boll u hodhe sa knej anej.

                            1. d
                             decan

                             Ky Prenci mbeti gjith jeten majtas djathas..... i pa qendrushem dibran pa din e iman.... e ka ne rrace KCK....

                             1. k
                              koqevari

                              Dibrani te qifte motrën more decan

                             2. H
                              Himarioti

                              O Shems, ti je një dibran i poshtër, një "dru me pre", një idiot i vërtetë, asgjë më shumë.

                              1. L
                               Lbinoti...

                               Sa turp njeri në halabak në i ri pa ty parë të lëpinë të në sahan turp...turp sa poshtë ke me rënë.

                               1. B
                                Berti

                                O Shemsi Premci keshtu te ndodhi me Berishen dhe ne Mars 1997 ty kur ishe Drejtor i Policise Elbasan kur ai te urdheroje qe te braktisje policine e Elbasanit ti hapje dyert te burgosurve atje e te largoheshe per ne Tirane. Per 10 minuta policia e Elbasanit u shkaterrua, zyrat u bastisen e u dogjen dhe qyteti ngeli pa mbrojtje. Por fatkeqesia e ketij vendi eshte se drejtesia nuk vepron asnjehere dhe eshte institucioni me kriminal ne Shqiperi.

                                1. i
                                 ilir metaj a meta si mutin e kam

                                 Ju kam qi kryetarin e PD salih bin laden,ju kam qi deputetet e PD ju kam qi antaret e PD dhe ne fund ju kam qi dhe simpatizantet dhe nderin e familjes te seicilit prej demokrateve Do ju marr partin dhe do te ju qi pa mas une spijuni i sigurimit Like metaj

                                 1. T
                                  Tironsi

                                  Eh cpo tall koqet Berisha me nje tufe debilash trushpelare qe i shkojne pas dhe i besojne genjeshtrave ordinere te tij. O karagjoze Berisha ka hall te mbroje pasurite marramendese te Argites e Shkelzenit dhe nuk e rruan fare per PD. Ai ja tha troc Bashes qe para familjes as nuk dua tja di per PD e per SHBA .

                                  1. i
                                   ilir

                                   Cfare medioker klasik aga na dalin keta

                                   1. Z
                                    Zana

                                    Këta te pd vjedhin zgjedhjet brenda partise se tyre mendo se ç'bejne ne zgjedhjet e pergjitheshme dhe ato vendore.Po me e forta është se edhe ato brenda pd , ja u vjedh ps.

                                    1. k
                                     kalec = karuc

                                     qe nga emri e kupton qe shte rrote kar ... kur shikon dhe mbiemrin e kupton qe eshte nje cante me mut te thate. ska asnje vlere. SHEM-si PREM-ci

                                     1. B
                                      Babale

                                      Tashme ti je nje rrecke e perdorur qe nuk i hyne ne pune askujt ! Me mire vone se kurre, te pakten tani e morre vesh. Po se mos harrone dhe pas pak e kthen timonin majtas, se kete pune keni ju ! Zbritet nga malet, me militantizem ordiner rrembyet nga nje thele ne pushtet dhe tani nuk mund ta konceptoni veten jashte kesaj sofre, se jeni te babezitur.

                                      1. T
                                       Tasim Spiuni juaj Mema

                                       Plehra me i madh i Globit, tipik Dibrane i pa cipe modli qe i dyshes Berisha- Meta. Ky nuk ka te ngjashem ne bote per nga poshtersit qe i ka te shkrojtura ne Surrat. Rrnofshin Te pa cipet Spiunat e Vicidolit. Perpara me Shaban Tapine spiunin modol te Trazicinot te Berishes....fare e keqe...

                                       1. p
                                        patllakja

                                        O shems ate grun ate katnaren shko se i kane hyp zagaret e kamzes. O kokrra e bythqirit po me ca partie je tani se fundi se nja pese i ke ndrru deri tani o kokrra e policit kufitar. Imagjinoje kete ka mbaru shkollen "e larte" per qen kufiri. A robt o surratqen qe mundohesh te hiqesh si specialist i madh

                                        1. Y
                                         Yxyxyx

                                         O Premçi: Të kam ditur burrë të zgjuar, por edhe ti si kuptoke rrufjanllëqet e Berishës. Futja në votim e simpatizantve, ku për momentin votojnë edhe socialistët, është për të ngritur alibinë e vjedhjes së zgjedhje në 14 Maj, duke thënë se në primare ka qënë numuri i votusve më i madh se ata në zgjedhjet e 14 Majt, prandaj Rama na i ka vjedhur zgjedhjet.

                                         1. D
                                          Demir Labi

                                          Shema ka qene oficer kufiri,ku ka spikatur per vigjelence edhe kunder shokve,ne 90 e ktheu pllaken andej ng ishte ne Shkoder,dhe u be demokrat.Cudia e atij regjimi kuptohet i Saliut ishte qe i mori te gjithe oficeret e kufirit dhe i gradoi komisare dhe shefa kuadri.Nder ta edhe Shema prej Dibre.Qe ketu dukej se sa demokrat ishte Salihaleja, i vuri ne detyte keto nostalgjik,edhe pse kishin vrare e prere ne kufi,ai kishte frike po te gradonte ish sigurimast me nje here se dilete sikur kishte devijuar demokracine per te cilen kishte ardhur ne pushtet,po edhe keto i sistemoi pak me vone.Shema u dallua tek grushti i shtetit ne vitin 1998 ne Shtator,po te kishte drejtesi Shema ishte akoma ne 'hapsane"U gradua ne Korce e ne Elbasan,ku i mbushi hejbet me para.Pstaj u pervesh politikes,here ketej e here andej.Ja pra ky eshte Shema.Rrofshin primaret e Sali Murtajes.

                                          1. D
                                           Dibrani

                                           Mjer Ty për karakterin dhe personaltetin tënd. Komunist deri në qelizë ose ma mirë Ty je komunisti antikomunist, njelloje si Sala por me të vetmin ndryshim, Sala nuk lêviz, qendron në te njejtë llogore kurse Ty njehere majtas dhe njehere djathtas dhe pastaj në qender, me pak fjalë nga fry era këthen tambarin, servil dhe sahanlepirës sa nuk ka ku të vejë ma. Thuaj drejtë more kameleon, Ty ike se nuk fiton dot në Kamez, besoj se dikush i mençur të ka këshilluar sepse Ty se tru fare. Del neper gazeta dhe televizore se të duket vetja i mençur dhe nuk e kupton se po përdoresh. Mjer Ty o zot…

                                           1. s
                                            saimir

                                            Po kush i la mendte qe t'i gjeje ky shimpanzeja shems prej bulacit muhurrit. Po kur kapardiset sikur ka cliru gjysmen e tirones ky deficenti!

                                            1. a
                                             ariu

                                             Sa bole qe eshte ky shemsi shemsoja pi dibre

                                             1. n
                                              një ish vartës në Emergjencat Civile

                                              BURRË MË PA EKULIBËR, LLAPAQEN, SAHANLËPIRËS SA TEK NJËRI TEK TJETRI LIDER I PARTIVE KRYESORE, POR SIDOMOS PAS ILIR METAJ E SALI BERISHËS, QË E PËRDORIN SI PAPAGALL NËPËR MEDIA, POR DHE SPIUN PËR NDONJË NGA TË VETËT QË DYSHOJNË SE ËSHTË ME LUL BASHËN. SHEMSI PREMÇI ËSHTË MONSTRË E PERVERS KAMPION, PASI ËSHTË MALOK SI DY LIDERËVE QË U SHËRBEN, SEPSE PAGUHET DHE KA BËRË DO PARA ANASH E DY BIZNESE EDHE PSE NË DYKJE TË VOGLA. ËSHTË MUT MUTI KOKË E KËMBË.

                                              1. A
                                               Ali Pasha

                                               @ një ish vartës në Emergjencat Civile. Që Shema është bole ketë e din gjithë Dibra por që Ty qënkë më keq se Prençka edhe kjo nuk ka pikê dyshimi. Malokët të qifshin nënën motrën dhe sidomos gruan sepse të qirë nga malokët e ke patjeter.

                                               1. k
                                                km

                                                U katandise ne primehale,or taj Shemsho.

                                                1. U
                                                 Unë

                                                 Keni të drejtë...mut fare është . Po, me kë ta krahasosh? Mos është më pak mut Asllan Dogjani? Apo kjo biba , avokatja e tritolit, Adriana Kalaja? Apo kampioni i budallallëkut Lefter Malukati i Otllakut? Apo të gjithë njëlloj ? Si ka mundësi kaq shumë plehra në primare?

                                                 Lini një Përgjigje