Mimoza Ahmeti u dënua për ndërtim pa leje, e bija: Rama u tregua një ‘gentleman’ i vërtetë

18 Nëntor 2022, 10:38Sociale TEMA

Mimoza Ahmeti u dënua për ndërtim pa leje, e bija: Rama u tregua

Eir Plasari, vajza e poetes Mimoza Ahmeti komentoi në emisionin Good Morning Albanians, në Euronews Albania dënimin e nënës së saj për ndërtim pa leje.

Teksa theksoi se gjithçka ndodhi për çështje burokratike, ajo falënderoi kryeministrin Edi Rama për ndërhyrjen, duke e quajtur një xhentëllmen.

“Situata nuk ka qenë shumë e bukur, por janë gjëra që ndodhin. Për çështje burokratike jemi gjendur në një situatë jo të bukur. E falenderoj Ramën për reagimin, është treguar një xhentëllmen”, tha Plasari.

Poetja Mimoza Ahmeti u dënua për ndërtim pa leje nga gjykata pasi rindërtoi shtëpinë që i ishte prishur nga tërmeti në të njëjtën vend ku e kishte pasur në Petrelë.

Lidhur me këtë ngjarje reagoi edhe kryeministri Edi Rama duke kritikuar ashpër Prokurorinë që siç tha, pas një këngëtari, duke iu referuar Bojken Lakos, dënon me zell një poete, në vend të merret me miliona dollarë ndërtime të paligjshme.

“Pas një këngëtari ja edhe një poete, që dënohet me zell nga pikërisht Prokuroria e Tiranës, ku dosjet e denoncimeve nga organet shtetërore për ndërtime të paligjshme për qëllim fitimi apo për evazion fiskal me miliona USD dhe për pastrim të miliona USD, flenë të patrazuara”, shkroi Rama në rrjetet sociale.

10 Komente

 1. S
  Soza

  Lojtar i vërtetë basketi. Pasi e dënon, tregohet xhentëlmen. Sa të rrnojmë, do të ndigjojmë.

  1. J
   Je komplet gabime, edhe ti po bën propagand

   Çfare gentleman moje Zonjushe? Ne kemi arriturr fundin. Rama si Turk që ështe dhe me mentalitet primitive Lindore anti shtet bën propagande. Nuke e bën se ështe njeri i mire a po ullheqe i mire. Se pse si rregull kushe do që thyen ligjin duhet denuar. Dhe të gjith duhet të jene të barabaret para ligjit njeri puplike ose Jo, i varfer a po i pasur. Nëna jote po mose të kishte qëne njeri puplike Rama kurre nuke do kishte rague se pse Rama me njerzit e ti bën çdo dite pa drejtesi kunder Shqiptare dhe nuke plase Rames për pa drejtesit që bën në Shqiprie. Se po të kishte qëne Rama kunder pa drejtesive, Shqiprija sote do ishte ndryshe. Prandaj edhe ti mose bëje propaganda. Pse Rama nuke ragoje për ate nëne nga Firi që e denuane për kotecin e pulave. Se pse atë nuke e nje njeri.

   1. J
    Juli

    Analfabet që sdi të lidhësh dy llafe

    1. O
     Ore Juli

     Ajo 'puplike' është e veçantë.

  2. a
   anti25642654censurë

   kur do NJËshi!? kritikon e dënon kur i do bytha,kur nuk i do!? nuk është as prokuror e as gjykatës!!lum si ne për shtetin e të drjetës!! sidoqoftë rroftë "Gentelman-i" ynë,njëlloj si "gentelmanët" përhershëm që na vënë shkelmin në fyt!! e rëndësishme është të "zgjidhet problemi tim",nuk ka rëndësi në është kundër atij ligji që unë e thërras kur "gentelmani"e përdor kundër meje!! shteti i të drejtës nuk njeh as "gentelman" mbi ligjor as këngëtarë a poetë!!

   1. D
    Dakord

    E vertete. Mbetet fakt qe ka ndertuar pa leje. Leja e rikonstruksionit per nje jave merret ne bashki. Neni 7 quhet. Shkurt poetja eshte sjelle si "e forte" se ka miq. Lajmi i denimit te saj eshte lajm i mire ne fakt dhe Rama nuk duhej ta zinte ne goje. Une jam votues i Rames sepse jeton saliu dhe soji i tij por me duhet te them se eshte gabim faktikisht.

   2. 7
    77 vite komunistët në pushtet

    Rama e di si e do ky popull. Zgërdhije në dru e në gjoba, fute në burg, dhe në fund thuaj që nuk e bëre ti por drejtësia e korruptuar e pavarur. Rroftë partia me në krye Edverin.

    1. K
     Ku është problemi këtu?

     Kush të rreh të do thotë një shprehje. Partia nuk të dënon kot. Vidh një bukë dhe shkon në burg. Vidh tërë shtetin dhe bëhesh mbret.

     1. U
      Ustai

      Ah kte vend e ka marre lumi me keto maskarenj njerez si Rama qe ndihet pronar e me gjys te çmendura perverse qe ai i merr ne mbrojtje . O debile femer qe Pa Pike turpi i kthen reston Rames per nderin qe ju beri duke e quajtur ate gentelmen sepse mbrojti nenen tende nga ligji. Po çar mut artiste je ti apo jot ëmë.

      1. T
       Terbiet

       Plasari, plaskari, po pse paska vajze kjo bundra me aurel plaskarin. Ajo sikur na ka thene u ndava se nuk i punonte!!

       Lini një Përgjigje