VIDEO/ Bëhet pa garë kandidat i Berishës për bashkinë Kuçovë: Lefter Maliqi feston me fishekzjarre!

4 Dhjetor 2022, 19:50Politika TEMA

 

VIDEO/ Bëhet pa garë kandidat i Berishës për bashkinë

Lefter Maliqi ka reaguar pas mbylljes së numërimit të procesit të primareve. Malqiqi ishte i vetëm në garën për bashkinë e Kuçovës, pasi kandidatja Brikena Koroveshi u tërhoq nga gara pas akuzave për manipulime. Maliqi shkruan se më 14 maj fitorja është e sigurt për bashkinë e Kuçovës, ndërsa thotë se të gjitha premtimet e tij do kthehen në realitet.

“Mirënjohje 352 demokrateve dhe opozitareve për votën në Primare. Nga këto 339 pro,6 kundra,7 të pavlefshme. Mirënjohje dy liderëve Meta-Berisha për besimin.

Së bashku me punë të palodhur drejt fitores së sigurt në 14 Maj te Bashkisë Kuçove. Çdo premtim do kthehet në vepër, me ndryshime të menjëhershme në infrastrukture, imazh, arsim, kulture, shëndetësi, sport, bujqësi, punësime, etj ne Kuçovën e naftëtarëve, aviatorëve dhe Intelektualeve. Bashkia do jetë e hapur dhe e qytetarëve jo e Kryetarit”, shkruan Maliqi.

 

13 Komente

 1. s
  saimir

  Ik mor loqe e shtrydhur

  1. M
   M.B

   PO SI VOTONI PER KET6E IDIOT O DEMOKRATE TE KUCOVES.

   1. T
    Teter Maloqja Kokpidhi

    A ti do maresh karin si gjithmone e teter maloqja.Picken e nenes ke per te mare po dije mire o kokpalari i ilir mutit.

    1. V
     Vlonjati 12

     Ky eshte , siç thote Shvejku , idiot noterik . A mund qe banoret e Kuçoves t’i besoj ketij idioti drejtimin e bashkise ? Joooo , nuk ben kurre vaki , jo per pozicionim politik , dihet qe pergjithesisht Kuçova eshte e majte , por ky eshte nje kerriç gomari i liçencuar

     1. N
      Naftetari

      Edhe Kucova gati e ka pompen e naftes per ty. Do ta maresh te gjithe , 1 km te gjate, te mbushur me nafte, rere e bashke me purtekat qe te kesh tamam ekuilibrin e duhur kur te ecesh.

      1. R
       Rexhina

       Bravo Vlonjat 12 e ke qare komentin per Lefter Mocalin.Po ku ja ke gjetur tamam ashtu sic mocali eshte ne te vertet.

       1. S
        Sabriu

        Po ca fitoi ky spurdhiaku nga fryn era kthen gunen.

        1. V
         Vlora

         Kush eshte ky delirant ????

         1. H
          Hypesi I cmendur

          maliqloqja pasjs marre 50 % plus 1 vote dhe ku a fituar kaq demikrate ka kuçova?

          1. E
           Eduarti

           Ky Lefter Maluku turkoshaku tere kohen po bredh nga nje rock ne tjetren , nuk iben pershtypje se kush ja mbeshtet , vec ai te fitoje diku ......plere ne kuptimin total te fjales

           1. M
            Miri

            Ruaju. Nga horri morri kari dhe katunari se po' te viene poshte nuk ben hajer Tere jeten

            1. U
             Unë

             Ja dhe simboli i budallallëkut në Shqipëri. Personazhi Shrek në politikën shqiptare.Përfaqësuesi më i shquar i ndyrësisë intelektuale nè të cilën ka rënë politika.

             1. r
              robi

              nje hu ne bythe do marre Lefter hunderr maliq kokexhufka ne kucove me 14 maj

              Lini një Përgjigje