VIDEO/ Shtrëngim duarsh dhe përqafime, si e priti Rama kryeministren finlandeze

6 Dhjetor 2022, 11:41Politika TEMA

VIDEO/ Shtrëngim duarsh dhe përqafime, si e priti Rama kryeministren

Kryeministri Edi Rama ka pritur me përqafim kryeministren finlandeze Sanna Marin, e cila ka mbërritur në Tiranë në kuadër të samitit BE-Ballkan Perëndimor,

Siç shihet dy homologët kanë përshëndetur njëri-tjetrin me përqafime ndërsa kanë shkëmbyer disa fjalë për disa minuta në tapetin e kuq para stadiumit ‘Air Albania’

Në fjalën e saj para mediave, kryeministrja finlandeze u shpreh se do të diskutohen për shumë çështje ndërsa e cilëson të rëndësishme për jetën e qytetarëve marrëveshjen Roaming.

“Do të diskutojmë shumë çështje të sigurisë ambientale dhe të informacionit që është në kërcënim nga Rusia por do të diskutojmë dhe shumë çështje të tjera si energjetika dhe të tjera që kanë të bëjnë me qytetarët e thjeshtë si marrëveshja Roaming.

Këto janë çështje të thjeshta por që ndikojnë në jetën e përditshme të njerëzve. Jam shumë entuziaste dhe e lumtur për marrëveshjen Roaming që ul tarifat”, tha Marin.

Në këtë samit, janë të pranishëm 27 liderë evropianë, shoqëruar nga delegacionet përkatëse.

 

18 Komente

 1. T
  Tea

  Bravo ky rama per mikpritjen qe u ka ber miqve tan

  1. B
   Bato

   Me pelqeu shume takimi me kancelarin gjerman....."oh cme kane sjelle me taku kete lapanjoz".

  2. N
   Nela

   Uroj te kemi sa me shum bashkpunime nga ky samit

   1. t
    titi

    me cdo shtet europian rama ka krijuaj nje mardhenje shume miqesore dhe bravo i qoft atij

    1. t
     tosi

     saliu me sa bast as nuk e di ku i bien estonia dhe finlanda hahahahahaha

     1. b
      blerta

      tregon shume marredhenia qe Rama ka me secilin lider europian

      1. j
       joni

       fal marredhenieve te ngushta qe rama ka me te gjithe nderkombetaret arritem te realizojme samitin BE- BP ne shqiperi

       1. G
        Geron

        Seshte hera e pare qe e kemi ketu kryeministren finlandeze ????????????

        1. s
         saara

         Respekti qe rama jep kunddrejt te gjitheve eshte shume unik i lumte

         1. V
          Vera

          I lumtur kur shoh keto takime me lideret e tjere,respekte dhe sa me shume bashkepunime pacim me to

          1. k
           koli

           A i lumte ore ketij rames qe i beri te gjithe per vete

           1. q
            qamil

            Kjo tregon edhe njehre tjeter gjithe respektin qe gezojne mes njeri tjetrit

            1. K
             KM Filandeze kerkon nji Perqafim te vecante

             Ajo meriton me shume se kaq dhuruar nga KM Rama ne opinion . Un do beja me shume se aq (nji perqafim ) per kte Lady Filandeze

             1. A
              Armans

              Eshge nder te vetmit politikane shqiptare qe ka bere te mundur qe shqiperia te gezoje vleresim nga shume vende europiane e jo vetem

              1. O
               Oligert

               Nuk di te kemi pasur me pare mardhenie me Finlanden apo vendet nordike dhe besoj eshte merite e Rames vendosja e ketyre mardhenieve

               1. E
                Ernesta

                Ta lumshaaaaaa o Edi je unit.....hani mut ju me shpellarin qe ju con100 vjet prapa

                1. f
                 flori

                 ajo eshte shume e mire dhe nder te vetmet kryeministre plus qe ka ardhur dhe here te tjera per tna mbeshtetur

                 1. P
                  Petro

                  Nje mikpritje shume e ngrohte me komisioneret e BE ktu keni treguar qarte se jemi nje popull me te vertete mikprites

                  Lini një Përgjigje