Andi Bushati: Të protestosh sot, është një provokim i mirë

6 Dhjetor 2022, 11:38Politika TEMA

Andi Bushati: Të protestosh sot, është një provokim i

Analisti Andi Bushati thotë se protesta e Berishës në 6 dhjetor, ditën kur në Tiranë mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor është një provokim i mirë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Bushati u shpreh se provokimi është pjesë e demokracisë, puna është të jetë një provokim i mirë që i shërben të gjithëve dhe në këtë rast sipas tij është një i tillë.

“Demokracia e ka të mishëruar provokimin. Në kohën e Enver Hoxhës nuk provokonte askush, demokracia është provokim, është revokim i diçkaje që tjetri nuk ta jep ndaj ka pushtete të ndara.

Sa herë bëj një shkrim apo dikush proteston edhe tek-pull para kryeministrisë është një provokim. Puna është, a është një provokim i mirë që na shërben të gjithëve? Mendoj se në këtë rast të protestosh në këtë ditë është një provokim i mirë”, tha Bushati.

8 Komente

 1. J
  Jori

  Doli edhe ky kopili I sigurimit te shtetit ti beje nje gojore Sali kermes

  1. d
   doli edhe QELBSI Opinionit ne Stallen e Bajgave

   hik er Mut Muti fundosu ne fund te Wc se Shqiptareve .Aty mundet te leshosh flucka mbi siperfaqe

   1. B
    Bllokmen i vogel komunisti i lodhur

    Xhaxhi Enverin nuk e zinte gjumi pa pyetur a e zuri gjume Andushun ....Nongrata komunisti Berrisha i ka sherbyere gjyshit Hysni ehhh sot Andushi po i sherben shokut Sali pova do ti sherbeje Xen qose shokut Andush ?

    1. B
     Bllokmen i vogel komunisti i lodhur

     Xhaxhi Enverin nuk e zinte gjumi pa pyetur a e zuri gjume Andushun ....Nongrata komunisti Berrisha i ka sherbyere gjyshit Hysni ehhh sot Andushi po i sherben shokut Sali pova do ti sherbeje Xen qose shokut Andush ?

     1. a
      andi bushati biri kurves

      Fole ti mut - muti qe te qifte kina ishalla.O hale e bllokut qe ju i keni bere shume poshtesira ketij populli dhe vazhdoni akoma.Ti dhe salehu picken e semes do merni nga populli.

      1. A
       Andi bushati kryetar i te persekutuarve te bllokut

       keshtu protestonte edhe gjysh hisniu,dhe medi bushat spiuni.po keshtu edhe gjysh saliu qe i lepin prapanicen

       1. q
        qivaci

        Per mua Ando eshte njelloj si kur ta fus rrocken ty dhe Sales ne anusin e rupturuar

        1. S
         S'p..i..k..s..o..i

         Kur të takon diçka thjesht e merr ose e kërkon , provokon , provoko . O do marrësh një sy më sy , o , do biesh në ndnjë hundë lesh . Mierë turinjtë , dhe kush e ngre , ti këtë kërkon , hund leshi në të bën gjëmën , shkon në burg , ti grenxë aty , provoko , provë është , d'gustatka , ndeshu me inorancën tënde e zhvat ç's'tako n p..i..k

         Lini një Përgjigje