Muli i alarmuar nga muaji i mjaltit i Karminës 

4 Tetor 2022, 20:42Antena TEMA

Sot paradite, ndërsa Doktori kishte një takim me familje të varfra që nuk po mbijetojnë dot, Karmina postoi foto nga “Villa Bonomi” në afërsi të Comos, ku një natë shkon deri në 2 mijë dollarë.

Për ta kompletuar luksin, kishte postuar dhe foto duke lexuar librin e Merlin Monros, që e ka nisur 5 vite më parë.

Lelo, i cili po ashtu kishte parë fotot, ishte alarmuar.

-Duhet të gjejmë një fabulë, që ta zbusim, tha Lelo.

Të themi që janë shpenzime të mbuluara nga 2 milionë euro te hedhura në dasëm.

-Nuk bën punë, tha Muli.

Ne premtuam që lekët e dasmës do t’i shpenzonim për revolucion.

Tani këtu kanë plas sherret për vota dhe del që Zeni bën muajin e mjaltit në Como.

Pale sikur të ngacmohen dhe këta evropianët e t’i shpallin “non grata.

-Po mund të themi që e ka ftuar e djathta konservatore italiane, pasi e njeh ky Tritan Shehu këtë Melonin.

Dhe të themi që është vila e saj.

-Ku të lë Kokëpalari t’i marrësh konservatorët.

U dërgon urgjent email. 

-Atëherë duhet menduar një fabulë më optimiste.

Themi që Zeni ka ik me Karminën për muaj mjalti se po përgatitet për revolucion në nëntor, meqë Edi Ram e shtyu këtë ngritjen e çmimeve të energjisë elektrike për në nëntor.

Pra nuk ja vlente të harxhonim energjitë kot ne tetor.

-Po sikur ai shkërdhata ta shtyjë prapë për në dhjetor, çfarë do bëjnë këta, do vazhdojnë muajin e mjaltit?

Ja kanë lënë gjithë ngarkesën Çim Pekës.

-Po s’kemi çfarë bëjmë, tha Lelo.

Më mirë të themi që po bëhemi gati për lufte, se sa të themi e lanë luftën gjysmë e kanë ikur. 

-Dakord mo, themi, po një parti që nuk ndalon dot Karminën të postojë foto në mes të revolucionit, ka probleme serioze, tha Muli.

Mua s’më takon të them, por kjo në vend të Zenit, po na shkër..n partinë.

4 Komente

 1. A
  ANDI BUSHATI E TALL KEQ ZAGARIN E MJERUAR SHQELMUA

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE MUHAMED VELIUT

  1. V
   Vezhguesi

   një parti që nuk ndalon dot Karminën të postojë foto në mes të revolucionit, ka probleme serioze! ????????????????

   1. S
    Sara

    Karmina nuk eshtre atje me Xenin,... kjo eshte e saigurt

    1. A
     Anila

     Karmina ka shkuar te mbarset me ndonje oficer italian, por tani edhe meshkujt kushtojne shtrenjte!

     Lini një Përgjigje