FOTO: Shakira thyen heshtjen, flet për ndarjen nga Gerard Pique: Kjo është periudha më e errët e jetës sime

21 Shtator 2022, 16:56Lifestyle TEMA

FOTO: Shakira thyen heshtjen, flet për ndarjen nga Gerard Pique: Kjo

Shakira nuk do të gënjejë: Është e vështirë të flasësh për ndarjen e saj nga Gerard Pique.

Edhe pse kanë kaluar tre muaj që kur këngëtarja 45-vjeçare dhe futbollisti 35-vjeçar njoftuan ndarjen e tyre, Shakira ende e ka të vështirë të flasë për kapitullin e ri të familjes së saj.


“Kam qëndruar r heshtur dhe thjesht jam përpjekur t’i përpunoj të gjitha,” i tha ajo ‘Elle’ pasi u shfaq në kopertinën e muajit tetor. Shakira, e cila ka dy djemë Milan, 9 vjeç dhe Sasha, 7 vjeç, me Gerard tha: “Um, dhe po, është e vështirë të flasësh për këtë, veçanërisht sepse jam ende duke e përjetuar si gjë, dhe sepse jam në sy të publikut dhe sepse ndarja jonë nuk është si një ndarje e rregullt. Dhe kështu ka qenë e vështirë jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët e mi, tepër e vështirë”.

“Kam kamping të paparacëve jashtë, përballë shtëpisë sime, 24/7”, shtoi Shakira. “Dhe nuk ka një vend ku mund të fshihem prej tyre me fëmijët e mi, përveç shtëpisë time. E dini, ne nuk mund të bëjmë një shëtitje në park si një familje e zakonshme ose të shkojmë të hamë një akullore ose të bëjmë ndonjë aktivitet pa paparacët që na ndjekin. Kështu që është e vështirë.”

Megjithatë, këngëtarja e “Hips Don’t Lie” po bën çmos për të mbrojtur fëmijët e saj nga ndarja – dhe nga vëmendja e medias. “Unë përpiqem ta bëj dhe t’i mbroj ata, sepse ky është misioni im numër një në jetë,” vazhdoi ajo. “Por më pas ata dëgjojnë gjëra në shkollë nga miqtë e tyre ose hasin në disa lajme të pakëndshme në internet, dhe kjo thjesht i prek ata, e dini?”

Megjithatë, muaj më vonë, ndarja është ende e vështirë për t’u përpunuar. Siç i tha Shakira ‘Elle’, “Ndonjëherë ndihem sikur e gjithë kjo është një ëndërr e keqe dhe se do të zgjohem në një moment.” Por nuk është kështu. Në fakt, Gerard duket se ka lëvizur nga lidhja e tyre.

“Është e vërtetë,” tha Shakira për ndarjen e saj nga ylli i futbollit. “Dhe ajo që është gjithashtu e vërtetë është zhgënjimi për të parë diçka aq të shenjtë dhe aq të veçantë sa mendoja se ishte marrëdhënia që kisha me babain e fëmijëve të mi dhe e shoh që u kthye në diçka të vulgarizuar nga media. Siç thashë, kjo është ndoshta periudha më e errët e jetës sime.”

Në fillim të qershorit, Shakira dhe Gerard – të cilët du lidhën në 2011 – konfirmuan së bashku ndarjen e tyre. “Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi”, thanë ata në një deklaratë. “Për mirëqenien e fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë më i lartë, kërkojmë që të respektoni privatësinë e tyre. Faleminderit për mirëkuptimin.”

3 Komente

 1. N
  Njohes i Shpirtit Njerezore ...

  Asnjiher si pash si nji Cift qe ishin te destinuar per njeri-tjetrin . Piqua spanjolli ishte e kunderta e Yllit et Muzikes Shakira e cila e pagoj shtrenjt naivitetin e saj me Spanjollin kaqol e te pashpirt

  1. a
   aaaaaa

   Shaqira..e morre me diference shume me te ri burrin,,,normalisht vjene koha qe ai do shofi per me te reja.Hajd mos e rruaj se sa te hapesh gojen burrat i ke ne rradhe ke dera e shtepise.

   1. -
    -

    shakira duket 10-vjet me e vogel se Porqo

    Lini një Përgjigje