Muli zbulon se kush e ka dekonspiruar Podcastin e Doktorit tek Rama 

3 Prill 2023, 20:33Antena TEMA

Sot Lelo erdhi i tronditur në kafe. Doktori e kishte thirrur dhe e kishte bërë për një lek, pasi dëgjoi që Edi Rama do bënte një podcast. 
-Kjo është ideja ime i tha. Më ke futur thikën pas shpine. Më ke dekonspiruar tek Edi Rama. 
Lelo ishte mbrojtur, por tërbimi i Doktorit ishte i madh. 
-Si t'ia bëj i tha Mulit. E kam keq punën. Nuk më qas më në zyrë. 
-E gjejmë tha Muli. Bëjmë një fabulë që informacioni ka rrjedhur nga zyra e Doktorit tek grupi i Salianjit, nga Grupi i Salianjit tek Grupi Gaz Bardhit, nga Grupi i Gaz Bardhit tek grupi i Tabakut dhe këtu pastaj ka ndodhur një incident, dhe informacioni ka shkuar tek Alibej. Ai ja ka thënë menjëherë Bashës. 
Pastaj Basha i ka thënë që duhet t'i kundërpërgjigjemi. 
-Po si t'ja bëjmë, tha Alibej. Unë se bëj dot. Ti ke ikur e ke bredhur në Amerikë. Kush ta bëjë. 
-T'i themi Ed Ramës ta bëjë,- ka thënë Luli. Dhe i kanë çuar fjalë Edi Ramës. 
Ai pastaj i ka mjetet dhe e bëri me urgjencë para Doktorit. 
Me këtë fabulë të shpëtoj, i tha Muli. 
-Dakord tha Lelo, por kjo është për të gënjyer demokratët. Puna është si të gënjejmë Doktorin.  
-Po Doktori e di që nuk e ka spiunuar njeri, se dje kur dëgjoi Ramën i shkoi mendja. Kështu që kur ai të thotë “më ke ngul thikën pas shpine” është duke thënë më gjej një justifikim. Ja e gjetëm. 
-Po të jetë kështu tha Lelo, unë i mbush mendjen që Ed Rama ka dhe Lulin kameraman. Vetëm të ma fal.  
 

1 Komente

  1. a
    antikamunisti

    Edvini I Zi I drogs,krimbit,inqeneratorit djegsor,kakains asht ay qy ka vjedh iden e pordhkastit t liri demokracis nga doktorri I nderuer antikamunist.

    Lini një Përgjigje