VIDEO/ “Gazetarja” Grida Duma: Tek porti i Durrësit do shemben muret e vjetra, për ta kthyer në Dubain e ri

18 Nëntor 2022, 12:06Sociale TEMA

VIDEO/ “Gazetarja” Grida Duma: Tek porti i Durrësit do shemben

"Gazetarja" Grida Duma, dje ka folur për projektin e portit të Durrësit.

Ajo ka thënë se Europa po e shmang modernizmin dhe mbron të vjetrën.

Ndërsa Shqipëria, sipas saj, po prish muret dhe kalldrëmet e vjetra në Durrës, për të ndërtuar Dubain e ri.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Grida Duma (@gridadumaal)

41 Komente

 1. S
  Sara

  ore po ketyre te Top-it u ka ik parukierja nga puna?

  1. f
   fatal division

   Nuk do e ndyja gencin (burimin) me ty ndyresire.

   1. D
    Durrsaku

    O derdimenë, perversë komunistë jerkoffsa. Super e vërtetë është. Muret e Durësit e vjetër, megjitë Portën Egnatia, janë brenda terrotprit të portit, aty ku janë sot zyrat e autoritetit portual. Por ç’tju them unë lebërve që dashnoren e parë kanë pasur dhinë dhe sot kanë gra me stërçe që i përdorin si dimiqe dhe dashnores i vjen era shëllirë.

    1. b
     ben

     Durrsaku-me sa di une, pasurite kulturore te Durresit antik jane shpallur monumente kulture te mbrojtura edhe nga UNESCO. Si te tilla nuk ka asnje shans qe te prishen. Problemi juaj, qe eshte kthyer ne nje semundje per shume shqiptare, eshte se spekulloni me lajme te verteta apo te pa verteta dhe mbi kete baze jepni vleresime. Une nuk besoj se zotrote e ka pare planin perfundimtar deri ne detaje te ketij investimi, i cili me siguri absolute nuk ka per te prekur keto ndertime antike, qe jane pasuri, jo vetem e Durresit apo tere Shqiperise, por edhe pasuri globale. Nje gje eshte mese e sigurte, se modernizimi i Durresit do te sjelle nje jete me te mire per juve ne Durres dhe per te gjithe shqiptaret.

     1. S
      Shkodrani

      Po ku di derri , se ç'është nderi !

    2. O
     Odi

     Haha,sa kam qesh,Sara. E vertete,Grida si e çmendur.

    3. Z
     Z n berisha

     Ik qiju kurve e piset, je e deshtuar

     1. T
      Tan_Tironci

      Grida paska shkuar me mision!! Te beje propagande antiqeveritare, te nderseje sa me shume njerez!!! Ndaj iku nga parlamenti!!!

      1. M
       Mara emigrante ne Itali

       Po cfar monument kulture ka ne Porto Romano moj qelbesire apo eshte monumenti i saliut .plerat e pd-se

       1. B
        Beni

        Aman mi pra se u bere dhe ti gazetare skam ca te them

        1. G
         Gazekarja

         Topi,i ka bere topin,topit.Skandal qe nje e perdale,me akuza te forta penale,te beje sot rrolin e gazetares,duke i kethyer televizionet ne parade moda

         1. P
          Preshi I lushnjes

          sipas grides, duhen mbajtur muret e renuara, dhe te ngelet populli ne varferi, nuk e di se kush I beson kesaj peralle me grida suma

          1. f
           franci

           Si perfundoi Topi i Tanit te kjo baxhelle, turpi i takon drejtuseve qe Tani i shikon nga qielli dhe i mallkon qe topin e bene si syri i non grates, eshte tamam thenia e vjeter PER INAT TE VJERRES FLEJ ME MULLIXHIUN.

           1. F
            Fadili

            Ka shumë të vjetra të tjera Durrësi për tu mburrur tani të mburremi me ghonat e reja

            1. S
             Sal Cubi

             Karavidhe! Nuk e la burri kot kete. Tani ka per tu infektuar me semundje seksuale se e ka leshuar vrimen azat

             1. N
              Nje qytetar

              Grida Duma nuk je per gazetare shume shetuar dukesh nuk te shkon fare ky rol je si grifshe

              1. P
               Pd i doli pronari,plaku matuf kriminel

               gopi chanel,karmina mer ne pyetje flutura acken fshataren e gollobordes,grida suma sikur ka dal nga cmendia me pamjen dhe te foluren histerike ka mbledh nje tufe gomersh analfabete.... mungon edhe sypeshkaqeni te intervistoj te jatin kriminel

               1. L
                Lanabregsi

                Keta berishistet cdo veper qe nderton qeveria socialiste ju vret syt,e filluan me ate kendin e lojrave per femijet te kodra e liqenit ne Tirane,dha vazhdojne avazin.Ketyre shpellareve ju pelqen Tirana shurrtore qe u ndertoi Saliu ne mbreterimin e pare 1992-1997.

                1. L
                 Lasgushi

                 A ha! Hoqi dore nga Salianji( panxhari).Sja ka më nevojën.Ck7shte për të bërë,karrierë në PD e bëri. Po ja lun Edit.Kjo është kurvëri rentabël.Por me një kusht:duet të jete e llaskuar dhe shumë e përdorur( ose më mirë,shumë kurvë) Kështu I ka qef KM ynë.Shikoja mikeshat dhe ministret e tij të cfarë kategorie janë.

                 1. H
                  Hana

                  10 Goca dhe Gra te qeverise se Edwin Arumunit jane ajka e femrave te Shqiperise, qe e zbukurojne dhomen e tualetit te Kryeministrise.

                 2. t
                  tirona

                  Pyetni qytetaret e durresit a jane dakort te largohet qymyri, kimikatet kancerogjene dhe qe mund ti hedhin muret e grides ne ere nga momenti ne moment si Bejruti dhe pastaj dilni beni propagande ne tv injorante .Nuk e di si ka mundesi qe i beni propagande kaq te mire rames se gjithe durresi per inat do votoje te majten vetem te ike porti i mallrave nga qyteti !!!!!!!!

                  1. T
                   Tirana

                   Dikush duhet ta pyese Zonjen "G": Po stadiumin e ri AIR ALBANIA, qe konservoi ca mure tradicionale te Ish Stadiumit "Qemal Stafa", beri mire apo keq qe e ndertoi Shqiperia?

                   1. E
                    Esma

                    Bravo gazetare, ke zëvëndësuar çanin në budallallëqet që kërkon të hiqesh, por bëhesh lolo me ato që thua. Me ty njerëzit do bëjnë gallatë gazatereske, shpejt do ta shohësh veten ke portokallia.

                    1. D
                     Dajti

                     Me thoni nje veper publike qe eshte ndertuar keto 9 vjet nga qeveria Rama dhe nuk ka bere zhurmuesin banda berishiste pd??? Asnje,kujtoni ate kendin e lojrave per femijet te liqeni,ku ndjes past berishisti Bujar Nishani u ankua dhe ne OKB!

                     1. I
                      Idriz Mazreku

                      Gomarit edhe po i vure shale, nuk behet kale.

                      1. I
                       Idriz Mazreku

                       Gomarit edhe po i vure shale, nuk behet kale.

                       1. K
                        Kaman

                        Po perse nuk na qenka gazetare Duma dhe jane Patat e Rosat e kesaj gazete qe shkruajne artikuj sa nje carcaf?!

                        1. S
                         Sali Legeni

                         Eh Grida, do te behesh e pakapshme, por me Kot...te kap cdo njeri

                         1. I
                          I drejti

                          Mesazhi i Znj. Grida (pidhit shklyer) eshte i qarte: do nje kar re vjeter, te stazhionuar, Salianjin , katunarin e Korces. Kar historik! Je e madhe Grida, nuk e kuptoj cfare Kane me ty qe te shajne, edhe kur ke te drejte.

                          1. E
                           Eni

                           Mjere ti qe se kupton veten

                           1. B
                            Babalja

                            Po e vazhdove njikshu Grida futi nji te qime lajv gazetaris dhe kalo skenariste. RRUSPI TI NUK DI KU JANE MURET E SHTEPIS TATE. KUR TE VIJ EDI NE STUDIO MOS TE VE ME SHPATULLA PAS MURIT E TI TREGON AI SE KU JANE

                            1. t
                             tata luigji

                             Tani kjo burdello nuk e leshon me nga goja, iku nga parlamenti se ishte e ekspozuar Jepi grida se te iku koha,vetem zgjidhe pallen jo si e ka saljani luc Grida kurre ne jeten time nuk kisha pare femer me te ndyte se ty, dukesh ne shikim se je kokerr kurve

                             1. F
                              FATMIRI

                              JAN MBUSHUR TV ME KURVA QE JAPIN EMISIONE EDUKATIVE PER POPULLIN TV TE DEGJENERUARA

                              1. S
                               Shqiptari

                               Mesa duket,punonjeset e grimit kane bere te pamunduren per t’a prure Griden ne...forme! -Per ato qe thote,mos e merrni seriozisht se nuk ben dot pa ...prijesin e saj historik NGrata Portreti: Alla Merlin Monro.Qendrimi... kujdes hapjen e kembeve,pantonima dhe shprehja e fytyres,buzet,po buzet e kane marre formen pas injektimit te paaaak fare silikon.Qendrimi,busti,kembet! Ehhh ato dreq kembesh ...Po mund te qendrosh profil dhe zgjidhet problemi.Tani rendsi ka elokuenca Ok? -Pika qe nuk i bie Top-it dhe topeve te Top-it me kete lloj kategorie qe nxjerrin si pushke qorre ne ekranin qe tashme po degjeneron ne kazan.

                               1. S
                                Spak

                                Shikoni me ke ka ngelur PD! Me Sali Tropojanin,nje prapambetje osmane e prapambetjes Shqiptare! Grida kurva,qe na mbron renojat e Durresit duke , penguar portin! Ashtu si e katandisi Saliu qytetin tani eshte teper vone! Turistet nuk do te vine ne Durres per te pare copa gurresh , mundet amfiteatri por te tjerat kane marre fund! Ne sot nuk kemi para per rrogat e pensionet dhe te mbajme rrenojat qe s'thone asgje!

                                1. G
                                 Genci

                                 Kur shikoj Griden me duket sikur po jep intevista ne sporte marciale psh si UFC shikoje si leviz koken etrupin sikur po del ne ring Ndihmojeni Griden sepse duket keq nuk eshte mire si duket egoizmi i semure po e semur me shume te shkreten

                                 1. A
                                  Asd

                                  Kjo vazhdon dhe tund shkopin e saliut.

                                  1. x
                                   xhemal

                                   Topi plote me tope.....eshte kethyer ne nje zhgarravine e mjeteve te informimit...nje vegel qorre e salizmit.. Turp

                                   1. S
                                    Shqiptar

                                    Grida: Si femer e Hapur qe je:A do e diskutosh ne nje puntare Tundjen e Dybekut? Jo te Nafijes

                                    1. Shqiptari

                                     Missis Grida$ Nje pyetje nga salla:Kur ke filluar ta tundesh Dybekun?! Para Nafijs qe e kishte filluar ta tundtue qysh 15 vjec!!Me fal permungesen e etikes,po ne koofidennce pasi ti je femer e Hapur dhe nuk paragjykon

                                     1. N
                                      Nino

                                      Turp per misionin qe ke mare përsipër ne top lufte kundër ecjes përpara te vendit. Lufte qeverise. Je nje e dështuar.

                                      Lini një Përgjigje