Bie entuziazmi i tifozëve, mësoni sa bileta janë shitur për ndeshjen e sotme ndaj Armenisë

19 Nëntor 2022, 13:14Sport TEMA

Bie entuziazmi i tifozëve, mësoni sa bileta janë shitur për

Interesi i tifozëve për të parë miqësoren e luksit me Italinë ishte jashtëzakonisht i lartë me biletat që u shitën të gjitha dhe shkallët e stadiumit u mbushën plot e përplot me tifozët që dëshironin të shihnin yjet italian përpara tyre në fushën e Air Albania.

Por tashmë, ajo ndeshje iku dhe sot do të luajm me Armeninë ku interesi është dukshëm më i ulët. Rreth 2 mijë bileta janë shitur deri tani për ndeshjen. Rezultatet negative kanë bërë që entuziazmi i tifozëve të ngrihet vetëm për të parë ekipet e mëdha e jo kuqezinjtë.

Sot do të synohet patjetër triumfi në ndeshjen e fundit të vitit 2022 në të cilin nuk kemi fituar as edhe një sfidë deri tani dhe Armenia është shansi i fundit me trajnerin Reja që do t’i jap lamtumirën stolit të Kombëtares.

2 Komente

 1. V
  Vlonjati 12

  Ne takimin para dy ditesh tifozet shkuan edhe per te pare ekipin italian , po sot ç’te shohin armenet apo ekipin tone qe eshte cope e çike ?

  1. d
   dreni

   Vetem tifozet budallenj paskan shkuar per te pare zorrazhinjte qe vetem te humbasin dine.

   Lini një Përgjigje