Muli zbulon se Lulzim “besëpreri” ka lindur në një datë me PS

12 Qershor 2022, 21:23Antena TEMA

 
Sot ndërsa socialistët prisnin urime për ditëlindjen e tyre, Muli zbuloi se dhe shumë demokratë po uronin Lulin. 
Lajmin ja dha Qim Peka: 


-E ore vesh, i tha. Këta demokratët e Lulit, po urojnë Lulin për festën e PS. 


-E di ai burri? -pyeti Muli për Doktorin. 


-Me siguri do ta ketë marrë vesh. Kemi kapur SMS që ja çojnë Lulit dhe i thonë: - Gëzuar Ditëlindjen!

E bëjnë hapur fare.

 
-Më jep ca emra tia them atij burrit, -tha Muli. 


-Po të them unë: Gaz Bardhi, Alibej, Oriola Pampuri, Jorida Tabaku, ca të them unë gjithë deputetet e PD. Kemi kapur 35 SMS nga depuetët e PD që e urojnë gëzuar diltndjen!

Ti e di që Doktori ua ka pas vënë telefonat në përgjim deputeteve. I kemi të gjitha. 


-Kjo qenka skandal. Dmth ky i mbledh urimet dhe ja çon Edi Ramës në grup në emër të PD. 
-Po besoj. Dhe ai i jep ndonjë tender. 
-Ky qenka skandal i madh. Do t'ia them urgjent atij burrit. 
Kemi të dhëna se dhe disa nga grupi i Doktorit i kanë çuar sms urimi Lulit. Dhe kjo duhet hetuar.  -Kush? 
-Po ai Tritani më duke ti ka çuar sms. Dhe dy të tjerë janë të dyshuar. 
-Qenka skandal i madh tha Muli dhe u nsi për tek zyra e Doktorit. 
Sa hyri e gjeti Doktorin duke shkruar. 
-Çfarë po shkruan, i tha Muli. 
-Po u bëj një urim këtyre socialistëve, që e kanë rithemeluar PS tre herë i tha Doktori. 
-Kam të dhëna se edhe Lul Basha po i uron tha Muli, por po i uron në emër të PD. Kemi kapur shumë mesazhe të demokratëve që ja çojnë Lulit duke i thënë “gëzuar Ditlindjen”. Kjo tregon që ia po trafikon urimin në emër të PD për të të eklipsuar ty. 
-Jo mos u mërzit. Edhe ai ka ditëlindjen sot. E ka në një ditë me PS. 
-Siii. Po ti e ke ditur Doktor që ai ka lindur në një ditë me PS dhe na e ke vënë kryetar? 
-Për hir të së vërtetës e kam marr vesh vonë, por mendova ndoshta e kemi fat, se këtyre socialistëve u ecën për pushtet. Por tani po e kuptoj që ata e kanë krijuar PS pikërisht në ditëlindjen tij, se e kanë ditur që ai ishte i tyre, dhe e kishin përgatitur për ta marr pas Fatos Nanos në krye. Ndaj e sollen dh eme 2005 ne Shqiperi. Por Edi Rama i zuri vendin dhe ky erdhi në PD më 2005, duke vazhduar  bashkëpunimin me njëri tjetrin. 
 

Lini një Përgjigje