VIDEO: Nga krevati i spitalit, Gjergj Luca replikon me Spartak Ngjelën

18 Nëntor 2022, 18:56Sociale TEMA

VIDEO: Nga krevati i spitalit, Gjergj Luca replikon me Spartak Ngjelën

Megjithëse i është nënshtruar një operacioni në gju, sipërmarrësi Gjergj Luca replikon me avokatin Ngjela pas një interviste që ky i fundit ka dhënë si kundërpërgjigje për protestën e opozitës në datën 6 dhjetor.

Ditë që rastis me ardhjen në Tiranë të liderve evropianë në konferencën e përbashkët Shqipëri-Maqedoni e Veriut-BE.

Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme:

43 Komente

 1. T
  Truni gje e madhe

  O Luce. Je qe je opero trurin, jo gjurin. Se ke probleme te renda o lum miku

  1. L
   L.xh.

   Eh ku je Luc, o Luc Gjigandi. Mbetesh shqiptar i kulluar, i pa indoktrinuar, dhe pa LAKRA DHE UJRA në kokë, si ky “truri gjë e madhe “ më sipër, njesoj si me shkruajtë ndonjë bujtës në rastorantet e tua, dhe që njihet me ju, por ka kujtuar se e ngtena është pa pare, dhe kjo i ka krijuar mllefe ndaj teje. Njerëz pa karakter. Të shkuara Luc. Shpejt në këmbë.

   1. b
    ben.

    Tani krahasoni 2 shembuj. Kete delenxhiun e rilindjes, lepiresin e rames dhe Agron Shehajn. Njeri qe e ngre bisnesin e vet dhe behet milioner ne Itali dhe e transferon ne Shqiperi. Dhe ky delenxhiu i falimentuar qe behet milioner mbas 2013, qe rama i fal detin. Njerit qe sjell ne Shqiperi vetem leke nga kontraktore te huaj pa mare asgje nga shteti shqiptar bile i bllokohet bisnesi, dhe ky delenxhiu tjeter , qe rama i fal detin e shqiptareve. Dhe del delenxhiu tjeter gjiknuri qe njellj si Shalsi, nuk e kupton se si mund te behesh milioner me pune te ndershme, pa vjedhur shqiptaret. Dhe pastaj delenxhinjte e temes, qe i thone ketij delenxhiut bravo sa bukur na vjedh me edvin dhe damianin. Kjo eshte shqiperia, prandaj jemi fundi i europes dhe konkurojme per fundin e botes. Vend i mbaruar me njerez te mbaruar.

    1. b
     ben, ai i verteti

     ben adashi, zotrote si bythelepiresi i Salihut, paske mesuar edhe te genjesh si lideri yt. Cfare deti i paska falur Rama Gjergj Luces? Jeni bere qesharake me hajvanlleqet qe shpikni nga mengjezi ne darke. Rames nuk ja la i jati detin qe tia jape kujt ti teket. Deti i perket shqiptareve dhe jo Rames. Gjergj Luca ka peshkarexha dhe po keshtu i kap por edhe i blen nje pjese te prodhimeve te detit dhe i perpunon per tregjet e vendeve Skandinave. Ka me dhjetera peshkarexha te tjera qe peshkojne ne ujerat e detit Adriatik dhe atij Jon. Sipas logjikes tende i bie qe edhe atyre ja ka dhene detin Rama? Sa per dijenine tende, te tera keto peshkarexha kane qene ne ujerat e detit, shume kohe para se sa Rama te vinte ne pushtet, pra ne kohen e Salih mortjes. Boll me hajvanlleqet tuaja se na cate trapin. Rrace debilash, qe nuk e kuptoni se Salih Berisha eshte fatkeqesia me e madhe qe ka patur Shqiperia; njesoj me fatkeqesine qe solli Enveri, idhulli i Salih qelbanikut.

     1. J
      Joan

      te lumte Ben me krahasim i bukur po kujt ja thua se ti e shikon si qelbet ky portal nga lloj lloj injorantesh ,te pashkolle qe nuk dine te shkruajne por vetem perdorin fjalet Bythqire,shkerdhate,qen,zagar pederast.Keto mortje jane me shumice ketu prandaj do fillosh te qeshesh o Ben srpse i ke nervozuar shume me krahasimin e bukur Pergezime

     2. G
      Gjorgj lluca

      Ja do shkosh per dhjam peshku o LLUC!!!! Se zakonisht kahu eshte drogaxhinjve parate ua hane dashnoret e grave pasi i len lamtumiren botes

     3. n
      nari

      Ore truni gjo e modhe, Shiko se mos hapesh na nji liber,qe ta mushesh icik, se ke nevoje.

      1. p
       pilo lala

       Ti qe po e ben moral Luces, ka rrezik qe nuk ke as br.ek ne by.the, .... Ik ore ushqe kalamajte, Gjergj Luca eshte ajka e biznesit, te peshon ty, me gjithe cfare ne para. Dhe mbi te gjitha , eshte nga biznesmenet me te ndershem ne Shqiperi, qe nuk ka frike te dali te thote mendimin e tij. Ndersa ti del i fshehur si lepur.

       1. A
        Agimi

        Eshte e vertete qe truri eshte gje e madhe por problemi qendron tek ata qe s'kane tru fare si puna jote.

        1. V
         Vranakonti

         Gjergj Luca bravo.Respekt. Ke shume te drejte qe ne 6 Dhjetor ata duhet te priten me lule se vertete evropa ishte ajo qe na hoqi bishtin. Ke thene fjale me vend. Je shqipetar i ndershem,je patriot. Po a mere vesh Sali Berisha? Ai eshte malok koke trash.

         1. R
          Ringjallja pellazge

          Nuk ke faj mor "truni gje e madhe" se ne vend te trunit te ka hy pershesh prapanice. Ne kohen e SALIDJALLIT te vetmit tregetar qe gjeten parajsen ishin serbo-boshnjaket e SALI FAZLLIC KARAXHICIT. Hynin ne Shqiperi me duar ne koqe dhe dilnin prej saj me thase me Euro. I blinin tokat ne bregdet me 1 Euro dhe i shiste Argita me Shkerdheninin me 100 apo 1000Euro. Cdo i huaj duhet te kalonte nga zyra e Argites qe te behej i hallallit. Ndersa i gjithe shteti duhet te punonte per te mare pronat kokezbathuri Malltezi ne qender te Tiranes. Populli ka nga 30 vjet qe bredh neper gjygje qe nuk kane fund per 100 metra toke, edhe kjo neper kodra dhe male ku vetem lepujte kan ngelur. Ndaj karagjozat e vrasesit te kombit ironizojne njerezit e punes dhe djerses se ballit.

          1. a
           aleks

           me shume kane tru peshqit e te madhit gjergj luca se sa ky "truni gje e madhe'

          2. u
           uskania

           Bravo!Je atdhetar.

           1. a
            albaniafirst

            Gjergj, merru me bizneset se per ato ke pike te plota. Sa i perket politikes, do beje mire qe te qendroje jasht saj. Se pari gabon kur thua se Europa na ka dhene buke. Kud oku jetojne, shqiptaret punojne me perkushtim duke siguruar me djerse ekzistencen e tyre. Po te mos ishte per shqiptaret, Europa do ishte akoma duke folur turqisht edhe sot. Ishin shqiptaret me ne krye ate qe zotrote i ke huazuar emrin, pra Gjergjin e Madh te Kastrioteve, qe ndalen perparimin drejt Europes te superfuqise se botes se atehershme, Perandorine Osmane. Europa na ka shume borxhe ne shqiptareve qe nuk mundet kurre te lahen prej saj me ca ndihma qesharake. E para fare eshte se ishte kjo Europe mosmirenjohese qe lozi futboll me trojet tona antike, duke na bere i vetmi popull europian autokton qe jeton me shume jasht kufinjve shteterore te Shqiperise se sa brenda saj. Se dyti, ne kemi qene gjithmone Europiane, bile shume me perpara se sa disa prej ature qe sot na hiqen si te tille. Kemi qene ne keto troje me nje kulture shume me te avancuar se sa barbaret qe jetonin neper drure e shpella. Shkurt, nuk jemi ne qe i kemi borxhe Europes dhe nuk kemi se perse ti jemi mirenjohese. E kunderta eshte e vertete, pasi pa rezistencen madheshtore te popullit shqiptar nuk do kishte pasur mundesi Europa qe te zhvillohej e pa shqetesuar.

            1. Z
             Zefi

             Pjesa me e madhe e "fjalimit tend" qendron por çfare ti bejme asaj qe e keqja me e madhe e jona kemi qene e vazhdojme te jemi vete Ne. Gjergj Luca ka te drejt pamvartesisht se nuk te pelqen tyyyyy.

             1. a
              albaniafirst

              Zefi-nuk eshte puna ime te me pelqeje apo jo ajo qe thote zoti Luca ne lidhje me bindjet e tija politike. Eshte e drejta e tij qe te krijoje parti politike apo te marre pjese ne ato ekzistuese, por nuk eshte e drejte qe ai te thote gjera te paverteta. Fakt eshte se partia e zotit Ngjela, ka zero peshe ne politiken shqiptare. Edhe SHBA me 350 miljon banore ka 2 parti politike. Tek ne ka mbi 50 te tilla. Sidoqofte, e perseris se nuk kam asnje problem me pjesmarrjen e zotit Luca ne politike, por fakti qe ai ka sukses si biznesmen dhe jo si politikan eshte i dukshem dhe une pikerisht kete gje shpreha. Ajo qe nuk me pelqeu nga video e tij eshte kur thote se Europa na paska mbajtur me buke dhe ne duhet tia dime per faleminderit, qe po na ben pjese te saj. Ne komentin tim, kam argumentuar se perse ne nuk i kemi asnje borxh Europes. E kunderta eshte e vertete. Ne jemi ne gjendjen e sotme per shkak te Europes, qe edhe sot tallet me shqiptaret. Dje po shikoja nje video te pregatitur nga gazetari i talentuar Marin Mema qe flet per politiken e spastrimeve etnike qe po ndjek Serbia ne veriun e Mitrovices, ku shqiptareve u mohohet e drejta per te rindertuar shtepite e shkaterruara nga lufta ne Kosove, ndersa serbe qe vijne nga te kater anet e ish Jugosllavise u jepen apartamente falas. Kjo behen pikerisht nen hunden e autoriteteve europiane qe mbyllin syte para ketyre veprimeve kriminale, mu ne zemer te Europes. Ne jemi popull autokton, ne trojet tona antike, te cilat jane rregjuar shekull pas shekulli, pikerisht nga politika antishqiptare e Europes. Vete fakti, qe nderkohe qe Serbia, ky shtet agresor, qe shkaktoi 3 luftera te pergjakshme ne ish Jugosllavi, ka vite qe i ka hapur negociatat per anetaresim ne BE, Shqiperise ju vune kushte pas kushtesh, deri ne absurditet dhe me ne fund ju hapen negociata vetem disa muaj me pare. Te falenderosh Europen se po na fut ne Europe eshte absurditet. Ne jemi popull autokton europian dhe kemi qene ketu perpara cdo kombi tjeter. BE-ja eshte tmerresisht e vonuar ne hapjen e negociatave me vendin tone, pasi ne duhet te ishim pranuar ne BE shume me perpara se disa vende te tjera te lindjes, si Rumania, Bullgaria, apo Republikat Balltike. Shikoni se cfare bejne europianet ne Kosove me ceshtjen e targave. Serbia nuk i njeh targat e Kosoves dhe jua nderron ato mjeteve qe kalojne kufirin per ne Serbi, ndersa Kosova nuk e paska ate te drejte kur te njejtat mjete hyjne ne territorin e saj. A ka kuptim parimi i reciprocitetit ne marredheniet nderkombetare midis vendeve te ndryshme fqinje apo me gjere? Perse Europa vazhdon ti perkedhele bishtin serbeve, duke mbyllur syte para maskaralleqeve qe ato bejne ne Mitrovicen e Veriut, nderkohe qe bejne presion mbi Kosoven per punen e targave? Zoti Luca, me kete video tregohet inferior ndaj europianeve, duke e falenderuar ate per lugen e zbrazet me te cilen po ben sikur na ushqen.

            2. V
             Vito i Orneles se Varuzhanit

             Gjynaf.

             1. S
              Sara

              po c'lidhje ke ti me Ngjelen o mik?! Ti je pall k.. avokati eshte gjenial..

              1. D
               Dardani

               Flet Gjergj Luca legeni i Open Ballkan.

               1. M
                Muharem Kaso

                Te qifsha ate shkihen qe ke ne shpi Cimi Velania

                1. K
                 Kosovë

                 O shkja, mos u terbo! : sa te ket gjak shqiptari ne Kosovtë nuk do te ket Open Ballkan. Me mire te bie te futesh ne Open By.hën e Vućićit dhe vellaut te tij Rames.

               2. L
                Lani

                Degjojeni para se te komentoni o dru me pre????

                1. K
                 Kush eshte ky?

                 Ca pune ben ky puntori qe nuk eshte ulur prej 45 vitesh?! Se me ate shendet qe kish mu duk si tip qe ka nje gjel deti ne dite. Po kush eshte ky qe duhet ta degjojne njerzit nuk e mora vesh? Se avokatin te pakten e njohim dhe pse nuk i bie kush mbas.

                 1. M
                  Mondi

                  Si I zgjuar qe te duket vetja a te ka shkuar nder mend se obeziteti mund te vije nga shkaqe te ndryshme?Pastaj,se rrijne ngjela apo nard Ndoka me shoke si zorre never televizioni per Buren e goes nuk do te thote qe kta Jane me te zgjuarit dhe nuk ka te tjere.Gjyko mor zotni cfare thuhet ,jo kush e thote.30 vjet me nder me there democraci dhe akoma flisni si e Ema e zeqos ne maje te thanes.

                 2. T
                  Thuthuqi

                  Eh o Gjergj Luca o njeri i punes po a e ke parasysh ate thenien , se shqiperise ja kane ber te keqen me te madhe vete shqiptaret. Ata qe mendoj e per proteste ate dite jane anti-shqiptare qe duan ti shohin vlezrit e tyre me bisht se vete te tille jane

                  1. U
                   Ura Gjolikut

                   Ja ke fut,pordhës me gojë o Dardan, që je vetën një hajvan….

                   1. A
                    Aug

                    Dardan pa din e iman.

                    1. G
                     Gangsteri SB dhe IM

                     Lucë,ke fol si atdhetar i madh dhe mos e prish terezinë nga këta që të fyejnë se të garantoj se 1 ose 2 persona janë që paguhen nga Foltorja dhe PL por shkruajnë me nick -name të ndryshme.

                     1. R
                      Regjizori ngels

                      Se kuptoj per ca e nxirrni ket qe deshtoi ne regjizure dhe tenton te aktroje se edhe aty eshte i dobet. Tmerret me peshkun ti vrji foton edit ke koka e ta puthi sa here zgjohet e sa here te fleje e tmylli gojen se seshte per politike ky palo aktor.

                      1. Q
                       Qinomi

                       Injorant frikacak dhe i pa burre. Tipik nje thundrak patronazhist llum.

                       1. M
                        Mona

                        Peshku ktij eshte i qelbur

                        1. V
                         Vini

                         Nji pjate peshk e shet 60.000 lek Luca ne restorant dhe na ben moral sa shume I dhimsen Shqiptaret.

                         1. K
                          Kulaku

                          Ne ket rast Luca,Ngjela e shum mijra te tjere,duhet verte te perkrahen e data e demostrates te ndyshoje. Po Europa na dha buk,na perqafoi priti mijra njrez me vapor ne Itali me Avion ne Gjermanj e me kemb ne Greqi...kjo verte esht MIRESI EUROPIANE shifni sot me afgan sirian etj....se si iu u esht mbyll dere europiane miljona njreve.

                          1. I
                           Ikir

                           Si u be i pasur ky rrofe kari?!

                           1. D
                            D.Didani

                            Vazhdoni o shqiptar...beni mendjelinjte,! Asgje nuk pranoni,asgje nuk pelqeni,vetem ato qe molloitni neper kafenera! Mjere kujt i hyn mendja ne qejf!

                            1. L
                             LAZE NDREU

                             Ti Gjergj je shume i kthjellte dhe je vertet shqiptare. Te shkuara dhe te flm we gjejme burra te keti formati Iku gushti me vapen. Kultura edukata dhe prejardhja e familjes kane shume rendesi NE jemi ne gjendje wr te vlersojme drejtuesit tane dhe ne nje menyre dhe tjetren ata reflektojne ambjentin ku jane ritur dhe edukuar Mendimi juaj i avokatit i atyre drejtuesave qe jane te kultivuar ben diferencen ne pamje ne levizje ne ecje dhe mbi te gjitha ne corben edrejtimit te vendit kur kane qen ne krye. Gjergj te kuptoje se sa me zemer dhe sa te dhimset ky vend i bekuar me drejtusa te mallkuar(ata qe e meritojne)

                             1. a
                              amerikanino

                              A true Big Pik this George Lluca!

                              1. Y
                               Yxyxyx

                               ORE KUSH JE TI (Kush është ky), QË GJERGJ LUCËN NUK E NJEH, ËSHTË SUPER BISNESMEN E PUNËTOR NË FUSH-LABINOT ELBASAN E NË ATDHE, POR NUK ËSHTË SI TI, O "DRU ME PRE".

                               1. J
                                Juliano

                                Nuk kuptoj replikën e disa komentuesëve, ku luca as nuk shau, as nuk ofendoi njeri. Komenti tij ishte se vëertet ky popull nuk duhet ti shofi gjerat me militantizëm, por më gjërë në dobi të gjithë shqiptarëve. Un do shtoja vetëm këtë që; përkundrejt lideri që vjen atë ditë, do protestoja, të gjithë ata që vijnë, janë njerëz me funksione shtetërore ku i kan pritur shqiptarët, ku sot kanë krijuar familjet dhe jetën e tyre tek këta lidera që vijnë e nderojnë popullin shqiptar, shqipërinë. Si është e mundur ti, un ta presim me të çjerruara, ç’far do ti themi, pse erdhët, ndërkohë që ne, jemi atje, tek vëndi i tyre, vazhdojmë të shkojmë duke sakrifikuar për të qënë atje për një jetë më të mirë. Është krejt antishqiptare që mikun e vërtetë ta presësh ose më mirë, mos ta presësh, ose dhe kur e pret, nuk zgjedh mënyrën e duhur. Vëndi ka probleme plot, por jo ti gufurresh atij që të strehon, e të bën qytetar me të drejta të plota të shtetit vet. Në rastet e mosmirënjohnjes, kuptohet që dominon injoranca dhe gjykimi i interesave të ngushta që ka njeriu me veh’ten e tij. Samiti do mbahet, e turma e helmuar nga prishja e haengut si në koncert 1936, nuk do ti pengojë këta njerëz, të marin vendime për të mirat njerëzore. Plaku shtrigan, sado që do paguajë për ta prishur koncertin këtë rradhë në durrës jo në lushnje, motrat lidere të europës do këndojnë nën tingujt e pjanos Hofman ????, ku i mbështet ai popull që thirrjet liri demokraci, mbeten në zemrat dhe jo në kokat e individëve.

                                1. D
                                 Doda

                                 Rrespekte zoti Luca dhe sherim te shpejt , je puntor i ndershem dhe atdhetar i vertet , sjellja jote justifikon punen e shkelqyer edukuse qe ka ber me fmit e tij i madhi dhe i pa vdekshmi Ndrek Luca aktori gjigand i kinematografis shqiptare qe nuk harrohet kurr , dhe nje her rrespekte zoti Luca dhe sherim te shpejt.

                                 1. L
                                  Loran

                                  Ik mor kok kar

                                  1. A
                                   Aqif

                                   Jeni bërë banal, dhe po abuzoni me besimin e audiencës. Publikoni një foto, bëni një titull, dhe kur e hap artikullin, shikon që nuk shkruani asgjë. Dhe kjo gjë çdo ditë po bëhet edhe më banale.

                                   1. C
                                    Cecua me bicak

                                    Tamam jane fjalet e urta shqiptare me thuaj me ke rri tete them cili je Me thuaj me cfare merresh tete them si je bere Luca burre imire i shkreti por merret me peshk dhe eshte bere tru peshk.Dhe koka si krap Shko Dre. Cecua

                                    Lini një Përgjigje