VIDEO: Protestuesit serbë dhe ushtarët amerikanë të KFOR-it “ndeshen” në tërheqje litari

6 Qershor 2023, 14:10Rajoni TEMA

VIDEO: Protestuesit serbë dhe ushtarët amerikanë të KFOR-it

Prej më shumë se 10 ditësh tashmë serbët protestojnë në 3 komuna në veri të Kosovës për të mos lejuar futjen në zyra të kryetarëve shqiptarë të dalë nga zgjedhjet e 23 prillit, të cilat ata i bojkotuan.

Protestat shpesh kanë qenë të dhunshme duke shkaktuar edhe krizën e radhës ndërkombëtare mes dy shteteve dhe shtimin e numri të forcave të KFOR-it në Kosovë, për të garantuar sigurinë.


Por në një video të publikuar në portalin “Kosovo Online”, një faqe lajmesh në gjuhën serbe shfaqet një moment argëtues mes protestuesve serbë dhe ushtarëve amerikanë të KFOR-it në Leposaviç.

Si pjesë e “lojërave sportive të punëtorëve”, një ngjarje e përvitshme në këtë zonë, ushtarët amerikanë dhe serbët kanë zhvilluar një garë me tërheqje litari, të fituar nga ushtarët amerikanë me rezultatin 2-1.

 

3 Komente

 1. a
  armand

  Ja kush di te beje politike . Fillimisht i gjuajten me arme dhe tani argetohen me njeri tjetrin. Ne syte e botes keta jane engjej dhe kasapi eshte shejtan budallai i Kosoves qe na paska krijuar shtetin me demokratik ne ballkan.

  1. D
   Detari

   pse jo, skiptaret ndertojune xhami dhe jo ushtri. serboturket duhen kire

  2. A
   Abi Binit.

   Serbet ta provojne me Al Bin bej Kosoven po qe se kane kellqe..!!! Postojeni..!!

   Lini një Përgjigje