"Po bien sirenat e revoltës", Sali Berisha fton sindikatën: Vetëm me ju organizohen protesta të fuqishme

28 Shtator 2022, 18:00Politika TEMA

"Po bien sirenat e revoltës", Sali Berisha fton sindikatën:

Sali Berisha  në takimin që zhvilloi me përfaqësuesit e sindikatave këtë të mërkurë u shpreh se vetëm me ta mund të organizohen protesta të fuqishme.

Berisha shtoi  se planin e Partisë Demorkatike do ta hartojë me ekspertët e sindikatave dhe të PD-së.

‘Minimumi jetik i PD-së do e llogarisim bashkë, kastile nuk e kam marrë hapin. Do e marrin ekspertët e sindikatave dhe të PD-së. Të gjitha statuset do hartohen bashkërisht. (...)

Në katër anët po bien sirenat e revoltës. Në çdo takim dhe bisedë dëgjoj vetëm një kërkesë, protestë dhe vetëm protestë. E gjej nga të rinj, të moshuar, biznesmenë.

Por ky takim është jashtëzakonisht i rëndësishëm sepse forma me fuqishme e protestës, siç ka provuar historia është ajo që strukturohet me sindikata. Do të keni mbështetjen e PD, opozitës në çdo përpjekje tuaj.’- tha Berisha.

29 Komente

 1. p
  protestat s'e shpetojne dot nga Krimet saleh hamut

  nuk e shpetojne as protestat e asgje ne Bote kryekriminelin e Shqiperise terroristin islamik saleh hamut brrisha . kto jan grahmat e fundit te spiunit serbo ruse , kryekurves se Kombit Shqiptare . Jane pellitjet e fundit te gomarit plak

  1. P
   Pali

   Sali qe te rifillosh protestat,te fitosh duke vrare dhe te djegesh Shqiperine e ta privatizosh ate duket : Se pari te kesh ambasador Rajsonin,ne zerin e Mrikes te kesh Elez Biberajn dhe ne krye te sindikatave te kesh Gezim Kalane.Fatkeqesisht konstatoj qe te gjithe jane rrudhur se bashku me ty qe ke tre balestra te thyera duke mos ta ngrehur me.Ndaj rruaji per ceremonine e varrimit me mire se sa ti besh armiq sot.Nese Enverit i shurrosen ne varr ,ty do te dhjesin mbi te.Kafsheri eshte por brenda komunitetit.

   1. P
    Patrioti

    Do hash nje mut te madhe o Non Grata ,bashke me ata qe vijn pas , (gjak e dhjame ) ju befte muti i 80 perqind te Shqiptareve ,po nuk ju doli ,do te hani dhe mutin e nje plese te Kosovare te vertet ,jo ata koqevaret e Kurt Osmanit

    1. B
     Besi

     Nuk behet fjale te besh revolucion ti o non grata

     1. A
      Ani

      Saliu nje person qe nuk e do me populli si mund te bej ai protesta

      1. s
       salihi miku i bin laden terrorist islamik ne kerki

       interpoli ka qit nji urdher arresti per terroristin islamik te shppeles se vicidolit saleh hamt brisha .si nji nga Strehuesit e Bin Laden-it sipas nji deshmie te Rai Uno -ateher ku saleh brisha ishpresident i shqiperise strehonte ne kullat e vicidolit Kryeterroristin e Botes duke i pajisur Terroristet e Bin Laden-it me pasaporta shqiptare qe te benin Terror ne Europe

       1. h
        hahaha sirenat e Gjyqit te Kryekriminelit saleh

        me kot rren veten o malok tinzare ,se nuk i shpeton dot Drejtesise . 100-vjet urg per ty dhe familjen tende do ishte shume pak

        1. R
         ROÇKODAN

         A ka kllase punetore shqypnia o salih kari, ? u mbyllen fabrikat dhe kombinatet

         1. H
          Hajduti Sali kompani ju bene thirrje gjithe hajdut

          Bythgrisuri Sali i biri i bariut dhe Sheqeres nga Varfanjak shekullor eshte miliardier dhe kerkon te ngrihemi per te ruajtur pasurite e vjedhura me te shoqen e femijet e dhenderucin kunatin e ca kuc e mac te fisit te tij barbar. Ne kete vend duhet te marri fund hajdutlleku me shumice per te gjithe i majte apo i djathte ,ne toke apo ne hene.Atyre duhet ti sekuestrohet gjithcka dhe burg.Lexoj torollak kur thone pse Saliu po Edi ? Te gjithe pa perjashtim.Pasurite e tyre ne prona jane te dukshme sheshit.Pasurite jashte eshte tjeter kush qe do tja nxjerri.

          1. L
           Ligji

           Kjo moster duhet arrestuar sa me pare.k per te shpetuar koken shet dh e veten.

           1. H
            Hasoni

            ti vetë bashkë me të gjatin i zhduket sindikatat tash del e leh si kone se të erdhi veza te bytha. ik doktor hap krahun bej gjyshin lej prallat me mret

            1. N
             Non Gratta po ha mut shume kto dite !

             c'eshte kjo uri kaq e madhe more shpellat hamuti i Halese se je bo me karagjoze se kurr ke qen me i ri ,ku s'dije te lidhje nji Fjali .Niseshe per ne Vicidol dhe perfundoje afnganistan o Taliban zeGomari hahahaha . Se shpejti do aartesohet prandaj bo zhurme medieve e ha mut gjithe kohes duke shpifur e mashtruar ,nderkohe qe shqiptaret e duan ne BURG qenin e birit te buhtres

             1. k
              k

              Ky eshte i shkalluar dhe jashtë standarti. I shkatërroi sindakatat,kurse tani që e ka vezen ke bytha i kërkon.

              1. O
               Olta

               Po ca fton kot m sali apo tkan tepru lek prap me i korruptu ato tshkretet

               1. R
                Rildi

                Jemi mesuar qe ju vec thirrje tkota boni dhe ne find as 2-3 nuk ju bashkohen

                1. S
                 Sindikalisti

                 Ku janë sindikatat se nuk po i njohim ato . Zgjohu Kalaja,zgjohu ! Saliu po të thërret.

                 1. K
                  KASEM

                  PO NE DUHET TE NGRIHEMI KUNDER KETYRE PRESIDENTEVE TE SINDIKATAVE PER PRONAT QE KANE ZAPTUAR SE EDHE ATA KANE NDJEKUR RRUGEN E DHENDERRIT DHE DJALIT TUAJ O SALI BERISHA.

                  1. e
                   edi ; saleh o histerik hajde me merr njiher ne Goj

                   saleh hec mer histerik halesh ,neser anej nga KM e ma merr njiher ne goje sa te ngopesh e pasanej dil ne konference ne media dhe thuj me perdhunoj KM ma futi thell sa me preku mushkrite dhe me ka prishur kordaz zanore .Nuk e vini re se si me eshte bo zeri si Gomari babatasit ? Rama ,Rama ai i poshtri me palloj keq . Jeta ime eshte ne rrezik ,Drejtesia e shtyr nga KM don me me pallu jeten .ngrihuni bre idiote ju vandale e ju putana te medies mju kurvat e kalase qe ju dhjeva dikur kur isha lart me xa glase ,nuk doja t'ju beka glasat ne koke .vallahi se desha vete ,por ma beri byth e shkrete , Ngrihuni ne portesta e me shpetoni . Po erdha une ne pushtet do ta ndaje Shqiperine me ju ne parcela ,do ju baj te gjithve Vila hahahahahaha mbesoni ju mue úahahahaha

                   1. x
                    xhoxhi

                    O idiot po të vjen ngordhja dhe mos shiko protestat po pregatit arkivolin dhe zer vëndin në Sharë se nuk do të mbulojë askush.

                    1. 1
                     19

                     Po sheshi do mbushet plot me te njejtet malok si gjithmon .

                     1. t
                      tata luigji

                      Salih bin laden po kercenon me ndihmen e iranit,qeveria,shiku,policia, SPAK kujdes, ka marre urdher per te djge shqiperin dhe kjo do te ndodhe Like spijuni dhe ky salih bin ladn kane interes per djegjen e vendit,kane ne focus, parlamentin, k/ ministrin dhe te gjitha godinat qeveritare

                      1. B
                       Bardha

                       Sot isha ne vicidol atje po perkujtonin Karaxhixhin e Sheqeren ishin shume te lumtur per kopilin salih qe kishte lindur,njerzit e mocem tregonin se Sheqerja ishte e lumtur per yllin qe po lind

                       1. G
                        Goni

                        Nuk ke per te fitu me ti o idiot

                        1. J
                         Joni

                         Po ca protestash do organizosh ti mor se ti je per burg

                         1. S
                          Sivi

                          Protestat e juaja vetem me sherr dhe me dhune zgjidhen o sali budallai

                          1. M
                           Misolla Sido

                           Zakonisht un sirenën e kam sintonizuar në Si Mi alegreto po tu qas dëgjhet kreshendo po do doja që t'ia hiqja fishën e ekualaizerit të Selemit ( byth më bythe më shkollën ku mësoja që tani konkuron me zilen e pushimeve të mësimit ) që në 4 të mëngjezit uuùaaauuuuaa si lugat...këtë asollmë qepmi buçen se me serenatën e Syrhënëzës sime jam një jetë lidhur pas ditekut e çangës i biem veç për kujtesa gëzim e rrezik , a s'të vjen rrëzë veshit jehona apo hoxh'e ti vini dyll se ne jemi djej kuçedrash e t'ju durojmë si Odisea djajt . Hoja më ri bosh .

                           1. V
                            Vëzhguesi

                            Po ku i gjeti sindikatat ky plaku gënjeshtar . Ato kanë vdekur që me Saliun e parë , po ky si gjithnjë bën shou . Ka një vit që thotë do fillojë revolucioni , po iku shtatori, pastaj vjen tetori , po më duket se ky do ruaj nëntorin për revoluvion , për të ruajtur traditën e revolucioneve . Po së fundi ka hequr dorë nga revolucioni dhe do bëjë greva . Ky bën shurrën në brekë , shtrirë në krevat e jo më të përballojë grevën . Po ishalla i mbushet mendja , se atje do ta hajë preshin e Tritanit.

                            1. L
                             Llazi usa

                             Thirr ne protest Rajerson Elez Biberajn dhe Gezim Kalane qe te fitosh,por ata kane vajtur ne pith te semes ku do te vesh dhe ti plehre.

                             1. k
                              ktij putane serbie i duhet ba Shurra ne goje

                              nqs nuk vritet e merret zvarre ky Kerme Antishqiptare ne ate vend nuk do ket nder -Dinjitet e Zhvillime Normale te Jetes dhe shoqerise Shqiptare . Me kte Kryekriminel e kryeshkerdhate e kryesadist shqiptaret nuk kan cfar as te sqarojn e akoma me pak te bisedojne .Vendi i ktij eshte ne Halen e kombit dhe aty duhet cu i marre zvarre live madje ta shikojn te gjithe Bijt e Kurves Esadiste qe i shkojn ala sot pas

                              Lini një Përgjigje